d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Mit Eszel éppen > General Food Topic
Prev1181920212248Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Aug 7 2014 10:11am
Quote (dihep @ 7 Aug 2014 18:02)
meg hogy "nem-e lehet ezt meg ezt csinálni"

nem hiszem el hogy aki így írja/mondja nem érzi hogy szar


Nem e lehetne e esetleg e, hogy nem szolsz be e?
Member
Posts: 43,289
Joined: Mar 25 2005
Gold: 355.92
Aug 7 2014 10:12am
Quote (Vismajor @ Aug 7 2014 04:42pm)
hát a keletmagyarországiak befoghatják hogy mi csunya, a kis töttörötöttörö beszédjükkel, 2 honapot voltam nyíregyházán de azt hittem agyvérzést kapok ha egy helyivel kellet beszélnem


Kelet-Magyarországon beszélik a legtisztábban a magyar nyelvet, de ezt betudom ilyen #napivismajor-nak
Member
Posts: 366
Joined: Jul 23 2014
Gold: 0.00
Warn: 10%
Aug 7 2014 10:15am
Quote (dihep @ Aug 7 2014 06:02pm)
meg hogy "nem-e lehet ezt meg ezt csinálni"

nem hiszem el hogy aki így írja/mondja nem érzi hogy szar


pedig ezt meg en is szoktam mondani neha
franya dunantul
Quote (Saenchai @ Aug 7 2014 06:12pm)
Kelet-Magyarországon beszélik a legtisztábban a magyar nyelvet, de ezt betudom ilyen #napivismajor-nak


te be vagy baszva

This post was edited by dotosport on Aug 7 2014 10:15am
Member
Posts: 33,712
Joined: Jan 7 2007
Gold: 0.00
Aug 7 2014 10:16am
Quote (Saenchai @ 7 Aug 2014 18:12)
Kelet-Magyarországon beszélik a legtisztábban a magyar nyelvet, de ezt betudom ilyen #napivismajor-nak


ez hülyeség, a dunántúlon beszélik a legirodalmibb magyart, déjv pls
Member
Posts: 43,289
Joined: Mar 25 2005
Gold: 355.92
Aug 7 2014 10:17am
Quote (dotosport @ Aug 7 2014 06:15pm)
pedig ezt meg en is szoktam mondani neha
franya dunantul


te be vagy baszva


Quote (Rawen @ Aug 7 2014 06:16pm)
ez hülyeség, a dunántúlon beszélik a legirodalmibb magyart, déjv pls


http://hu.wikipedia.org/wiki/Magyar_nyelvj%C3%A1r%C3%A1sok


nem magamtól találtam ki, a magyartanárom mondta

mondjuk cpt broscience úgyis megmondja a tutit
Member
Posts: 366
Joined: Jul 23 2014
Gold: 0.00
Warn: 10%
Aug 7 2014 10:21am
Quote (Saenchai @ Aug 7 2014 06:17pm)
http://hu.wikipedia.org/wiki/Magyar_nyelvjrsok


nem magamtól találtam ki, a magyartanárom mondta

mondjuk cpt broscience úgyis megmondja a tutit

meg kerestem a cikket mert szar a link, atfutottam de nem irnak benne ilyet, hogy keleten beszélnék a legtisztábban a magyar nyelvet, meg amúgyis egy bődületes nagy faszság, anyai ági rokonságom békéscsaba környékéről való (anyám meg mondjuk szegedi volt sok évig), 4-5 általános iskolai osztálytársam meg északkelet mo-ról költözött ide es csomoszor bantja a fulem ahogy beszelnek
nem tehetek rola, hogy butasagot beszelsz
a magyartanarod meg feltetelezem miskolci volt, tehat veletlenul sem biased

