d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Fizika Feladat, Ecceru > Adok Fgt A Megoldasert, Levezetve
Prev1234517Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 39,899
Joined: Dec 16 2008
Gold: 19.00
Sep 22 2010 02:38pm
Quote (fene_vad @ Sep 22 2010 08:35pm)
gyanitom abban, hogy ha a leggomb mozog, a ko is mozog. Akkor is mozog, amikor leejted. csak jon meg ra a g gyorsulas, pozitiv vagy negativ elojellel


minek gyanítassz ilyeneket. Ha a kő hozzá van kötve bármilyen módon a léggömbzöz, akkor nem meghatározott a súlykülönbség ami alapján megmondhatnád h mi is történiki. Fail átbaszás a feladat, azért h aki nem ért hozzá túlbonolítsa.
Member
Posts: 10,723
Joined: Jul 27 2005
Gold: 10,915.26
Sep 22 2010 02:40pm
Quote (Makkertest @ 22 Sep 2010 22:38)
minek gyanítassz ilyeneket. Ha a kő hozzá van kötve bármilyen módon a léggömbzöz, akkor nem meghatározott a súlykülönbség ami alapján megmondhatnád h mi is történiki. Fail átbaszás a feladat, azért h aki nem ért hozzá túlbonolítsa.


oke akkor meg egyszer:

MOZGO leggombbol ejtem le a kovet. Ertheto?
Member
Posts: 39,899
Joined: Dec 16 2008
Gold: 19.00
Sep 22 2010 02:40pm
Quote (hedgehogsword @ Sep 22 2010 08:35pm)
szerintem is és most vagy mi vagyunk idioták vagy tényleg rosszul van leirva a feladat, de elvileg amit irtal az jo..


nem kell ehhez fizika, ez általános iskolás anyag, a feladatban a lényeges kérdés az lehetne hogy:

Mekkora a távolság a kő és a léggömb között a kő leérkezésének pillanatában?

Amíg nem ez a kérdés, a feladat könnyű és tele felesleges adatokkal.
Member
Posts: 39,899
Joined: Dec 16 2008
Gold: 19.00
Sep 22 2010 02:42pm
Quote (fene_vad @ Sep 22 2010 08:40pm)
oke akkor meg egyszer:

MOZGO leggombbol ejtem le a kovet. Ertheto?


Tiszta hüje vagy, már elnézést. Kit érdekel h mit csinál a léggömb? Tőlem rotálhat a tenge körül, ha kidobták a kurva követ akkor az ugyanannyi idő alatt fog leérkezni..


jaj várjál csak

most értettem meg

te azt hiszed hogy a léggömbnek akkora saját gravitációs mezeje van hogy magával vonzza a Földet, így van ráhatással a kő zuhanási idejére... Állat, bocs hogy ezt nem értettem meg.

ps: szerintem kezdd újra az általános iskolát.

Im done here.

This post was edited by Makkertest on Sep 22 2010 02:43pm
Member
Posts: 10,723
Joined: Jul 27 2005
Gold: 10,915.26
Sep 22 2010 02:46pm
Quote (fene_vad @ 22 Sep 2010 22:40)
oke akkor meg egyszer:

MOZGO leggombbol ejtem le a kovet. Ertheto?


oke. ujrairom a feladatot.

Van egy 5 m/s-el emelkedo leggomb. Benne egy ko. Amikor 300 meter magasban van, kiejtem belole a kovet. Mennyi ido alatt er le a foldre? ugy is kerdezhetnem, mennyivel kesobb er a foldre ahhoz kepest, mintha allo leggombbol dobtam volna ki.
ugyanez sulleyedo leggombbel is.
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Sep 22 2010 02:47pm
Quote (fene_vad @ 22 Sep 2010 22:46)
oke. ujrairom a feladatot.

