Quote (dotosport @ Aug 7 2014 06:21pm)
meg kerestem a cikket mert szar a link, atfutottam de nem irnak benne ilyet, hogy keleten beszélnék a legtisztábban a magyar nyelvet, meg amúgyis egy bődületes nagy faszság, anyai ági rokonságom békéscsaba környékéről való (anyám meg mondjuk szegedi volt sok évig), 4-5 általános iskolai osztálytársam meg északkelet mo-ról költözött ide es csomoszor bantja a fulem ahogy beszelnek
nem tehetek rola, hogy butasagot beszelsz
segítek:
megnézed, hogy melyik helyre van írva a legkevesebb változás az alap nyelvhez képest, és az lesz a "legtisztább"
az megint más kérdés, hogy sokan itt is kurva rondán beszélik a magyart, de itt most nem arról van szó, hogy ki mennyire szofisztikáltan beszél, meg mennyi szavalóversenyre járt, hanem hogy ki mennyire maradt meg az alapoknál
engem pl. ezzel az "a"-zással ki lehet üldözni a világból, amiről Leviék is beszéltek (elmegyek a Petiékhez)