d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > General That Feel When Topic > Mutasd Ki érzéseid
Prev1185218531854185518565001Next
Closed New Topic New Poll
Member
Posts: 49,805
Joined: Feb 27 2006
Gold: 3,747.73
Jun 2 2013 04:31pm
Quote (Anarkin @ Jun 2 2013 11:26pm)
ez olyan mint a 3D nyomtató, a technológia adott már egy jó ideje, létezik is meg minden és semmi baj nincs vele
aztán egy ember - semmi kirívót nem tett - csak felpakolt egy fegyvert mega-ra
és hoppá, jött a kormányrendelet hogy fakkit ez nagyon nem lesz jó

amíg nem látják azt hogy xx%-os a munkanélküliség, nem fogják szabályozni azt hogy "talán nem kéne mindent automatákra bízni.. esetleg ha tennénk valamit.."


egész startrek erről szól, elmagyarázzák NX1-ben (legújabb enterprise sorozat ami közel áll a mi korunkhoz)
és tök reális is, minden adott, és kb azt csinálják amit leírt az akit te quoteoltál
egy tudósokból álló társadalom, betegségek és éhínség nélkül..
(legalábbis vagy ezt tudom elképzelni mint _távoli_ jövőkép, vagy azt hogy kiírtjuk magunkat)
lehet nevetni rajta, de én legalábbis szeretnék ebben hinni és reálisnak is tartom


én i tök szeretnék hinni ebben, de sajnos túl sokat dolgoztam és foglalkoztam már emberekkela hhoz, hogy tudjam, mennyire egy semmirekellő degenarált faj vagyunk, ami pusztulásra teremtett
tök srs
Ha nem kéne dolgozni csak azt csinálni amit szeretsz, és hsaznára van a társadalomnak, az emberiség 20%a dolgozna kb a többi meg csak tespedne
Member
Posts: 53,925
Joined: Apr 15 2007
Gold: 11,500.00
Trader: Trusted
Jun 2 2013 04:32pm
Quote (CyberPunk666 @ 3 Jun 2013 00:30)
pontosan,...
azt is látjuk, hogy kinyírjuk a bolygót, és folyamatosan egyre rosszabb lesz a helyzet, és mégis borzasztó lassan jön a változás....

meg a mai technikával egyre több az elkerülhetetlen automatizálás. egészségügyi/képességbeli okok miatt.


ja és ha már ennél tartunk akkor nemrég olvastam a terveit annak, hogy várost akarnak nyomtatni

(és amilyen beteg az ember, meg is csinálja 10 éven belül -- vagy kevesebb hiszen téglát már tudnak, tök 'alap' dolognak számít)

This post was edited by Anarkin on Jun 2 2013 04:33pm
Member
Posts: 49,805
Joined: Feb 27 2006
Gold: 3,747.73
Jun 2 2013 04:33pm
Quote (Anarkin @ Jun 2 2013 11:32pm)
ja és ha már ennél tartunk akkor most olvastam a terveit annak, hogy várost akarnak nyomtatni

(és amilyen beteg az ember, meg is csinálja 10 éven belül)


Nekem a kedvencem az, amikor a csóka RC munkagépekkel ásta ki a pincéjét. Zseniális.
http://hvg.hu/tudomany/Szuperkockak__het_evig_keszult_a_pince_tavi_JR9JJF
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Jun 2 2013 04:34pm
Quote (Karan2_Returned @ 3 Jun 2013 00:29)
Ha nem dolgozna senki akkor egyszerü lenne, mert mindenki kap x idönkent ugyan annyi penzt, es arra költi amire akarja.

A gond azzal van, hogy nem tudnak minden munkat atvenni a gepek, es ha a maradek munkaert penz jar akkor termeszetesen a legtöbben dolgozni akarnanak.


Azért nem mindenki képes, vagy akar azzal foglalkozni, elsősorban a kutatás (nem csak mérnöki) az a terület, ahol az ember a jelenlegi elven működő rendszerek mellett mindenképpen szükséges. Ezt viszont nem mindenki tudná/akarná csinálni.

Quote (Anarkin @ 3 Jun 2013 00:26)
szeretnék ebben hinni és reálisnak is tartom


én meg a cyberpunk jövőt :)
Retired Moderator
Posts: 30,905
Joined: Jul 6 2007
Gold: 10,494.00
Trader: Trusted
Jun 2 2013 04:34pm
Quote (Vismajor @ 3 Jun 2013 00:25)
Egy jenki Arthur király udvarában
Nagyon érdekes megközelítések vannak benne :D Egyházról, szocializációról, fejlődésről


na majd nyáron utánanézek, jól hangzik

Quote (Anarkin @ 3 Jun 2013 00:26)
ez olyan mint a 3D nyomtató, a technológia adott már egy jó ideje, létezik is meg minden és semmi baj nincs vele
aztán egy ember - semmi kirívót nem tett - csak felpakolt egy fegyvert mega-ra
és hoppá, jött a kormányrendelet hogy fakkit ez nagyon nem lesz jó

amíg nem látják azt hogy xx%-os a munkanélküliség, nem fogják szabályozni azt hogy "talán nem kéne mindent automatákra bízni.. esetleg ha tennénk valamit.."


na igen, de ha én a nincs 20 évemmel is látom az ilyesmit, aki magas pozíció(k)ba kerül, annak miért probléma :wacko:

Quote (Karan2_Returned @ 3 Jun 2013 00:29)
Ha nem dolgozna senki akkor egyszerü lenne, mert mindenki kap x idönkent ugyan annyi penzt, es arra költi amire akarja.