Van egy 5 m/s-el emelkedo leggomb. Benne egy ko. Amikor 300 meter magasban van, kiejtem belole a kovet. Mennyi ido alatt er le a foldre? ugy is kerdezhetnem, mennyivel kesobb er a foldre ahhoz kepest, mintha allo leggombbol dobtam volna ki.
ugyanez sulleyedo leggombbel is.


attol fugg mennyivel leszel magasabban a ko elengedesenek kozvetlen pillanataban
de azt meg a faszomse tudja hogy te mennyi ido alatt engeded el azt a kovet mer lehet az 50 szazadmasodperc vagy 2 masodperc
faszsag ez afeladat
Member
Posts: 1,175
Joined: May 22 2010
Gold: 0.00
Warn: 10%
Sep 22 2010 02:47pm
van egy kő 300 méter magasan

elindul először felfelé 5 m/s sebességgel, majd leesik

elindul másodszor lefelé 5 m/s sebességgel, és leesik

kurvára nem mindegy

egyszer sem 0 a kezdősebesség, nem sima ejtés

This post was edited by medvehere on Sep 22 2010 02:51pm
Member
Posts: 22,564
Joined: Jul 1 2007
Gold: 7,149.00
Sep 22 2010 02:48pm
Quote (fene_vad @ 22 Sep 2010 22:46)
oke. ujrairom a feladatot.

Van egy 5 m/s-el emelkedo leggomb. Benne egy ko. Amikor 300 meter magasban van, kiejtem belole a kovet. Mennyi ido alatt er le a foldre? ugy is kerdezhetnem, mennyivel kesobb er a foldre ahhoz kepest, mintha allo leggombbol dobtam volna ki.
ugyanez sulleyedo leggombbel is.


semmivel imo :thumbsup:
Quote (medvehere @ 22 Sep 2010 22:47)
van egy kő 300 méter magasan

elindul először felfelé 5 m/s sebességgel

elindul másodszor lefelé 5 m/s sebességgel

kurvára nem mindegy

egyszer sem 0 a kezdősebesség, nem sima ejtés


persze lehet hogy igazad van.

This post was edited by hedgehogsword on Sep 22 2010 02:48pm
Member
Posts: 39,899
Joined: Dec 16 2008
Gold: 19.00
Sep 22 2010 02:49pm
Quote (fene_vad @ Sep 22 2010 08:46pm)
oke. ujrairom a feladatot.

Van egy 5 m/s-el emelkedo leggomb. Benne egy ko. Amikor 300 meter magasban van, kiejtem belole a kovet. Mennyi ido alatt er le a foldre? ugy is kerdezhetnem, mennyivel kesobb er a foldre ahhoz kepest, mintha allo leggombbol dobtam volna ki.
ugyanez sulleyedo leggombbel is.


Figyelj.
Leírom a feladatod:

Van egy kilövésre kész űrrepülőgép. Tömege 1200 tonna. Gyorsulása 500m/s2. Valamint tudjuk, hogy 300 méter magasan van egy kő, ami zuhanni kezd. Mikor ér le a kő a földre?

ÉRTED MÁR? TÖK MIND1 HOGY MI VAN A LÉGGÖMBBEL, HA FIXEN 300 MÉTER MAGASRÓL DOBOD LE A KURVA KÖVET.
Member
Posts: 15,009
Joined: Jul 3 2008
Gold: 10.66
Sep 22 2010 02:51pm
Quote (Cpt_Ghost @ 22 Sep 2010 21:47)
attol fugg mennyivel leszel magasabban a ko elengedesenek kozvetlen pillanataban
de azt meg a faszomse tudja hogy te mennyi ido alatt engeded el azt a kovet mer lehet az 50 szazadmasodperc vagy 2 masodperc
faszsag ez afeladat


Hát én biztos fizika analfabéta vagyok, de hogy lehet valami 2 másodperc alatt elengedni vagy 0.05mp alatt? vagy fogom vagy nem. nem?
ez nem Tom&Jerry, h ráugrik az egérre és1 másodpercig még fölötte van a levegőben AZTÁN esik rá
Go Back To Magyar Topic List
Prev1234517Next
Add Reply New Topic New Poll