d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar >
Poll > Iskolaköpeny
Prev12345Next
Add Reply New Topic New Poll
  Guests cannot view or vote in polls. Please register or login.
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Aug 30 2012 06:27am
Quote (beni @ 30 Aug 2012 14:06)
Jólvan :D


De amúgy a bentlakással nem mond hülyeséget. Sok olyan gyerek, akik gyökerek lesznek a közegtől, akiket nem fegyelmezhet rendesen a tanár, meg alapból a sok cigány is az otthoni hatások miatt lesz legtöbbször az, ami. Ezt egy szinten vissza lehetne fojtani, ha folyamatosan egy olyan közegben laknának, ahol másféle hatások érnék.

Másrészt a köpeny tényleg egy kollektívát is jelentene, annyira nem korlátoznám én mondjuk, hogy egész iskolának egy teljesen ugyanolyan, hanem esetleg osztályokon/évfolyamokon meglehetne a sajátjuk, később akár ők alakíthatnák a közös köpenyt, legalább is az osztály kreatívabbjai. : D Na jó ez már részlet kérdés.


Nekem nem volt, de ha lett volna sem hurr-durrkodtam volna, hogy miért kell hordani.

Amúgy meg olyan iskolákban, ahol valamilyen szakképzés megy, vagy kémia/biológia/fizika szakos és ezeken a szakokon is van aktív kísérletezés, azért ott szokás, bár azok már megint más kategóriába tartoznak, mert vegyszerfoltosak, kiégettek, stb. :D

Quote (beni @ 30 Aug 2012 14:26)
Nálunk is mindenki ágált ellene, aztán kb semmi nem volt az egész. Még jól is nézett ki szerintem : D

Persze én sem tudnék véres szájjal kardoskodni amellett, hogy kötelező legyen, mert nem tudom mennyi tényleges haszna van (könnyebb tisztítani, ha leketchupozod, de kb ennyi). Amúgy tök menőn néz ki szerintem pl. az angliai diákon egyenruhája, ami suliról sulira változik.


Na ja, meg ez szerintem kicsit ilyen kollektív tudat fejlesztő, pláne iskolák közötti versenyzéskor.

This post was edited by Baleee on Aug 30 2012 06:27am
Member
Posts: 71,157
Joined: Aug 14 2006
Gold: 6,440.13
Aug 30 2012 06:28am
Quote (Baleee @ Aug 30 2012 01:27pm)
De amúgy a bentlakással nem mond hülyeséget. Sok olyan gyerek, akik gyökerek lesznek a közegtől, akiket nem fegyelmezhet rendesen a tanár, meg alapból a sok cigány is az otthoni hatások miatt lesz legtöbbször az, ami. Ezt egy szinten vissza lehetne fojtani, ha folyamatosan egy olyan közegben laknának, ahol másféle hatások érnék.

Másrészt a köpeny tényleg egy kollektívát is jelentene, annyira nem korlátoznám én mondjuk, hogy egész iskolának egy teljesen ugyanolyan, hanem esetleg osztályokon/évfolyamokon meglehetne a sajátjuk, később akár ők alakíthatnák a közös köpenyt, legalább is az osztály kreatívabbjai. : D Na jó ez már részlet kérdés.


Nekem nem volt, de ha lett volna sem hurr-durrkodtam volna, hogy miért kell hordani.

Amúgy meg olyan iskolákban, ahol valamilyen szakképzés megy, vagy kémia/biológia/fizika szakos és ezeken a szakokon is van aktív kísérletezés, azért ott szokás, bár azok már megint más kategóriába tartoznak, mert vegyszerfoltosak, kiégettek, stb. :D


Igen, de rövid ujjú köpeny ezer dologtól nem véd meg. Pont azoktól a tintafoltoktól például amibe belekönyökölsz egy óvatlan pillanatban.
Member
Posts: 53,925
Joined: Apr 15 2007
Gold: 11,500.00
Trader: Trusted
Aug 30 2012 06:29am
4-ről 5-re egyházi lett a suli, nem volt semmi bajom vele, de amikor első év után kitalálták hogy ilyet kell hordani, elhúztam mint a szélvész
Member
Posts: 22,735
Joined: Apr 30 2011
Gold: 122.92
Aug 30 2012 06:58am
Quote (dihep @ Aug 30 2012 02:22pm)
menjen a faszomba az a nyomorék aki ilyeneket kitalál
bár úgy én is könnyen pofáznék ha már nem tanulnék


ez


Quote (sylke @ Aug 30 2012 02:06pm)
fu geci, menj már el innen


ez

Member
Posts: 21,948
Joined: Feb 8 2007
Gold: 25,149.81
Aug 30 2012 06:59am
a gyereknek meg mindig hordania kell
Member
Posts: 31,725
Joined: Jan 16 2008
Gold: 1,593.00
Aug 30 2012 07:14am
Mi is hordunk ilyesmit bar nalunk sokkal lazabban veszik es nem is kotelezo igazabol..
Member
Posts: 3,749
Joined: Sep 9 2009
Gold: Locked
Aug 30 2012 07:20am
Quote (Smat @ 30 Aug 2012 14:14)
Mi is hordunk ilyesmit bar nalunk sokkal lazabban veszik es nem is kotelezo igazabol..


mezt focihoz?
Member
Posts: 10,337
Joined: Jun 27 2006
Gold: 23,221.48
Aug 30 2012 07:23am
japan iskolaslanyok ftw
Member
Posts: 33,712
Joined: Jan 7 2007
Gold: 0.00
Aug 30 2012 07:25am
Quote (InfamousMythos @ 30 Aug 2012 15:23)
japan iskolaslanyok ftw


Ronda mind.
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Aug 30 2012 07:25am
Quote (Rawen @ 30 Aug 2012 15:25)
Ronda mind.


Szerintem a rajzoltakra gondolt.
Go Back To Magyar Topic List
Prev12345Next
Add Reply New Topic New Poll