d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Official /care Topic
Prev11981992002012024765Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 6,109
Joined: Jul 25 2011
Gold: 0.00
Jul 8 2015 07:41am
Quote (Usaftw @ Jul 8 2015 02:40pm)
Mi kéne ha volna

QUOTE=Senee,Jul 8 2015 12:36pm]cp biztos jól érezné magát kaliforniában



http://3.1m.yt/b748d0luN.png

a jobb alsó sarokban sütik a zsidókat :XD


Talán ne akkor csekkold Clt amikor éjszaka van
itt tegnap 105 fahrenheit volt (texas dallas)
Haver vegasban 117[/QUOTE]

Merre vagy?
Member
Posts: 38,217
Joined: Jul 24 2005
Gold: 22,413.07
Jul 8 2015 07:41am
Quote (daneeka10 @ Jul 8 2015 02:38pm)
Általában mindnél nagyobb az alkoholfok annál melegebben szokás inni.


egyszer a gecinagy nyári melegben hűtetlen jagerből basztam be haverommal
azt a másnapot senkinek nem kívánom
azóta nem jagerezek
Member
Posts: 6,109
Joined: Jul 25 2011
Gold: 0.00
Jul 8 2015 07:43am
Quote (daneeka10 @ Jul 8 2015 02:38pm)
Közbe amíg boltban voltam eszembe jutott, hogy érdemes lehet egy rövid "használati útmutatót" írni ezekhez, hogy ne feleslegesen dobáld ki a koronát vagy mit:

Pohár: mivel elég sok pénzt meg időt költenek ezek a főzdék, hogy jó illata legyen a söreiknek (ami nem hülyeség mert az orr talán fontosabb az ízérzékelésben mint a nyelv) ezért érdemes olyan pohárból inni amiben jobban érezni az illatukat, erre jó lesz egy olcsó fehér boros pohár. Korsó meg ilyenek kizárva.

Hőfok: majdnem mindnek túl hideg ha egyből a hűtőből elővéve iszod, az a hőfok arra való, hogy letompítsa az ízlelőbimbóidat és ne érezd annyira, hogy milyen szart iszol. Általában mindnél nagyobb az alkoholfok annál melegebben szokás inni. Érdemes lehet az utolsó decit apránként inni 5 perces szünetekkel amíg feljön a végén szobahőmérsékletig és akkor ki tudod találni hol ízlett a legjobban.

Tárolás: hűtő, állítva, lehetőleg soha ne rázódjon fel, az a protein amiből egyszer hab lesz abból már nem lesz soha többet újra hab, oxidálódik stb.

Egyéb: Van olyan, hogy ha mondjuk fél éve áll a boltba egy IPA vagy felborult párszor meg ilyenek akkor jóval gyengébb lesz mint amilyen újkorában volt, bele lehet futni ilyenbe. Vannak olyan stílusok amik elsőre furcsák lehetnek de mondjuk mire legközelebb iszod 1 hónap múlva bekattan valami és ráfüggsz. Ezek jó része szűretlen mert a szűrés csak árt az íznek, a szűrés a pénzügyi osztály ötlete volt nem a főzőé, viszont a gyenge szervezet könnyen kurva nagy fosásokban törhet ki elsőre de pár alkalom alatt megszokja a bél.
Elég jó játék lehet venni egy sört és felmenni RateBeer-re vagy BeerAdvocate-re és megnézni, hogy mások miket éreztek meg szagoltak mikor itták, ezzel fejlesztheted az ízérzékedet. Pl. itt a Pannepot: http://www.beeradvocate.com/beer/profile/15237/34312/

Itt van még két lista, ha ilyeneket találsz valahol (mondjuk nem nagyon fogsz, van amiért lesátoroznak a főzde elé mikor évi egyszer kapható) ami ezeken van akkor vedd meg:

http://www.beeradvocate.com/lists/top/
http://www.ratebeer.com/beer/top-50/

Ezeknél is vannak jobbak amúgy mert itt sok olyan is rate-l 10/10-re aki mondjuk valami fos Stella Artois vagy hasonló után iszik először rendes sört életében plusz a legdurvábbak elég ritkák úgyhogy nem isznak elegen belőle ahhoz, hogy elég ratingja legyen.


ja még annyi, hogy aki itthon akar ilyesmiket inni akkor csakajósör vagy sörspecialista de ahogy elnéztem a systembolanget azért jóval durvább
Member
Posts: 6,109
Joined: Jul 25 2011
Gold: 0.00
Jul 8 2015 07:47am
Quote (lacketto @ Jul 8 2015 02:41pm)
egyszer a gecinagy nyári melegben hűtetlen jagerből basztam be haverommal
azt a másnapot senkinek nem kívánom
azóta nem jagerezek


én hasonló okokból nem iszok évek óta bornál erősebb piákat csak ha valami ünnep van és kvázi kötelező
Member
Posts: 215
Joined: Jun 10 2015
Gold: 0.00
Jul 8 2015 07:47am
Itt a múltkor ittam valami Midas sört c mi a fast
Geci jó volt

Midas touch dogfish cucc

This post was edited by Usaftw on Jul 8 2015 07:50am
Member
Posts: 26,945
Joined: Jan 31 2012
Gold: 411.00
Jul 8 2015 07:47am
Quote (daneeka10 @ 8 Jul 2015 15:43)
ja még annyi, hogy aki itthon akar ilyesmiket inni akkor csakajósör vagy sörspecialista de ahogy elnéztem a systembolanget azért jóval durvább


tyvm, majd szepen lassan vegigmegyek a listan mikor veszek a jovoben
Member
Posts: 215
Joined: Jun 10 2015
Gold: 0.00
Jul 8 2015 07:51am
Quote (daneeka10 @ Jul 8 2015 03:41pm)
Talán ne akkor csekkold Clt amikor éjszaka van
itt tegnap 105 fahrenheit volt (texas dallas)
Haver vegasban 117


Merre vagy?[/QUOTE]

Texas fort Worth-dallas
Member
Posts: 6,109
Joined: Jul 25 2011
Gold: 0.00
Jul 8 2015 07:54am
Quote (Usaftw @ Jul 8 2015 02:47pm)
Itt a múltkor ittam valami Midas sört c mi a fast
Geci jó volt

Midas touch dogfish cucc


Dogfish Head godtier főzde, azoktól bármit kipróbálhatsz

Quote (Usaftw @ Jul 8 2015 02:51pm)
Merre vagy?

Texas fort Worth-dallas


Megnézem mi van a közelben

This post was edited by daneeka10 on Jul 8 2015 07:54am
Member
Posts: 43,332
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Jul 8 2015 08:04am
dik az a vihar
pont mikor mehetnék haza villámlás dörgés szélvihar jég etc
kösz orbán
Member
Posts: 19,410
Joined: Sep 26 2007
Gold: 2,496.00
Jul 8 2015 08:16am
Quote (Usaftw @ Jul 8 2015 02:47pm)
Itt a múltkor ittam valami Midas sört c mi a fast
Geci jó volt

Midas touch dogfish cucc


na es mid valtozott arannya?
Go Back To Magyar Topic List
Prev11981992002012024765Next
Add Reply New Topic New Poll