d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Mennyi A Minimum?
Prev1234520Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 43,332
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Jun 23 2014 09:15am
Member
Posts: 5,907
Joined: Feb 3 2012
Gold: 43.51
Jun 23 2014 09:17am
Quote (Senee @ 23 Jun 2014 16:15)
http://www.youtube.com/watch?v=bBDV9n5ntS4


kösz hogy középre igazítottad így máris értékesebb ez a post
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Jun 23 2014 09:20am
Quote (Anarkin @ 23 Jun 2014 17:01)
mondjuk nem értem 300-at mire lehet elkölteni, hacsak nincsen két gyereked és egyedül te keresel


Normális helyen normális albérlet önmagában olyan 60-80k Budapesten. Erre rájön a rezsi, ami fűtéssel, nettel, tévével, közös költséggel simán kiad még 60-80k-t. Bérlet, esetleg autó fenntartása havi 10-20k.
Még nem ettél. Ha nem az egészségtelen fehér kenyeret eszed és úgy általában figyelsz az egészségre, és húst is csinálsz, akkor az sem jön ki 60-80k alatt. Nem tudom ti mit esztek, de én magamnak főzve is megeszem naponta 2k-t. Ha hideget eszem egy főétkezés fél kiló kenyér minimum + felvágott+paprika paradicsom. 1 étkezés.
Meg akkor még rájön az olyan rezsi, hogy tisztítószerek, wcpapír, minden ilyen járulékos szar, egy csomó dolog. Ha nem egyrétegűeket veszel az is belekerül némi extra pénzbe. Sok kicsi sokra megy alapon.
Ruházkodás és váratlan kiadások, nyaralás (csak mondjuk 1-2 hét balaton vagy ilyesmi). Egyiket sem kell túlzásba vinni, az alap is sokba kerül. Kibaszott drágák a ruhák.
Meg eseti jelleggel el tudsz menni egy étterembe vagy inni a haverokkal az sem hátrány.

Ezeket azért ne nevezzük luxusnak szerintem. A normális élet nekem azt jelenti, hogy nem herdálok, de nem kell keresnem az akciókat, tudok egészségesen étkezni, egyszerűen nyaralni, ruházkodni. Semmiből sem kell az extra, de semmiből sem a legszarabb.

Aztán, ha mondjuk még ilyen extra igényeid is vannak, mint uszoda vagy kondi terem, néha mozi, színház. Szerintem ha nem nyomorogsz, hanem normálisan kényelmesen élsz, akkor ezek hozzá tartoznak. Nyilván nem heti 5 étterem, meg 10 színház és minden este a kocsmában ülés. De egy színház az asszonnyal és elment 7000 forint. Ha még mondjuk összekötöd egy vacsorával, már 12k alatt nem jössz ki. Ez tényleg luxus lenne?

Quote (Rawen @ 23 Jun 2014 17:02)
amúgy én most egyedül élek, havi 20k a rezsi közös költséggel együtt, +50k lakbér, én sem értem minek az a 300k


Nálunk a közös költség és a fűtés éves átalány egyenként ennyi.
Hol a fenében laksz te ennyiből?









Úgy egyébként kurvaegyszerű kihozni fillérekből az életet, hogy nem veszitek számításba a ruházkodást, a nyaralást, a váratlan kiadásokat, hogy esetleg fenntarts egy kocsit, vegyél bérletet.
Szerintem ezek simán ALAP kategóriába eső dolgok.

Csak rezsi+kaja és kész. Ez kb a kiadások fele. Vegyél egy darab kurva cipőt és 15-20k, ami 1 évig bírja. Van még 20 másik ruhadarab, polók, nadrágok stb...

Jah igen, budapestet számoltam, vidéken nyilván nem ennyi.

This post was edited by CyberPunk666 on Jun 23 2014 09:23am
Member
Posts: 43,332
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Jun 23 2014 09:20am
volt vmi topic régen a benigyerek mondta benne hogy 800kt kerestek emberek vmi irodába és felvoltak háborodva h vki közülük ugyanazért ~860at keres
:XD

az olyanokat mondjuk élve égetném el aki 800k mellett panaszkodik
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Jun 23 2014 09:23am
Eppen nemreg szamolgattam.
Lakas rezsije (hideg viz, meleg viz, futes, kozoskoltseg) - telen-nyaron 10-12k kozott van, nem veszes.
Aram - 5-6k kozott
Telefon - 4-5k kozott
Internet - 4k
Lakas torleszto - 74k korul
Kaja/mososzer/etc, ami kell - ~ heti 8-10k - legyen ~45 ezer

En azt mondom, hogy ~150-bol mar ellennek.
Berlet nn - bringazok/gyalok jarok. A ceg, ahol melozni fogok, az is kozel van, egyetem is.
De meg akkor is, ha mondjuk berletet veszek (10k most a pesi?), akkor is siman ellennek havi 150k-bol.



