Quote (Klontar @ 3 Jun 2013 00:16)
persze, nyílván, az ember önző faj, de csak tanulhatna is a történelméből néha
és mi alapján osztoznának az emberek a megtermelt dolgokon, ha senki se dolgozna (ergo nem a munka "minősége" döntene erről)
vagy a te idilledben mindenkinek mindenből jutna bőven elég?

ez olyan mint a 3D nyomtató, a technológia adott már egy jó ideje, létezik is meg minden és semmi baj nincs vele
aztán egy ember - semmi kirívót nem tett - csak felpakolt egy fegyvert mega-ra
és hoppá, jött a kormányrendelet hogy fakkit ez nagyon nem lesz jó
amíg nem látják azt hogy xx%-os a munkanélküliség, nem fogják szabályozni azt hogy "talán nem kéne mindent automatákra bízni.. esetleg ha tennénk valamit.."
Quote (Vismajor @ 3 Jun 2013 00:22)
Hát, ez tmég egy scifi filmben is megnevetném, nemhogy mint lehetséges jövőkép...
Nem sokat dolgoztál emberekkel, ha egyáltalán eszedbe jut ilyesmi
egész startrek erről szól, elmagyarázzák NX1-ben (legújabb enterprise sorozat ami közel áll a mi korunkhoz)
és tök reális is, minden adott, és kb azt csinálják amit leírt az akit te quoteoltál
egy tudósokból álló társadalom, betegségek és éhínség nélkül..
(legalábbis vagy ezt tudom elképzelni mint _távoli_ jövőkép, vagy azt hogy kiírtjuk magunkat)
lehet nevetni rajta, de én legalábbis szeretnék ebben hinni és reálisnak is tartom
This post was edited by Anarkin on Jun 2 2013 04:29pm