d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > General That Feel When Topic > Mutasd Ki érzéseid
Prev1185318541855185618575001Next
Closed New Topic New Poll
Member
Posts: 49,805
Joined: Feb 27 2006
Gold: 3,747.73
Jun 2 2013 04:41pm
<tfw olyan gondolatod támad, hogy a sub aktiv felhasználóinak iq-ját rávetítenéd az országra, jól jártnánk
<internetesjátékfórum előnye
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Jun 2 2013 04:44pm
Én megyek is aludni, jóéjt, reggel korán kelek, vizsga, drukkoljatok, buzi tárgy...
Member
Posts: 49,805
Joined: Feb 27 2006
Gold: 3,747.73
Jun 2 2013 04:44pm
Quote (CyberPunk666 @ Jun 2 2013 11:44pm)
Én megyek is aludni, jóéjt, reggel korán kelek, vizsga, drukkoljatok, buzi tárgy...


én drukkolok cépé
Member
Posts: 50,035
Joined: Sep 10 2006
Gold: 710.00
Jun 2 2013 04:48pm
van vmi értelme a sok tldrnek?
Member
Posts: 53,925
Joined: Apr 15 2007
Gold: 11,500.00
Trader: Trusted
Jun 2 2013 04:58pm
Quote (CyberPunk666 @ 3 Jun 2013 00:39)
holnap vizsgázom reggel ^^ közben tanulom a 43242. műszer blokkvázlatát és kapcsolását. ^^



baj az, hogy akik a legnagyobbat profitálják az egészből, azoknak van meg a hatalma változtatni és nekik áll legkevésbé érdekükben. a tömeg meg buta, utálják az applet, azért amit a foxconnban lévő munkásokkal csinál (rendszeresen büntetik is őket, iszonyatos öngyilkossáig ráta stb), de másnap megveszi az ipodot, ipadot, iphone, ipinát...


mondjuk egy remek ellenpélda:
ott a Nokia, komolyan NEM TUDJÁK gyártani a saját telefonjukat, csak az Asha-szériát, mert a Lumia-hoz sok "szép és jó" cucc kell
de nem tehetik meg hogy átszerveznek mindent, mert eszméletetlen mennyiségű alkalmazottjuk van (majdnem 6 számjegyű)

Foxconn-nál meg kivágnák/kivágják az összes alkalmazottat gond nélkül

szóval nem biztos hogy a greater good-ot legyőzi a $profit$profit$, annak ellenére sem hogy Nokia jelenleg nagy bajban van, csoda hogy még létezik (Microsoft pénzeli ezerrel, különben pápá lenne)

az viszont biztos hogy az idő erre tereli a dolgot, nem is feltétlenül leépítésekkel és azzal hogy nincsenek tekintettel családok megélhetéseire, hanem azzal hogy ami új az már így fog működni..

// inkább eladták a HQ-jukat ^^

This post was edited by Anarkin on Jun 2 2013 05:05pm
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Jun 2 2013 10:30pm
Quote (Anarkin @ 3 Jun 2013 00:58)
mondjuk egy remek ellenpélda:
ott a Nokia, komolyan NEM TUDJÁK gyártani a saját telefonjukat, csak az Asha-szériát, mert a Lumia-hoz sok "szép és jó" cucc kell
de nem tehetik meg hogy átszerveznek mindent, mert eszméletetlen mennyiségű alkalmazottjuk van (majdnem 6 számjegyű)

Foxconn-nál meg kivágnák/kivágják az összes alkalmazottat gond nélkül

szóval nem biztos hogy a greater good-ot legyőzi a $profit$profit$, annak ellenére sem hogy Nokia jelenleg nagy bajban van, csoda hogy még létezik (Microsoft pénzeli ezerrel, különben pápá lenne)

az viszont biztos hogy az idő erre tereli a dolgot, nem is feltétlenül leépítésekkel és azzal hogy nincsenek tekintettel családok megélhetéseire, hanem azzal hogy ami új az már így fog működni..

// inkább eladták a HQ-jukat ^^


azért bezárták nemrég a fele gyárukat és átvitték keletre ^^
meg egy finn cég más mentalitás, és miatt IS szívnak. Megeszik őket az amerikai és keleti stílusú cégek ^^

szóval mégiscsak van itt némi profit legyőzi a jót..
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Jun 2 2013 11:38pm
Quote (Vismajor @ 2 Jun 2013 23:31)
én i tök szeretnék hinni ebben, de sajnos túl sokat dolgoztam és foglalkoztam már emberekkela hhoz, hogy tudjam, mennyire egy semmirekellő degenarált faj vagyunk, ami pusztulásra teremtett
tök srs
Ha nem kéne dolgozni csak azt csinálni amit szeretsz, és hsaznára van a társadalomnak, az emberiség 20%a dolgozna kb a többi meg csak tespedne


Mert most pl a magyar tarsadalom hany %-a dolgozik aktivan??

hivatalosan valami 37% aktiv dolgozo....

Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Jun 2 2013 11:40pm
Quote (josheide @ 3 Jun 2013 07:38)
Mert most pl a magyar tarsadalom hany %-a dolgozik aktivan??

hivatalosan valami 37% aktiv dolgozo....


inkább a hivatalosan munkanélküliek oldaláról közelíteném meg a dolgot. Mert elég sok itthon a fekete munkás, és a nem aktív korú...
Member
Posts: 22,735
Joined: Apr 30 2011
Gold: 122.92
Jun 3 2013 12:05am
Most jutott eszembe a faszàtoperàlòs video pènteröl
Bazdmeg
Member
Posts: 33,712
Joined: Jan 7 2007
Gold: 0.00
Jun 3 2013 12:51am
tfw megint túl sok időt vesz el a jsp, úgyhogy jön a szokásos "kevesebbet leszek itt és akkor is csak inkább lurkolok" időszak, lehet pezsgőt bontani
Go Back To Magyar Topic List
Prev1185318541855185618575001Next
Closed New Topic New Poll