d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > General That Feel When Topic > Mutasd Ki érzéseid
Prev1184818491850185118525001Next
Closed New Topic New Poll
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Jun 2 2013 03:34pm
Quote (Rawen @ 2 Jun 2013 23:33)
Akkor nyugodtan blockolhatsz.


Nem használok ilyet, ezért kértelek meg szépen. Kérlek blokkold a posztjaimat és ne reagálj rá. Ugord át.
Member
Posts: 53,925
Joined: Apr 15 2007
Gold: 11,500.00
Trader: Trusted
Jun 2 2013 03:35pm
Even at the ridiculously low pay rates at Foxconn, it was just a matter of time when the commodity of human labor would be too complicated to exploit. Foxconn reportedly has started deploying 10,000 robots which replace somewhere between 10,000 and 20,000 workers. Within 3 years, Foxconn wants to install about 1 million robots - called Foxbots - and replace up to 1 million workers.

These robots do not immediately make financial sense as they apparently cost somewhere between $20,000 and $25,000 each and represent about three times the annual salary of an average worker at Foxconn - and this cost does not include running costs such as maintenance and power supply. But then we remember that salaries are likely to go up over time and Foxconn has had experience with complaints about labor conditions. These robots may be initially expensive, but they certainly will not ask for pay increases and not complain about the environment they work in and the number of hours they are online.

For Foxconn, this seems to be a natural move and automation is clearly an inevitable evolutionary development in the production iPhones and iPads. Singularity Hub says that Foxconn employs about 1.2 million people. It is rather unlikely that 80 percent of those will be moved within Foxconn to new jobs and robots certainly could mean massive layoffs, especially if Foxconn installs these Foxbots as quickly as it ramped the production of Apple gadgets.
Member
Posts: 33,712
Joined: Jan 7 2007
Gold: 0.00
Jun 2 2013 03:35pm
Quote (CyberPunk666 @ 2 Jun 2013 23:34)
Nem használok ilyet, ezért kértelek meg szépen. Kérlek blokkold a posztjaimat és ne reagálj rá. Ugord át.


Ezt te is megteheted.
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Jun 2 2013 03:43pm
en mar csak azt nem tudom, hogy tenyleg mit fognak kezdeni a felszabadult munkaerovel ami egyebkent semmire nem jo azon kivul amit eddig csinalt, ha tenyleg mindent gepesiteni fognak, ahogy azt cp allitja.
jon az illuminati es jol kiirt mindenkit!
Member
Posts: 49,805
Joined: Feb 27 2006
Gold: 3,747.73
Jun 2 2013 03:44pm
Quote (Anarkin @ Jun 2 2013 10:22pm)
már fix hogy elkezded? leadtad a jelentkezést meg minden?

tök izgi, drukkolok :P majd postolt a "progresst" ^^ btw barátnőm tesója is azt tanulja és ő is azzal számol hogy 30 éves korára kerül ki otthonról.. :D 3 hete ki se mozdult a szobájából



nálunk is ez volt, mindenki b-szott rá magasról hogy a diákok merre mennek csak legyen vége a tanévnek

aztán munkahelyemen rugtak belém 3-4 havonta hogy "Ádám elkéne kezdeni valamit"

no comment a közoktatásra


hát sajnos idén lecsusztam a jelentkezésről, ez az igazi fuckthisshit része a dolognak, habár jól jön, hogy dlgozok egy évet, mert az utolsó két félévet kikell majd fizetnem
de az fix, hogy oda megyek, igen
Member
Posts: 33,712
Joined: Jan 7 2007
Gold: 0.00
Jun 2 2013 03:44pm
tfw most mindenki a flamet várja és megöltem a threadet
ehh már nem

This post was edited by Rawen on Jun 2 2013 03:44pm
Member
Posts: 20,826
Joined: Feb 8 2012
Gold: 1,630.69
Jun 2 2013 03:45pm
Quote (CyberPunk666 @ Jun 2 2013 10:24pm)
Még ráadásul az érdeklődésed is versenyképes. Tanulj és folyasd a tanulást ezen irányba. Hidd el, hogy kell. Amúgy a 3. évtől sokan dolgoznak, de legkésőbb az msc alatt már nem lenne gond. Az meg még 3 év. Ki lehet bírni.

ráadásul abban a szakmában elég nagy az ugrás a középs és felsőfokú végzettség között, ami a fizetést és a kvalitást illeti.


