d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > General That Feel When Topic > Mutasd Ki érzéseid
Prev1185118521853185418555001Next
Closed New Topic New Poll
Member
Posts: 53,925
Joined: Apr 15 2007
Gold: 11,500.00
Trader: Trusted
Jun 2 2013 04:20pm
Quote (Vismajor @ 3 Jun 2013 00:18)
Igazából most olvasok egy Mark Twain könyvet, és 2 oldalt szentelt annak, hogy miért a szellemi munkát díjazzák jobban, szemben a fizikaivla. Marmint azt irta, hogy a fizikai eleve nehezebb, fárasztóbb, és aki szellemi munkát végez, az élvezi amit csinál
és h pont fordítva kapnak több fizetést


gondolom azért mert 5 perc alatt betanítható a gyártósorra, de megnézném hogy egy programozót hogy faragnak úgy hogy 1) mindenki utálja 2) amúgy sem egyszerű ha valaki nem kockul végig 3-4 nyarat saját akaratból

vagy ha összefoglalnád.. :P érdekel
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Jun 2 2013 04:20pm
Quote (Klontar @ 2 Jun 2013 23:16)
persze, nyílván, az ember önző faj, de csak tanulhatna is a történelméből néha



és mi alapján osztoznának az emberek a megtermelt dolgokon, ha senki se dolgozna (ergo nem a munka "minősége" döntene erről)
vagy a te idilledben mindenkinek mindenből jutna bőven elég? :D


hat csak valami ilyesmire kene torekedni, ha mar ilyen alomvilagot epitunk :D
Quote (CyberPunk666 @ 2 Jun 2013 23:17)
szerintem meg nagyon durva degradáció.

Illetve megállnánk a fejlődésben, ha senki nem dolgozna. Minimum kellenek fejlesztők, tudósok, szerelők, vagy emberi kapcsolatokra, olyan dolgokra szakosodottak, aminek a szolgáltatás része, hogy hús vér emberek vannak.

Az emberek többsége megőrülne, ráadásul még tovább csökkenne a természetes szelekció.


Amúgy a gyártási folyamatok is egyre inkább megkövetelik a pontosságot, amit egy ember már nem tud követni. Például a boschnál a fékrendszerben a kopásellenőrzőnél a hibaarány egy az egymilliárdhoz arányban van. Minden egymilliárdodik lehet csak hibás, az előírás alapján. Erre emberek nem képesek...


Hat en spec azt, hogy senkinek nem kell mennie dolgozni, nem ugy gondoltam, hogy mindenki otthon rohad a tv elott vagy valami, csupan nem a penzert csinal valamit, hanem azert, mert abban jo, es hozzateszi a magaet a tovabbhaladasert, en legalabbis ha ilyen tarsadalomban elnek, es mondjuk amugyis atomfizikus lennek siman dolgoznek tovabb, es legfeljebb nem kene azon paraznom, hogy becsukjak a kutato intezetet, mert nincs penz fenttartani etc...
Member
Posts: 49,805
Joined: Feb 27 2006
Gold: 3,747.73
Jun 2 2013 04:21pm
Quote (Anarkin @ Jun 2 2013 11:20pm)
gondolom azért mert 5 perc alatt betanítható a gyártósorra, de megnézném hogy egy programozót hogy faragnak úgy hogy 1) mindenki utálja 2) amúgy sem egyszerű ha valaki nem kockul végig 3-4 nyarat saját akaratból

vagy ha összefoglalnád.. :P érdekel


holnap pontosan átemelem a tézist, de azt is tedd magadban hozzá, hogy az ő korában a szellemi, és a fizikai is más munkákat takart mint manapság
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Jun 2 2013 04:22pm
Quote (Cpt_Ghost @ 3 Jun 2013 00:20)
hat csak valami ilyesmire kene torekedni, ha mar ilyen alomvilagot epitunk :D

Hat en spec azt, hogy senkinek nem kell mennie dolgozni, nem ugy gondoltam, hogy mindenki otthon rohad a tv elott vagy valami, csupan nem a penzert csinal valamit, hanem azert, mert abban jo, es hozzateszi a magaet a tovabbhaladasert, en legalabbis ha ilyen tarsadalomban elnek, es mondjuk amugyis atomfizikus lennek siman dolgoznek tovabb, es legfeljebb nem kene azon paraznom, hogy becsukjak a kutato intezetet, mert nincs penz fenttartani etc...


