d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Érdekes Folyamatnak Lehetünk Szemtanúi...
Prev1234515Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 43,332
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Nov 24 2014 10:01am
Quote (RiNGiSpiLeR @ Nov 24 2014 03:11pm)
Hay!

TV-kről van szó.

Általában, ami a műszaki cikkek technológiai fejlődésnek egyik legnagyobb gátja az, hogy igyekeznek eltolni a fejlesztéseket, ha még a régi termékekre is igény van.

Tökéletesen megfigyelhető ez pendrive-ok/SSD-k területén, ahol simán sok-sok terránál járhatnának, ha akarnának... csak épp felesleges, lassabban csöpögtetik a népnek és így mindig "rákényszerítenek", hogy vedd meg az újabbat, ami már nagyobb kapacitású. Tudatosan tartják magasan az árakat.

Ellenben, ami a TV-k esetében az elmúlt 1 évben történik, az valami elképesztő és szerintem az egyik legnagyobb fail, ever.

......

Szerintem hatalmas bukás volt a TV gyártóknak az, hogy gyakorlatilag 3 havonta elavulttá tették a korábbi technológiákat és ahelyett, hogy milliókért tudták volna eladni őket, le kellett vinni harmadára/negyedére az árát, mert különben nem vették volna meg.

Mindenesetre biztosra veszem, hogy még 1-2 hónap és kihoznak 4k-s OLED TV-t is, ami megint felborítja az egészet...

Mi értele van, azt nem tudom, de jó látni, hogy már a 4k-s TV-ket is "szarért-hugyért" dobálják az ember után. :D


ha meg azt nézzük hogy ki ILLUMINATI tag akkor a számitogépesek azok
kartelleznek összebeszélnek egymással, hogy ne adják ki az ujabb technologiát és akkor még magas áron évekig eladják a "szart"

a mi szempontunkbol a tv-sek a rendes emberek.. nyilván nekik meg "bukás"
ami a kereskedőnek NAGYON JÓ az nyilván a vevőnek nagyon rossz lesz
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Nov 24 2014 10:26am
A kurva anyámat nekem, amiért ringi hülyeséget írt.

/thread
Member
Posts: 35,964
Joined: Dec 27 2007
Gold: 0.00
Nov 24 2014 10:34am
Legközelebb nyitok topicot a halakrol
Kurvara nem ertek a halakhoz, de majd ugy teszek
Member
Posts: 22,595
Joined: Jun 5 2005
Gold: 10,257.50
Nov 24 2014 10:35am
Kb. 2x éves 52 centis Philips tv-m van, /care ez a tv-mizéria.
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Nov 24 2014 10:49am
Quote (Genthor @ 24 Nov 2014 18:35)
Kb. 2x éves 52 centis Philips tv-m van, /care ez a tv-mizéria.


Nekem meg 1996-os kistv, amit meg a commodore 64hez kaptunk batyammal. Otthon az van a szobamba, pesten meg nincs tv mer minek.
Member
Posts: 35,546
Joined: Jun 18 2008
Gold: 5,390.00
Nov 24 2014 10:53am
ha mar gyartanak videojatekokat 3D-re lehet elkezd erdekelni

van egy baszottnagy tvm, mondtam anyameknak, hogy nem kell, de igy is ideadtak, legalabb ha jspzek megy a comedycentral

This post was edited by jarabekg on Nov 24 2014 10:53am
Member
Posts: 31,127
Joined: May 29 2006
Gold: 22,658.88
Trader: Trusted
Nov 24 2014 11:29am
Quote (Senee @ 24 Nov 2014 18:01)
ha meg azt nézzük hogy ki ILLUMINATI tag akkor a számitogépesek azok
kartelleznek összebeszélnek egymással, hogy ne adják ki az ujabb technologiát és akkor még magas áron évekig eladják a "szart"

a mi szempontunkbol a tv-sek a rendes emberek.. nyilván nekik meg "bukás"
ami a kereskedőnek NAGYON JÓ az nyilván a vevőnek nagyon rossz lesz


Implikálod, hogy a legnagyobb TV gyártók számítógépekkel/laptopokkal/alkatrészekkel is foglalkoznak?
Member
Posts: 71,157
Joined: Aug 14 2006
Gold: 6,440.13
Nov 24 2014 11:50am
Más téma, de én azt utálom, hogy csomó mindenben igyekeznek előteröni, de még mindig nem tudják, hogy mi kell a népnek.

Én például totál ki vagyok akadva az okostv-k kezelhetetlen felületén, meg a kurva béna távírányítókon. Én már olyat vettem, aminek a távírányítóján van tacsipad, de még mindig egy fos.

Vagy ugyanez az autóknál. Még a felső kategóriás autókba is fos hangrendszert raknak, autórádióba nem tudsz egy pendriveot bedugni, jack dugóval rácsatlakozni, stbstb.
Member
Posts: 49,805
Joined: Feb 27 2006
Gold: 3,747.73
Nov 24 2014 11:51am
Quote (beni @ Nov 24 2014 06:50pm)
Más téma, de én azt utálom, hogy csomó mindenben igyekeznek előteröni, de még mindig nem tudják, hogy mi kell a népnek.

Én például totál ki vagyok akadva az okostv-k kezelhetetlen felületén, meg a kurva béna távírányítókon. Én már olyat vettem, aminek a távírányítóján van tacsipad, de még mindig egy fos.

Vagy ugyanez az autóknál. Még a felső kategóriás autókba is fos hangrendszert raknak, autórádióba nem tudsz egy pendriveot bedugni, jack dugóval rácsatlakozni, stbstb.


tvs példa oké de auto azért nem ennyire rossz
Member
Posts: 20,826
Joined: Feb 8 2012
Gold: 1,630.69
Nov 24 2014 11:54am
Quote (beni @ Nov 24 2014 06:50pm)
Más téma, de én azt utálom, hogy csomó mindenben igyekeznek előteröni, de még mindig nem tudják, hogy mi kell a népnek.

Én például totál ki vagyok akadva az okostv-k kezelhetetlen felületén, meg a kurva béna távírányítókon. Én már olyat vettem, aminek a távírányítóján van tacsipad, de még mindig egy fos.

Vagy ugyanez az autóknál. Még a felső kategóriás autókba is fos hangrendszert raknak, autórádióba nem tudsz egy pendriveot bedugni, jack dugóval rácsatlakozni, stbstb.


Cegnel van egy TV, es 20 percig tartott amire öten kitalaltuk hogyan kell fogni rajta az adast.
Go Back To Magyar Topic List
Prev1234515Next
Add Reply New Topic New Poll