Quote (Cpt_Ghost @ 21 Oct 2013 07:38)
Sztem meg akinek van esze meg megfelelo kepessegei, annak lesz penze, akinek meg nincs az ugyis elbassza a penzet amije volt
Mondod ezt úgy, hogy gazdag családból származol.
Van igazságalapja a cikknek , kb annyi, hogy ha csóró valaki, akkor leginkább a napi megélhetésre koncentrál és erre "rendezkedik be" az agya. Persze sok sikersztorival találkozik az ember (pl az enyém lol), ahol szegény családból származó gyerek tanul rendesen és jómódú felnőttként éli életét. De a gyereknek kb annyival könnyebb a helyzete, hogy még ha kell is dolgoznia 15 éves korától folyamatosan, akkor sem fél attól, hogy éhen hal, ezért tud a tanulásra, önfejlesztésre koncentrálni.
Viszont ha valaki 25-30 évesen csóró és a létfenntartásért küzd, na onnan már nagyon nehéz (nem lehetetlen) lehet kitörni.