This post was edited by dotosport on Aug 7 2014 10:25am
Member
Posts: 33,712
Joined: Jan 7 2007
Gold: 0.00
Aug 7 2014 10:25am
Quote (Saenchai @ 7 Aug 2014 18:17)
http://hu.wikipedia.org/wiki/Magyar_nyelvjrsok


nem magamtól találtam ki, a magyartanárom mondta

mondjuk cpt broscience úgyis megmondja a tutit


hát itt szó nincs erről
de elég egyszerű a dolog ha meghallgatod átlagban hogy beszélnek az emberek keleten meg nyugaton és összehasonlítod egy szépirodalmi művel
Member
Posts: 43,289
Joined: Mar 25 2005
Gold: 355.92
Aug 7 2014 10:29am
Quote (dotosport @ Aug 7 2014 06:21pm)
meg kerestem a cikket mert szar a link, atfutottam de nem irnak benne ilyet, hogy keleten beszélnék a legtisztábban a magyar nyelvet, meg amúgyis egy bődületes nagy faszság, anyai ági rokonságom békéscsaba környékéről való (anyám meg mondjuk szegedi volt sok évig), 4-5 általános iskolai osztálytársam meg északkelet mo-ról költözött ide es csomoszor bantja a fulem ahogy beszelnek
nem tehetek rola, hogy butasagot beszelsz


segítek:
megnézed, hogy melyik helyre van írva a legkevesebb változás az alap nyelvhez képest, és az lesz a "legtisztább"


az megint más kérdés, hogy sokan itt is kurva rondán beszélik a magyart, de itt most nem arról van szó, hogy ki mennyire szofisztikáltan beszél, meg mennyi szavalóversenyre járt, hanem hogy ki mennyire maradt meg az alapoknál

engem pl. ezzel az "a"-zással ki lehet üldözni a világból, amiről Leviék is beszéltek (elmegyek a Petiékhez)
Member
Posts: 366
Joined: Jul 23 2014
Gold: 0.00
Warn: 10%
Aug 7 2014 10:31am
Quote (Saenchai @ Aug 7 2014 06:29pm)
segítek:
megnézed, hogy melyik helyre van írva a legkevesebb változás az alap nyelvhez képest, és az lesz a "legtisztább"


az megint más kérdés, hogy sokan itt is kurva rondán beszélik a magyart, de itt most nem arról van szó, hogy ki mennyire szofisztikáltan beszél, meg mennyi szavalóversenyre járt, hanem hogy ki mennyire maradt meg az alapoknál

engem pl. ezzel az "a"-zással ki lehet üldözni a világból, amiről Leviék is beszéltek  (elmegyek a Petiékhez)


akkor fogalmakban nem értettünk egyet, én a tisztára úgy gondoltam ahogy holló is, és nem úgy, hogy melyik áll a legközelebb ahhoz, amit mondjuk 237624872378 éve beszéltek
Quote (Saenchai @ Aug 7 2014 06:31pm)
persze, a magyartanárom akkora lokálpatrióta, hogy úgy tanultuk, hogy Petőfi is itt született a sajóparton


:lol:

This post was edited by dotosport on Aug 7 2014 10:32am
Member
Posts: 43,289
Joined: Mar 25 2005
Gold: 355.92
Aug 7 2014 10:31am
Quote (dotosport @ Aug 7 2014 06:21pm)
meg kerestem a cikket mert szar a link, atfutottam de nem irnak benne ilyet, hogy keleten beszélnék a legtisztábban a magyar nyelvet, meg amúgyis egy bődületes nagy faszság, anyai ági rokonságom békéscsaba környékéről való (anyám meg mondjuk szegedi volt sok évig), 4-5 általános iskolai osztálytársam meg északkelet mo-ról költözött ide es csomoszor bantja a fulem ahogy beszelnek
nem tehetek rola, hogy butasagot beszelsz
a magyartanarod meg feltetelezem miskolci volt, tehat veletlenul sem biased


persze, a magyartanárom akkora lokálpatrióta, hogy úgy tanultuk, hogy Petőfi is itt született a sajóparton
Go Back To Magyar Topic List
Prev1181920212248Next
Add Reply New Topic New Poll