Quote (CyberPunk666 @ 3 Jun 2013 00:39)
holnap vizsgázom reggel ^^ közben tanulom a 43242. műszer blokkvázlatát és kapcsolását. ^^
baj az, hogy akik a legnagyobbat profitálják az egészből, azoknak van meg a hatalma változtatni és nekik áll legkevésbé érdekükben. a tömeg meg buta, utálják az applet, azért amit a foxconnban lévő munkásokkal csinál (rendszeresen büntetik is őket, iszonyatos öngyilkossáig ráta stb), de másnap megveszi az ipodot, ipadot, iphone, ipinát...
mondjuk egy remek ellenpélda:
ott a Nokia, komolyan NEM TUDJÁK gyártani a saját telefonjukat, csak az Asha-szériát, mert a Lumia-hoz sok "szép és jó" cucc kell
de nem tehetik meg hogy átszerveznek mindent, mert eszméletetlen mennyiségű alkalmazottjuk van (majdnem 6 számjegyű)
Foxconn-nál meg kivágnák/kivágják az összes alkalmazottat gond nélkül
szóval nem biztos hogy a greater good-ot legyőzi a $profit$profit$, annak ellenére sem hogy Nokia jelenleg nagy bajban van, csoda hogy még létezik (Microsoft pénzeli ezerrel, különben pápá lenne)
az viszont biztos hogy az idő erre tereli a dolgot, nem is feltétlenül leépítésekkel és azzal hogy nincsenek tekintettel családok megélhetéseire, hanem azzal hogy ami új az már így fog működni..
// inkább eladták a HQ-jukat ^^
This post was edited by Anarkin on Jun 2 2013 05:05pm