d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > General That Feel When Topic > Mutasd Ki érzéseid
Prev1185018511852185318545001Next
Closed New Topic New Poll
Member
Posts: 53,925
Joined: Apr 15 2007
Gold: 11,500.00
Trader: Trusted
Jun 2 2013 04:02pm
Quote (CyberPunk666 @ 2 Jun 2013 23:57)
ez egy nagyon szörnyű jövő lenne, biztosan kell folyamatosan valami feladat, csak ez maximum valami mesterséges dolog lesz.


mindenki tudós lesz ofc
(star trek faggot here)

már csak a replikátor kell
oh wait..
2011 - http://velvet.hu/trend/2011/09/01/egy_even_belul_boltokba_kerulhet_a_mesterseges_hus/
2013 - http://index.hu/tudomany/2013/05/13/laborban_keszul_a_73_millio_forintos_hamburger/
Retired Moderator
Posts: 30,905
Joined: Jul 6 2007
Gold: 10,494.00
Trader: Trusted
Jun 2 2013 04:03pm
Quote (Anarkin @ 2 Jun 2013 23:35)
Even at the ridiculously low pay rates at Foxconn, it was just a matter of time when the commodity of human labor would be too complicated to exploit. Foxconn reportedly has started deploying 10,000 robots which replace somewhere between 10,000 and 20,000 workers. Within 3 years, Foxconn wants to install about 1 million robots - called Foxbots - and replace up to 1 million workers.

These robots do not immediately make financial sense as they apparently cost somewhere between $20,000 and $25,000 each and represent about three times the annual salary of an average worker at Foxconn - and this cost does not include running costs such as maintenance and power supply. But then we remember that salaries are likely to go up over time and Foxconn has had experience with complaints about labor conditions. These robots may be initially expensive, but they certainly will not ask for pay increases and not complain about the environment they work in and the number of hours they are online.

For Foxconn, this seems to be a natural move and automation is clearly an inevitable evolutionary development in the production iPhones and iPads. Singularity Hub says that Foxconn employs about 1.2 million people. It is rather unlikely that 80 percent of those will be moved within Foxconn to new jobs and robots certainly could mean massive layoffs, especially if Foxconn installs these Foxbots as quickly as it ramped the production of Apple gadgets.


tök jól hangzik, de ahogy fogy a fizetett munkás, úgy lesz kevesebb a felvevő képes kereslet is a termékekre, tehát hiába termelnek a robotok, ha nem tudják eladni az árut
persze nagyon lebutítva, de ez kerekedne ki a folyamatból

ha meg minden munkahelyet nekiállnak gépesíteni, ahogy cp "konspirálta", pláne ez lesz belőle
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Jun 2 2013 04:03pm
Quote (Karan2_Returned @ 2 Jun 2013 23:58)
Vonatvezetö szerintem szükseges, mi van ha valakit peldaul lelöknek a sinre?


Akkor az automatika le tudja reagálni mire a vezető még fel sem fogta. Az emberek reakcióideje, ha készülnek rá, akkor is tizedmásodperces dolog. Ez a gépnél millisecundum nagyságrend.

Ráadásul a gép több változót is ki tud értékelni a helyes döntés meghozatalához. Nem hibázik.
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Jun 2 2013 04:07pm
Quote (Klontar @ 3 Jun 2013 00:03)
tök jól hangzik, de ahogy fogy a fizetett munkás, úgy lesz kevesebb a felvevő képes kereslet is a termékekre, tehát hiába termelnek a robotok, ha nem tudják eladni az árut
persze nagyon lebutítva, de ez kerekedne ki a folyamatból

ha meg minden munkahelyet nekiállnak gépesíteni, ahogy cp "konspirálta", pláne ez lesz belőle


Aki gyárt annak érdeke a gépesítés, senki nem fogja meglépni, hogy ő lesz a jófej, mert nem lesz versenyképes. Nem ez az első dolog amit előre látni és mégis belerohan az emberiség.

Amúgy a gazdasági rendszer sem tarthat már túl sokáig, szóval valami nagy paradigmaváltás kell. Addig mesterségesen tartják a munkahelyeket, meg majd segélyből vásárolnak ^^

Vagy jelentősen ki kell bővíteni a szolgáltatásokat. Valamit ki kell találni.
Member
Posts: 49,805
Joined: Feb 27 2006
Gold: 3,747.73
Jun 2 2013 04:08pm
Quote (ecneB @ Jun 2 2013 10:57pm)
azert remelem tisztaban vagy hogy miutan elvegzed az ot evet azutan meg jo par evig ehberert (altalaban sem) fogsz dolgozni
legtobb helyen neked kell fizetned ahhoz hogy egyaltalan ugyvedbojtar lehess


Ez van :(
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Jun 2 2013 04:10pm
Quote (CyberPunk666 @ 2 Jun 2013 22:57)
ez egy nagyon szörnyű jövő lenne, biztosan kell folyamatosan valami feladat, csak ez maximum valami mesterséges dolog lesz.


nem hiszem, hogy tenyleg annyira katasztrofalis jovo lenne az, ahol senkinek semmit nem kell dolgoznia, lehetne elni egy nagyon szep es magasztos tarsadalomban ahol nem gyotornek a mai vilag problemai, azert ott sztem egy eleg durva szellemi fejlodes is beutne.

