d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Mit Eszel éppen > General Food Topic
Prev1171819202148Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 26,945
Joined: Jan 31 2012
Gold: 411.00
Aug 7 2014 09:10am
Quote (anyd @ 7 Aug 2014 16:41)
En most hallottam nemreg eloszor hogy pesti(nyugat m.o) szokas a sok nevelo a nevek ele, es a kelet magyarorszagiak szerint csunya


szerintem ez faszsag, legalabbis bennem mindig ugy elt hogy bazi helytelen
Member
Posts: 49,805
Joined: Feb 27 2006
Gold: 3,747.73
Aug 7 2014 09:14am
Quote (SummertimeClothes @ Aug 7 2014 04:10pm)
szerintem ez faszsag, legalabbis bennem mindig ugy elt hogy bazi helytelen


bennem is, bár én nem pesten születtem és éltem sokáig
főtt kukoricát ettem és paradicsomot hogy kibírjam a vacsiig, éhes vagyok
Member
Posts: 44,578
Joined: Aug 15 2007
Gold: 2.84
Warn: 10%
Aug 7 2014 09:16am
Quote (SummertimeClothes @ 7 Aug 2014 17:10)
szerintem ez faszsag, legalabbis bennem mindig ugy elt hogy bazi helytelen


pedig tényleg pesti szokás, de már médiában is hallottam, szóval ez a standard, még ha nem is helyes

szokjátok meg
Member
Posts: 26,945
Joined: Jan 31 2012
Gold: 411.00
Aug 7 2014 09:18am
Quote (RRC @ 7 Aug 2014 17:16)
pedig tényleg pesti szokás, de már médiában is hallottam, szóval ez a standard, még ha nem is helyes

szokjátok meg


en ugy ertettem hogy pesttol nyugatra mindenhol szokas, en se voltam itt meg tavaly elott, csak kirandulason kb
Member
Posts: 46,130
Joined: Aug 22 2006
Gold: 85,930.00
Aug 7 2014 09:34am
chilis babot
Member
Posts: 33,712
Joined: Jan 7 2007
Gold: 0.00
Aug 7 2014 09:57am
Quote (Vismajor @ 7 Aug 2014 16:42)
hát a keletmagyarországiak befoghatják hogy mi csunya, a kis töttörötöttörö beszédjükkel, 2 honapot voltam nyíregyházán de azt hittem agyvérzést kapok ha egy helyivel kellet beszélnem


legszívesebben felakasztanám magam amikor a -tól,-tőlt használják összehasonlításra, pl magasabb tőle etc
Member
Posts: 366
Joined: Jul 23 2014
Gold: 0.00
Warn: 10%
Aug 7 2014 09:58am
Quote (Rawen @ Aug 7 2014 05:57pm)
legszívesebben felakasztanám magam amikor a -tól,-tőlt használják összehasonlításra, pl magasabb tőle etc


az engem is mértéktelenül felbasz
meg 'az miatt meg ez miatt'
Member
Posts: 21,625
Joined: Dec 25 2006
Gold: 2.00
Aug 7 2014 09:59am
éppen semmit
Member
Posts: 8,400
Joined: Jul 31 2013
Gold: 95.00
Aug 7 2014 10:00am
helytelen en is ugy tudom
van olyan amikor muszaj :c kitenni ennek ellenere kulonben hulyen hangzik a mondat
Member
Posts: 23,789
Joined: May 23 2006
Gold: 70,255.00
Aug 7 2014 10:02am
Quote (dotosport @ 7 Aug 2014 17:58)
az engem is mértéktelenül felbasz
meg 'az miatt meg ez miatt'


meg hogy "nem-e lehet ezt meg ezt csinálni"

nem hiszem el hogy aki így írja/mondja nem érzi hogy szar
Go Back To Magyar Topic List
Prev1171819202148Next
Add Reply New Topic New Poll