d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > General That Feel When Topic > Mutasd Ki érzéseid
Prev1184618471848184918505001Next
Closed New Topic New Poll
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Jun 2 2013 02:42pm
Quote (Karan2_Returned @ 2 Jun 2013 22:39)
Evvesztes vagyok, meg egy evet kihagytam nemetet tanulni. Meg masfel ev iskola, utana egy ev gyakorlat, es utana kapok annyi vegzettseget, mint ha Magyarorszagon elvegeztem volna egy OKJ tanfolyamot.

Igazabol egyetemre akartam menni, de amire ott vegeznek addigra ~27 eves lennek, olyan sokaig meg nem akarok a szüelimre hagyatkozni.


Egy ba/ bsc 3-3.5 év, utána már nem kell a szüleidre hagyatkozni, ha akarsz még rá ma/msct azt lehet munka mellett is.
Ne keress kifogást, ha tudsz tanulj baszd meg. Nem az az idióta, aki nem tudott tanulni, hanem az akinek lenne lehetősége és mégsem.

Tanulj valami rendes dolgot magas szinten ami érdekel. Gondolom nem akarsz egész életedben a ranglétra legalján lenni.

This post was edited by CyberPunk666 on Jun 2 2013 02:42pm
Member
Posts: 53,925
Joined: Apr 15 2007
Gold: 11,500.00
Trader: Trusted
Jun 2 2013 02:44pm
Quote (Karan2_Returned @ 2 Jun 2013 22:39)
Evvesztes vagyok, meg egy evet kihagytam nemetet tanulni. Meg masfel ev iskola, utana egy ev gyakorlat, es utana kapok annyi vegzettseget, mint ha Magyarorszagon elvegeztem volna egy OKJ tanfolyamot.

Igazabol egyetemre akartam menni, de amire ott vegeznek addigra ~27 eves lennek, olyan sokaig meg nem akarok a szüelimre hagyatkozni.


hát ez elég fura, nekem 19 évesen már megvolt a technikusim (aka okj)

én is évvesztes vagyok

Quote (CyberPunk666 @ 2 Jun 2013 22:46)
Itt is sok olyan van ami érettségi után 2 év. Asszonynak is ilyen van. Mellette, ha tolt egy nulladik nyelvit, akkor rendben van, csak ritkán keverik a kettőt, ha valaki egyiket csinálta, akkor utána tovább szokott tanulni.


/karan

Jah amúgy mit tanulsz (mi lesz a végzettség amit mondasz)?


viszont sokszor lehet választani hogy 1 éves vagy 2 éves, és ugyan azt fedi le :P

This post was edited by Anarkin on Jun 2 2013 02:46pm
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Jun 2 2013 02:46pm
Quote (Anarkin @ 2 Jun 2013 22:44)
hát ez elég fura, nekem 19 évesen már megvolt a technikusim (aka okj)


Itt is sok olyan van ami érettségi után 2 év. Asszonynak is ilyen van. Mellette, ha tolt egy nulladik nyelvit, akkor rendben van, csak ritkán keverik a kettőt, ha valaki egyiket csinálta, akkor utána tovább szokott tanulni. nem húzza az időt


/karan

Jah amúgy mit tanulsz (mi lesz a végzettség amit mondasz)?

This post was edited by CyberPunk666 on Jun 2 2013 02:49pm
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Jun 2 2013 02:54pm
Quote (CyberPunk666 @ 2 Jun 2013 21:42)
Egy ba/ bsc 3-3.5 év, utána már nem kell a szüleidre hagyatkozni, ha akarsz még rá ma/msct azt lehet munka mellett is.
Ne keress kifogást, ha tudsz tanulj baszd meg. Nem az az idióta, aki nem tudott tanulni, hanem az akinek lenne lehetősége és mégsem.

Tanulj valami rendes dolgot magas szinten ami érdekel. Gondolom nem akarsz egész életedben a ranglétra legalján lenni.


mondjuk külföldön simán jól meglehet élni egy okjvel is, nem magyarországi mintára kell gondolkozni.
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Jun 2 2013 02:56pm
Quote (Cpt_Ghost @ 2 Jun 2013 22:54)
mondjuk külföldön simán jól meglehet élni egy okjvel is, nem magyarországi mintára kell gondolkozni.


mondjuk aki most 20 éves annak nem a jelenre, hanem a következő 40 évre kell terveznie. magasabb végzettség -> hosszútávon is kevesebb konkurencia, könnyebb át/továbbképezhetőség, szélesebb lehetőségi kör.

Meg gondolom a helyi viszonyokhoz kell nézni, és mindenhol jobb a magasabban kvalifikált részhez tartozni...

This post was edited by CyberPunk666 on Jun 2 2013 02:58pm
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Jun 2 2013 02:57pm
Quote (CyberPunk666 @ 2 Jun 2013 21:56)
mondjuk aki most 20 éves annak nem a jelenre, hanem a következő 40 évre kell terveznie. magasabb végzettség -> hosszútávon is kevesebb konkurencia, könnyebb át/továbbképezhetőség, szélesebb lehetőségi kör.


jo azt en ertem, de ez csak magyarorszagon baj, ha valakinek nincs diplomaja, erted.
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Jun 2 2013 02:59pm
Quote (Cpt_Ghost @ 2 Jun 2013 22:57)
jo azt en ertem, de ez csak magyarorszagon baj, ha valakinek nincs diplomaja, erted.


ma még így van, de mi lesz 20 év múlva? mosogatni, maltert hordani, pincérkedni diplomával is lehet. Közgazdász, mérnök, orvos viszont nem lehet okjval.
Member
Posts: 53,925
Joined: Apr 15 2007
Gold: 11,500.00
Trader: Trusted
Jun 2 2013 02:59pm
mondjuk ez durva most gugliztam utána annak kapcsán h beszéltek róla

//e also annak ellenére hogy Mo-n "lenne fontos":
Magyarországon az aktív korú lakosság 18%-ának van felsőfokú végzettsége. A világ legfejlettebb gazdaságait tömörítő OECD tagállamaiban ez az arány átlagosan 10 százalékponttal magasabb, vagyis 28%, az Európai Unióban pedig minden negyedik ember diplomás.




This post was edited by Anarkin on Jun 2 2013 03:02pm
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Jun 2 2013 03:04pm
Quote (Anarkin @ 2 Jun 2013 22:59)
mondjuk ez durva most gugliztam utána annak kapcsán h beszéltek róla

//e also annak ellenére hogy Mo-n "lenne fontos":
Magyarországon az aktív korú lakosság 18%-ának van felsőfokú végzettsége. A világ legfejlettebb gazdaságait tömörítő OECD tagállamaiban ez az arány átlagosan 10 százalékponttal magasabb, vagyis 28%, az Európai Unióban pedig minden negyedik ember diplomás.


http://fn.hir24.hu/Root/Shared/Pictures/2013/05/16/tablazat(1).jpg


ez elég jól mutatja, hogy mindenhol érdemes tanulni.
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Jun 2 2013 03:05pm
Quote (CyberPunk666 @ 2 Jun 2013 22:04)
ez elég jól mutatja, hogy mindenhol érdemes tanulni.


senki nem mondta cp, hogy ne lenne erdemes tanulni, azt mondtam, hogy nincs feltetlenul halalra itelve valaki kulfoldon, ha nem lesz diplomaja, es ugy is lehet tervezni es normalis eletet elni, itthon ez mar neccesebb.
Go Back To Magyar Topic List
Prev1184618471848184918505001Next
Closed New Topic New Poll