d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Official Felsőoktatás Topik > Bmebme
Prev1190191192193194327Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 44,578
Joined: Aug 15 2007
Gold: 2.84
Warn: 10%
Nov 6 2014 09:13am
Quote (Anarkin @ 6 Nov 2014 17:09)
http://index.hu/belfold/2014/11/06/aki_nem_tud_megtanulni_egy_idegen_nyelvet_ott_baj_van/

2020-ig ezért szigorítani szeretnénk az egyetemre való bekerülés feltételeit. Akkor már emelt szintű érettségi kell az egyetemi felvételihez

meglepően normális ez a beszélgetés btw



2020-ban mar csak fidesz-kdnp parttagok jarhatnak egyetemre
Member
Posts: 53,925
Joined: Apr 15 2007
Gold: 11,500.00
Trader: Trusted
Nov 9 2014 04:16pm
25 oldal, 50%

:drool:
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Nov 9 2014 04:43pm
Quote (Anarkin @ 6 Nov 2014 16:09)
http://index.hu/belfold/2014/11/06/aki_nem_tud_megtanulni_egy_idegen_nyelvet_ott_baj_van/

2020-ig ezért szigorítani szeretnénk az egyetemre való bekerülés feltételeit. Akkor már emelt szintű érettségi kell az egyetemi felvételihez

meglepően normális ez a beszélgetés btw


ez tenyleg jo
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Nov 10 2014 01:10am
Quote (Anarkin @ 6 Nov 2014 17:09)
http://index.hu/belfold/2014/11/06/aki_nem_tud_megtanulni_egy_idegen_nyelvet_ott_baj_van/

2020-ig ezért szigorítani szeretnénk az egyetemre való bekerülés feltételeit. Akkor már emelt szintű érettségi kell az egyetemi felvételihez

meglepően normális ez a beszélgetés btw


Quote (Palkovics László)
Ugye ismeri a viccet: „Mit kérdez az elhelyezkedett bölcsész az állástalan bölcsésztől?  – Adhatom nagyobb kólával és nagyobb krumplival?”


Quote
Gondolom önt is bevonták a szakképzési rendszer átalakításába. Az előre látható, hogy a gimnáziumként és szakközépiskolaként is működő intézmények egy részénél meg fog szűnni a gimnázium. Erre sokan azt mondják, ha kevesebb gimnázium lesz, kevesebb lehetőség lesz egyetemre kerülni: a társadalom egy részétől elveszik a lehetőséget a felemelkedéstől.

Teljesen alaptalanok ezek a félelmek. Egyrészt én is azt gondolom, hogy egy jó szakközépiskola sokkal jobb, mint egy gyenge gimnázium. Másrészt ahogy eddig, a szakközépiskola ezután is ad érettségit, így senkitől nem vesszük el az esélyt a felsőoktatástól. Sőt, létre akarjuk hozni a szakiskolákból a felsőoktatásba való bejutás lehetőségét is. Ezzel azok élhetnek, akik szakmunkásként elmennek dolgozni, majd egy idő után mérnökök szeretnének lenni. Ehhez létrehozunk egy új felsőfokú képzési formát is, ami a bachelor of engineerighez lesz hasonló. Aki ezt elvégzi, nem tervezőmérnök lesz, hanem a nagyon is gyakorlati, napi üzemeltetési és üzemi ügyekkel foglalkozik majd. Más szinten sem lenne jó, ha keverednének a funkciók. Így például a mostani mesterképzés mellett lenne egy más tartalmú és talán hosszabb MSc for Science fokozat is azoknak, akik később PhD-zni szeretnének.


Ez elegge yosh elgondolas.
Member
Posts: 42,133
Joined: Nov 12 2007
Gold: 6,645.00
Nov 10 2014 01:13am
Lehet valahol szakdogat venni?
Nincs kedvem megirni, jo oroszul is...

Inb4 SP poen. Tenyleg kene.
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Nov 10 2014 01:19am
Quote (szabika @ 10 Nov 2014 09:13)
Lehet valahol szakdogat venni?
Nincs kedvem megirni, jo oroszul is...

Inb4 SP poen. Tenyleg kene.


Bemesz a sulidba keresel vmi alsobbeves strebert, mondod neki adsz erte 5k-t, ja megcsinalja, ha nem, megeroszakolod a csaladjat.
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Nov 10 2014 01:56am
Quote (szabika @ 10 Nov 2014 08:13)
Lehet valahol szakdogat venni?
Nincs kedvem megirni, jo oroszul is...

Inb4 SP poen. Tenyleg kene.



Ha sok penzed van es megmondod mi a tema...
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Nov 10 2014 02:12am
Quote (josheide @ 10 Nov 2014 09:56)
Ha sok penzed van es megmondod mi a tema...


Online fogadasi irodak es kurvazas.
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Nov 10 2014 02:43am
Quote (Anarkin @ 6 Nov 2014 17:09)
http://index.hu/belfold/2014/11/06/aki_nem_tud_megtanulni_egy_idegen_nyelvet_ott_baj_van/

2020-ig ezért szigorítani szeretnénk az egyetemre való bekerülés feltételeit. Akkor már emelt szintű érettségi kell az egyetemi felvételihez

meglepően normális ez a beszélgetés btw


Szerintem elég demagóg, mert persze el lehet mondani, hogy mi milyen lenne és hogyan szép.
Na de hol van a példa a működésre? Hogy ez tényleg működik?
A felvázolt rendszerek például szerintem sokkal többe kerülnek, ha így valósítják meg őket.

Szóval lehet normálisan mesélni szép dolgokat, csak nem ez lenne az első eset, amikor szép dolgokat szarul valósítanak meg, meg amikor a szép történet a valóságban tök másként működik.


Az eddigi kormányok oktatási melléfogásai között is voltak mindig szép mesék, hogy ezt csináljuk és abból az lesz..
Aztán vagy nem azt csinálták, vagy pedig nem az lett.

This post was edited by CyberPunk666 on Nov 10 2014 02:44am
Member
Posts: 35,964
Joined: Dec 27 2007
Gold: 0.00
Nov 10 2014 02:50am
Quote (josheide @ Nov 10 2014 07:56am)
Ha sok penzed van es megmondod mi a tema...


Adaptiv jelfeldolgozas, computer vision, object tracking, kalman filter
Ty
Go Back To Magyar Topic List
Prev1190191192193194327Next
Add Reply New Topic New Poll