/e: az meg szerintem faszsag, hogy havi 50k-bol nem tudsz kajalni egeszsegesen. Siman ossze lehet hozni, csak nem mindent a legdragabb helyen kell megvenni. Pl.: minosegi hust olcsobban veszek hentesnel, mint real/tesco/hasonlo szar helyeken. Zoldseget meg piacon/zoldsegesnel. Ki kell fogni, ennyi.

/e2: mas kerdes, hogy havi 50k-bol ugy tudsz kajalni, ha magadra fozol.

This post was edited by Baleee on Jun 23 2014 09:26am
Member
Posts: 23,647
Joined: Jan 17 2010
Gold: 0.00
Jun 23 2014 09:25am
170k már jónak mondható
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Jun 23 2014 09:25am
Szerintem ha csak létfenntartásra van, az nyomorgás.
gyertek rám.

De mint írtam, mindenkinek más a minimum.

This post was edited by CyberPunk666 on Jun 23 2014 09:28am
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Jun 23 2014 09:29am
Quote (CyberPunk666 @ 23 Jun 2014 17:25)
Szerintem ha csak létfenntartásra van, az nyomorgás.
gyertek rám.

De mint írtam, mindenkinek más a minimum.


Nincs semmi nyomorgas havi 150k nettoban. Csak siman nem pazarolsz. Kicsit kevered ezeket, az meg vicc, hogy havi 300k kell netto (care topic), max ha csaladod van. De meg akkor is, ha nem egyedul keresel 200-250k nettoval siman elvagy.
Member
Posts: 33,712
Joined: Jan 7 2007
Gold: 0.00
Jun 23 2014 09:29am
Quote (Baleee @ 23 Jun 2014 17:23)
Eppen nemreg szamolgattam.
Lakas rezsije (hideg viz, meleg viz, futes, kozoskoltseg) - telen-nyaron 10-12k kozott van, nem veszes.
Aram - 5-6k kozott
Telefon - 4-5k kozott
Internet - 4k
Lakas torleszto - 74k korul
Kaja/mososzer/etc, ami kell - ~ heti 8-10k - legyen ~45 ezer

En azt mondom, hogy ~150-bol mar ellennek.
Berlet nn - bringazok/gyalok jarok. A ceg, ahol melozni fogok, az is kozel van, egyetem is.
De meg akkor is, ha mondjuk berletet veszek (10k most a pesi?), akkor is siman ellennek havi 150k-bol.



/e: az meg szerintem faszsag, hogy havi 50k-bol nem tudsz kajalni egeszsegesen. Siman ossze lehet hozni, csak nem mindent a legdragabb helyen kell megvenni. Pl.: minosegi hust olcsobban veszek hentesnel, mint real/tesco/hasonlo szar helyeken. Zoldseget meg piacon/zoldsegesnel. Ki kell fogni, ennyi.

/e2: mas kerdes, hogy havi 50k-bol ugy tudsz kajalni, ha magadra fozol.


>külön számolja az áramot a rezsitől

u wot m9
Member
Posts: 14,979
Joined: Apr 1 2007
Gold: 834.97
Jun 23 2014 09:30am
100k értelmesebb belváros közeli lakás törlesztőrészlet, felújítani venni ezt azt havonta mondjuk 20k, kajára 50k azért elmegy ha értelmes dolgokat eszel, kondibérlet 10k, rezsi internet is van 40-50k, ez így 200ezer+, és még nem vettél ruhát, nem mentél nyaralni, nem mentél moziba, nincs kocsid, nem csajoztál, nem tudtál félrerakni etc


persze most itt sokan abban a fázisban avnnak hogy csak albérlet rezsi kaja és leszarnak minden mást, de szerintem idővel azért változni fognak az igényeitek

This post was edited by BmA_BeMyAngel on Jun 23 2014 09:30am
Go Back To Magyar Topic List
Prev1234520Next
Add Reply New Topic New Poll