This post was edited by Cpt_Ghost on Jun 2 2013 04:11pm
Retired Moderator
Posts: 30,905
Joined: Jul 6 2007
Gold: 10,494.00
Trader: Trusted
Jun 2 2013 04:16pm
Quote (CyberPunk666 @ 3 Jun 2013 00:07)
Aki gyárt annak érdeke a gépesítés, senki nem fogja meglépni, hogy ő lesz a jófej, mert nem lesz versenyképes. Nem ez az első dolog amit előre látni és mégis belerohan az emberiség.

Amúgy a gazdasági rendszer sem tarthat már túl sokáig, szóval valami nagy paradigmaváltás kell. Addig mesterségesen tartják a munkahelyeket, meg majd segélyből vásárolnak ^^

Vagy jelentősen ki kell bővíteni a szolgáltatásokat. Valamit ki kell találni.


persze, nyílván, az ember önző faj, de csak tanulhatna is a történelméből néha

Quote (Cpt_Ghost @ 3 Jun 2013 00:10)
nem hiszem, hogy tenyleg annyira katasztrofalis jovo lenne az, ahol senkinek semmit nem kell dolgoznia, lehetne elni egy nagyon szep es magasztos tarsadalomban ahol nem gyotornek a mai vilag problemai, azert ott sztem egy eleg durva szellemi fejlodes is beutne.


és mi alapján osztoznának az emberek a megtermelt dolgokon, ha senki se dolgozna (ergo nem a munka "minősége" döntene erről)
vagy a te idilledben mindenkinek mindenből jutna bőven elég? :D
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Jun 2 2013 04:17pm
Quote (Cpt_Ghost @ 3 Jun 2013 00:10)
nem hiszem, hogy tenyleg annyira katasztrofalis jovo lenne az, ahol senkinek semmit nem kell dolgoznia, lehetne elni egy nagyon szep es magasztos tarsadalomban ahol nem gyotornek a mai vilag problemai, azert ott sztem egy eleg durva szellemi fejlodes is beutne.


szerintem meg nagyon durva degradáció.

Illetve megállnánk a fejlődésben, ha senki nem dolgozna. Minimum kellenek fejlesztők, tudósok, szerelők, vagy emberi kapcsolatokra, olyan dolgokra szakosodottak, aminek a szolgáltatás része, hogy hús vér emberek vannak.

Az emberek többsége megőrülne, ráadásul még tovább csökkenne a természetes szelekció.


Amúgy a gyártási folyamatok is egyre inkább megkövetelik a pontosságot, amit egy ember már nem tud követni. Például a boschnál a fékrendszerben a kopásellenőrzőnél a hibaarány egy az egymilliárdhoz arányban van. Minden egymilliárdodik lehet csak hibás, az előírás alapján. Erre emberek nem képesek...
Member
Posts: 49,805
Joined: Feb 27 2006
Gold: 3,747.73
Jun 2 2013 04:18pm
Quote (Klontar @ Jun 2 2013 11:16pm)
persze, nyílván, az ember önző faj, de csak tanulhatna is a történelméből néha



és mi alapján osztoznának az emberek a megtermelt dolgokon, ha senki se dolgozna (ergo nem a munka "minősége" döntene erről)
vagy a te idilledben mindenkinek mindenből jutna bőven elég? :D


Igazából most olvasok egy Mark Twain könyvet, és 2 oldalt szentelt annak, hogy miért a szellemi munkát díjazzák jobban, szemben a fizikaivla. Marmint azt irta, hogy a fizikai eleve nehezebb, fárasztóbb, és aki szellemi munkát végez, az élvezi amit csinál
és h pont fordítva kapnak több fizetést
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Jun 2 2013 04:19pm
Quote (Klontar @ 3 Jun 2013 00:16)
persze, nyílván, az ember önző faj, de csak tanulhatna is a történelméből néha



és mi alapján osztoznának az emberek a megtermelt dolgokon, ha senki se dolgozna (ergo nem a munka "minősége" döntene erről)
vagy a te idilledben mindenkinek mindenből jutna bőven elég? :D


valami kommunizmus jellegű eszme, de csak gazdaságilag. Az kis kiegészítéssel működőképes lehetne, DE az ember. Az ember képtelen megvalósítani a természete miatt. Meg valami fék kell, hogy ha minden ingyen van, akkor nagyon nagy a pazarlás. Pedig lenne értelme, hogy mindenki kap egy házat, meg kap egy mosógépet, amit tartósra terveztek stb...

De az ember, az a hiba az egészben. ^^


Quote (Vismajor @ 3 Jun 2013 00:18)
Igazából most olvasok egy Mark Twain könyvet, és 2 oldalt szentelt annak, hogy miért a szellemi munkát díjazzák jobban, szemben a fizikaivla. Marmint azt irta, hogy a fizikai eleve nehezebb, fárasztóbb, és aki szellemi munkát végez, az élvezi amit csinál
és h pont fordítva kapnak több fizetést


a maltert minden hülye tudja hordani, maximum kell két hónap mire belejön.
tanulni nem mindenki képes. Mindig azt fizették meg amire szükség volt és mégis kevesen tudták.

This post was edited by CyberPunk666 on Jun 2 2013 04:21pm
Go Back To Magyar Topic List
Prev1185018511852185318545001Next
Closed New Topic New Poll