Quote (Klontar @ 3 Jun 2013 00:16)
persze, nyílván, az ember önző faj, de csak tanulhatna is a történelméből néha
és mi alapján osztoznának az emberek a megtermelt dolgokon, ha senki se dolgozna (ergo nem a munka "minősége" döntene erről)
vagy a te idilledben mindenkinek mindenből jutna bőven elég?

valami kommunizmus jellegű eszme, de csak gazdaságilag. Az kis kiegészítéssel működőképes lehetne, DE az ember. Az ember képtelen megvalósítani a természete miatt. Meg valami fék kell, hogy ha minden ingyen van, akkor nagyon nagy a pazarlás. Pedig lenne értelme, hogy mindenki kap egy házat, meg kap egy mosógépet, amit tartósra terveztek stb...
De az ember, az a hiba az egészben. ^^
Quote (Vismajor @ 3 Jun 2013 00:18)
Igazából most olvasok egy Mark Twain könyvet, és 2 oldalt szentelt annak, hogy miért a szellemi munkát díjazzák jobban, szemben a fizikaivla. Marmint azt irta, hogy a fizikai eleve nehezebb, fárasztóbb, és aki szellemi munkát végez, az élvezi amit csinál
és h pont fordítva kapnak több fizetést
a maltert minden hülye tudja hordani, maximum kell két hónap mire belejön.
tanulni nem mindenki képes. Mindig azt fizették meg amire szükség volt és mégis kevesen tudták.
This post was edited by CyberPunk666 on Jun 2 2013 04:21pm