d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Küzdősportok / Harcművészetek
Prev118192021Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 29,404
Joined: Jan 24 2009
Gold: 0.00
Dec 16 2010 04:14pm
ijj, ha jövőre felvesznek debibe és kikerülök ebből a kisvárosból a kondi mellé tuti én is választok valami küzdősportot :)
Member
Posts: 15,840
Joined: Jan 22 2010
Gold: 2,405.00
Dec 16 2010 04:34pm
Az eskrimát tudom neked ajánlani, mely eredetileg a Fölöp-szigetekről származik. Kéz, bot, kés, vipera, naggyából ezzel tudnám összefoglalni. Ha többet szeretnél megtudni erről az önvédelmi sportról látogass el a WWW.Eskrima.Hu weboldalra.
És végül itt egy kis ízelítő:


This post was edited by ArcSten on Dec 16 2010 04:39pm
Member
Posts: 34,867
Joined: Sep 21 2006
Gold: 2,650.01
Dec 17 2010 02:02am
Quote (josheide @ 15 Dec 2010 21:10)
Én csináltam egy darabig, és nagyon lehet élvezni.

És pontosan az önvédelem gyakorlatias módjára megy rá. Nem szabályos, nem fair, de hatékony.


csak nem Roli volt az edző? :D

Quote (josheide @ 15 Dec 2010 22:21)
http://www.youtube.com/watch?v=xnZ0sfOiuIM

Akkor belinkelem az egyik kedvenc kravmagás videóm.

1:30nál wtf


pont ezt akartam linkelni :)))

This post was edited by Akizk on Dec 17 2010 02:21am
Member
Posts: 71,157
Joined: Aug 14 2006
Gold: 6,440.13
Dec 17 2010 02:08am
Quote (ArcSten @ Dec 16 2010 11:34pm)
Az eskrimát tudom neked ajánlani, mely eredetileg a Fölöp-szigetekről származik. Kéz, bot, kés, vipera, naggyából ezzel tudnám összefoglalni. Ha többet szeretnél megtudni erről az önvédelmi sportról látogass el a WWW.Eskrima.Hu weboldalra.
És végül itt egy kis ízelítő:
http://www.youtube.com/watch?v=yiCf1fSxD_s


Régebben én is nézegetttem az eskrimát, hogy ki kéne próbálni de szerinted ez hol "önvédelmi sport" :D Késsel nem igazán vagdoshatsz senkit és nincs is szükség rá. Vipera hasonló kategória, bot meg fixen nem lesz nálad amikor a discoban meg akarnak verni. Van ugyan kéztechnikája is, de én úgy tudom, hogy azt később, már csak magasabb szinten lévő tanulóknak oktatják. Szóval fél év alatt kurvára nem tudná megvédeni magát semmitől.
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Dec 17 2010 02:34am
Quote (Akizk @ 17 Dec 2010 10:02)
csak nem Roli volt az edző? :D



pont ezt akartam linkelni :)))


De igen, imádtam - honnan ismered? ^^
Member
Posts: 15,840
Joined: Jan 22 2010
Gold: 2,405.00
Dec 17 2010 06:16am
Quote (beni @ 17 Dec 2010 09:08)
Régebben én is nézegetttem az eskrimát, hogy ki kéne próbálni de szerinted ez hol "önvédelmi sport" :D Késsel nem igazán vagdoshatsz senkit és nincs is szükség rá. Vipera hasonló kategória, bot meg fixen nem lesz nálad amikor a discoban meg akarnak verni. Van ugyan kéztechnikája is, de én úgy tudom, hogy azt később, már csak magasabb szinten lévő tanulóknak oktatják. Szóval fél év alatt kurvára nem tudná megvédeni magát semmitől.


Puszta kézzel való harcot is tanítanak, amúgy meg ha esetleg rossz környékre keverednél, inkább te vagy mások kerüljenek kórházba?
Member
Posts: 19,410
Joined: Sep 26 2007
Gold: 2,496.00
Dec 17 2010 07:12am
Quote (ArcSten @ Dec 17 2010 01:16pm)
Puszta kézzel való harcot is tanítanak, amúgy meg ha esetleg rossz környékre keverednél, inkább te vagy mások kerüljenek kórházba?


Senki. Ha kes van a dologban akkor abbol jol nem lehet kikerulni, nem szabad vallalni(mint ahogy a legtobb esetben, mert barmikor elokerulhet egy fegyver/akarmi). Ez persze nem azt jelenti hogy nem erdemes megtanulni, mert elofordulhat hogy elkerulhetetlen, de

"kessel nem igazan vagdoshatsz senkit".

Arrol nem is beszelve hogy a dolgok alapja megiscsak a pusztakezes, ha a pusztakezest at akarod ugrani, akkor lofegyverekkel kezdjel, mert ott a kozelharc azt jelenti hogy kozelrol lojuk le a masikat.
Member
Posts: 71,157
Joined: Aug 14 2006
Gold: 6,440.13
Dec 17 2010 07:53am
Quote (ArcSten @ Dec 17 2010 01:16pm)
Puszta kézzel való harcot is tanítanak, amúgy meg ha esetleg rossz környékre keverednél, inkább te vagy mások kerüljenek kórházba?


Más a kórházba te meg a börtönbe. De ha te kést húzol elő akkor abból már nagyon nagy valószínűséggel jó nem fog kisülni.

Egyébként hány éves vagy?
Member
Posts: 35,546
Joined: Jun 18 2008
Gold: 5,390.00
Dec 17 2010 08:03am
Quote (beni @ Dec 17 2010 02:53pm)
Más a kórházba te meg a börtönbe. De ha te kést húzol elő akkor abból már nagyon nagy valószínűséggel jó nem fog kisülni.

Egyébként hány éves vagy?


this
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Dec 17 2010 08:03am
fúj de fail

This post was edited by Cpt_Ghost on Dec 17 2010 08:04am
Go Back To Magyar Topic List
Prev118192021Next
Add Reply New Topic New Poll