Jó lenne, legyen így, de az ember...


Quote (Vismajor @ 3 Jun 2013 00:21)
holnap pontosan átemelem a tézist, de azt is tedd magadban hozzá, hogy az ő korában a szellemi, és a fizikai is más munkákat takart mint manapság


azért a miértjében nincs nagy különbség még most sem.

This post was edited by CyberPunk666 on Jun 2 2013 04:23pm
Member
Posts: 49,805
Joined: Feb 27 2006
Gold: 3,747.73
Jun 2 2013 04:22pm
Quote (Cpt_Ghost @ Jun 2 2013 11:20pm)
hat csak valami ilyesmire kene torekedni, ha mar ilyen alomvilagot epitunk :D

Hat en spec azt, hogy senkinek nem kell mennie dolgozni, nem ugy gondoltam, hogy mindenki otthon rohad a tv elott vagy valami, csupan nem a penzert csinal valamit, hanem azert, mert abban jo, es hozzateszi a magaet a tovabbhaladasert, en legalabbis ha ilyen tarsadalomban elnek, es mondjuk amugyis atomfizikus lennek siman dolgoznek tovabb, es legfeljebb nem kene azon paraznom, hogy becsukjak a kutato intezetet, mert nincs penz fenttartani etc...


Hát, ez tmég egy scifi filmben is megnevetném, nemhogy mint lehetséges jövőkép...
Nem sokat dolgoztál emberekkel, ha egyáltalán eszedbe jut ilyesmi
Retired Moderator
Posts: 30,905
Joined: Jul 6 2007
Gold: 10,494.00
Trader: Trusted
Jun 2 2013 04:23pm
Quote (Vismajor @ 3 Jun 2013 00:18)
Igazából most olvasok egy Mark Twain könyvet, és 2 oldalt szentelt annak, hogy miért a szellemi munkát díjazzák jobban, szemben a fizikaivla. Marmint azt irta, hogy a fizikai eleve nehezebb, fárasztóbb, és aki szellemi munkát végez, az élvezi amit csinál
és h pont fordítva kapnak több fizetést


hát az élvezet szubjektív, van aki nem bírna egy irodában ülni egésznap

de erről az én véleményem az, hogy egyszerűen a versenyképessége miatt díjazzák jobban
fizikai munkát bárki be tud tanulni / edzeni rá, míg a szellemi tevékenységhez kell tanulni (amit már egy fokkal kevesebben tehetnek meg) + néha maga a tanulás nem elég, hanem kell valami je ne sais quoi, valami zsenialitás pl. ami xyz híres tudósnak meg volt, egyszerűen máshogy jár az agya

amúgy ez melyik könyv?


Quote (CyberPunk666 @ 3 Jun 2013 00:19)
valami kommunizmus jellegű eszme, de csak gazdaságilag. Az kis kiegészítéssel működőképes lehetne, DE az ember. Az ember képtelen megvalósítani a természete miatt. Meg valami fék kell, hogy ha minden ingyen van, akkor nagyon nagy a pazarlás. Pedig lenne értelme, hogy mindenki kap egy házat, meg kap egy mosógépet, amit tartósra terveztek stb...

De az ember, az a hiba az egészben. ^^


true
de nem csak az ember ilyen (pl. az oroszlánok se véletlenül ölik meg más hímek kölykeit)

This post was edited by Klontar on Jun 2 2013 04:25pm
Member
Posts: 49,805
Joined: Feb 27 2006
Gold: 3,747.73
Jun 2 2013 04:25pm
Quote (Klontar @ Jun 2 2013 11:23pm)
hát az élvezet szubjektív, van aki nem bírna egy irodában ülni egésznap

de erről az én véleményem az, hogy egyszerűen a versenyképessége miatt díjazzák jobban
fizikai munkát bárki be tud tanulni / edzeni rá, míg a szellemi tevékenységhez kell tanulni (amit már egy fokkal kevesebben tehetnek meg) + néha maga a tanulás nem elég, hanem kell valami je ne sais quoi, valami zsenialitás pl. ami xyz híres tudósnak meg volt, egyszerűen máshogy jár az agya

amúgy ez melyik könyv?