Nem azert tanulom ezt, mert erdekel, hanem azert, mert mas nem nagyon volt. Mar most beletörödtem, hogy utalni fogom a munkamat.

Ami kicsit is erdekelne az a tolmacsolas/forditas, esetleg a pszichologia, de igazabol nincs semmilyen szakma, amit el tudnek kepzelni hogy igazan örömet okozna.

Palyavalasztasi tanacsadonal is voltam, ö azt mondta, hogy meg soha nem latott senkit ilyen keves erdeklödessel.
Member
Posts: 53,925
Joined: Apr 15 2007
Gold: 11,500.00
Trader: Trusted
Jun 2 2013 03:46pm
Quote (Vismajor @ 2 Jun 2013 23:44)
hát sajnos idén lecsusztam a jelentkezésről, ez az igazi fuckthisshit része a dolognak, habár jól jön, hogy dlgozok egy évet, mert az utolsó két félévet kikell majd fizetnem
de az fix, hogy oda megyek, igen


nincs pótjelentkezés? én is úgy jöttem elte-re hogy nyáron adtam be a dolgokat

érdemes lenne megnézned ha opció h most elkezd
Member
Posts: 33,712
Joined: Jan 7 2007
Gold: 0.00
Jun 2 2013 03:47pm
Quote (Karan2_Returned @ 2 Jun 2013 23:45)
Nem azert tanulom ezt, mert erdekel, hanem azert, mert mas nem nagyon volt.  Mar most beletörödtem, hogy utalni fogom a munkamat.

Ami kicsit is erdekelne az a tolmacsolas/forditas, esetleg a pszichologia, de igazabol nincs semmilyen szakma, amit el tudnek kepzelni hogy igazan örömet okozna.

Palyavalasztasi tanacsadonal is voltam, ö azt mondta, hogy meg soha nem latott senkit ilyen keves erdeklödessel.


Maradtál volna a jó öreg NEET lifestylenál meg a waifudnál.
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Jun 2 2013 03:47pm
Quote (Cpt_Ghost @ 2 Jun 2013 23:43)
en mar csak azt nem tudom, hogy tenyleg mit fognak kezdeni a felszabadult munkaerovel ami egyebkent semmire nem jo azon kivul amit eddig csinalt, ha tenyleg mindent gepesiteni fognak, ahogy azt cp allitja.
jon az illuminati es jol kiirt mindenkit!


már most is mesterségesen tartanak munkahelyeket, de nem tudom ez meddig fog tartani, valszeg pár évtized lehet még, közben persze folyamatosan fog történni.

De valamivel le kell foglalni az embereket, különben megint lesz géprombolás ^^

Bár manapság már nem biztos, hogy ezt nem tudnák megakadályozni :/

szerintem a napi munkaidő mindenképpen csökkenni fog, ha más nem, hát a túlóra legalább.

Meg majd mindenki olyan munkakörbe kerül, ahol az emberek igénylik a személyes ellátást (pl ruhabolt meg ilyenek... bár ki tudja, arra is lennének ötleteim, ha még picit fejlődik a 3D...)


Quote (Anarkin @ 2 Jun 2013 23:46)
nincs pótjelentkezés? én is úgy jöttem elte-re hogy nyáron adtam be a dolgokat

érdemes lenne megnézned ha opció h most elkezd


póton csak fizetős helyre lehet jelentkezni.



Quote (Karan2_Returned @ 2 Jun 2013 23:45)
Nem azert tanulom ezt, mert erdekel, hanem azert, mert mas nem nagyon volt.  Mar most beletörödtem, hogy utalni fogom a munkamat.

Ami kicsit is erdekelne az a tolmacsolas/forditas, esetleg a pszichologia, de igazabol nincs semmilyen szakma, amit el tudnek kepzelni hogy igazan örömet okozna.

Palyavalasztasi tanacsadonal is voltam, ö azt mondta, hogy meg soha nem latott senkit ilyen keves erdeklödessel.


pszichológia jó buli szerintem, ha érdekel abba érdemes belevágni, ha mondjuk kitartó is vagy, akkor egyenesen pszicháter.

This post was edited by CyberPunk666 on Jun 2 2013 03:49pm
Go Back To Magyar Topic List
Prev1184818491850185118525001Next
Closed New Topic New Poll