A gond azzal van, hogy nem tudnak minden munkat atvenni a gepek, es ha a maradek munkaert penz jar akkor termeszetesen a legtöbben dolgozni akarnanak.


meg az emberi önzőséggel, amit cp is említett
ha valaki egész egyszerűen többet akar, mint amennyit kap, vagy többet akar, mint a szomszédja
meg akkor most egy 5 gyerekes szülő is ugyanannyit kap, mint egy egyedülálló?
de persze értem mire gondolsz, akár meg is lehetne oldani, csak nehéz

Quote (Vismajor @ 3 Jun 2013 00:31)
én i tök szeretnék hinni ebben, de sajnos túl sokat dolgoztam és foglalkoztam már emberekkela hhoz, hogy tudjam, mennyire egy semmirekellő degenarált faj vagyunk, ami pusztulásra teremtett
tök srs
Ha nem kéne dolgozni csak azt csinálni amit szeretsz, és hsaznára van a társadalomnak, az emberiség 20%a dolgozna kb a többi meg csak tespedne


... :D
de van benne igazság

Quote (Anarkin @ 3 Jun 2013 00:32)
ja és ha már ennél tartunk akkor most olvastam a terveit annak, hogy várost akarnak nyomtatni

(és amilyen beteg az ember, meg is csinálja 10 éven belül)


:huh:
nekem még nagyon friss ez a 3D-s nyomtatósdi, kiváncsi vagyok hova fejlődik



ontopic: tfw hajnali fél 1-kor van érdekes téma subon, nem emberi időben
Member
Posts: 5,970
Joined: Jun 18 2011
Gold: 5,699.85
Jun 2 2013 04:35pm
ok
Member
Posts: 26,945
Joined: Jan 31 2012
Gold: 411.00
Jun 2 2013 04:36pm
Quote (Feels @ 3 Jun 2013 00:35)
ok


huehue
Member
Posts: 20,826
Joined: Feb 8 2012
Gold: 1,630.69
Jun 2 2013 04:36pm
Quote (Feels @ Jun 2 2013 11:35pm)
ok


huehue
Member
Posts: 49,805
Joined: Feb 27 2006
Gold: 3,747.73
Jun 2 2013 04:37pm
Quote (Klontar @ Jun 2 2013 11:34pm)
na majd nyáron utánanézek, jól hangzik



na igen, de ha én a nincs 20 évemmel is látom az ilyesmit, aki magas pozíció(k)ba kerül, annak miért probléma :wacko:



meg az emberi önzőséggel, amit cp is említett
ha valaki egész egyszerűen többet akar, mint amennyit kap, vagy többet akar, mint a szomszédja
meg akkor most egy 5 gyerekes szülő is ugyanannyit kap, mint egy egyedülálló?
de persze értem mire gondolsz, akár meg is lehetne oldani, csak nehéz



... :D
de van benne igazság



:huh:
nekem még nagyon friss ez a 3D-s nyomtatósdi, kiváncsi vagyok hova fejlődik



ontopic: tfw hajnali fél 1-kor van érdekes téma subon, nem emberi időben


pont ugyanezt akartam írni bakker, hogy a szemem kifolyik, amikor végre értelmes téma van a subon, értelmes emberekkel
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Jun 2 2013 04:39pm
Quote (Klontar @ 3 Jun 2013 00:34)
ontopic: tfw hajnali fél 1-kor van érdekes téma subon, nem emberi időben


holnap vizsgázom reggel ^^ közben tanulom a 43242. műszer blokkvázlatát és kapcsolását. ^^

Quote (Klontar @ 3 Jun 2013 00:34)
na igen, de ha én a nincs 20 évemmel is látom az ilyesmit, aki magas pozíció(k)ba kerül, annak miért probléma :wacko:


baj az, hogy akik a legnagyobbat profitálják az egészből, azoknak van meg a hatalma változtatni és nekik áll legkevésbé érdekükben. a tömeg meg buta, utálják az applet, azért amit a foxconnban lévő munkásokkal csinál (rendszeresen büntetik is őket, iszonyatos öngyilkossáig ráta stb), de másnap megveszi az ipodot, ipadot, iphone, ipinát...
Go Back To Magyar Topic List
Prev1185218531854185518565001Next
Closed New Topic New Poll