Egy jenki Arthur király udvarában
Nagyon érdekes megközelítések vannak benne :D Egyházról, szocializációról, fejlődésről
Member
Posts: 53,925
Joined: Apr 15 2007
Gold: 11,500.00
Trader: Trusted
Jun 2 2013 04:26pm
Quote (Klontar @ 3 Jun 2013 00:16)
persze, nyílván, az ember önző faj, de csak tanulhatna is a történelméből néha



és mi alapján osztoznának az emberek a megtermelt dolgokon, ha senki se dolgozna (ergo nem a munka "minősége" döntene erről)
vagy a te idilledben mindenkinek mindenből jutna bőven elég? :D


ez olyan mint a 3D nyomtató, a technológia adott már egy jó ideje, létezik is meg minden és semmi baj nincs vele
aztán egy ember - semmi kirívót nem tett - csak felpakolt egy fegyvert mega-ra
és hoppá, jött a kormányrendelet hogy fakkit ez nagyon nem lesz jó

amíg nem látják azt hogy xx%-os a munkanélküliség, nem fogják szabályozni azt hogy "talán nem kéne mindent automatákra bízni.. esetleg ha tennénk valamit.."

Quote (Vismajor @ 3 Jun 2013 00:22)
Hát, ez tmég egy scifi filmben is megnevetném, nemhogy mint lehetséges jövőkép...
Nem sokat dolgoztál emberekkel, ha egyáltalán eszedbe jut ilyesmi

egész startrek erről szól, elmagyarázzák NX1-ben (legújabb enterprise sorozat ami közel áll a mi korunkhoz)
és tök reális is, minden adott, és kb azt csinálják amit leírt az akit te quoteoltál
egy tudósokból álló társadalom, betegségek és éhínség nélkül..
(legalábbis vagy ezt tudom elképzelni mint _távoli_ jövőkép, vagy azt hogy kiírtjuk magunkat)
lehet nevetni rajta, de én legalábbis szeretnék ebben hinni és reálisnak is tartom

This post was edited by Anarkin on Jun 2 2013 04:29pm
Member
Posts: 20,826
Joined: Feb 8 2012
Gold: 1,630.69
Jun 2 2013 04:29pm
Quote (Klontar @ Jun 2 2013 11:16pm)
és mi alapján osztoznának az emberek a megtermelt dolgokon, ha senki se dolgozna (ergo nem a munka "minősége" döntene erről)
vagy a te idilledben mindenkinek mindenből jutna bőven elég? :D


Ha nem dolgozna senki akkor egyszerü lenne, mert mindenki kap x idönkent ugyan annyi penzt, es arra költi amire akarja.

A gond azzal van, hogy nem tudnak minden munkat atvenni a gepek, es ha a maradek munkaert penz jar akkor termeszetesen a legtöbben dolgozni akarnanak.
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Jun 2 2013 04:30pm
Quote (Anarkin @ 3 Jun 2013 00:26)
amíg nem látják azt hogy xx%-os a munkanélküliség, nem fogják szabályozni azt hogy "talán nem kéne mindent automatákra bízni.. esetleg ha tennénk valamit.."


pontosan,...
azt is látjuk, hogy kinyírjuk a bolygót, és folyamatosan egyre rosszabb lesz a helyzet, és mégis borzasztó lassan jön a változás....

meg a mai technikával egyre több az elkerülhetetlen automatizálás. egészségügyi/képességbeli okok miatt.



This post was edited by CyberPunk666 on Jun 2 2013 04:32pm
Go Back To Magyar Topic List
Prev1185118521853185418555001Next
Closed New Topic New Poll