d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Mennyi A Minimum?
Prev117181920Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 39,455
Joined: Jun 23 2006
Gold: 3,000.69
Jun 24 2014 07:48am
Quote (GajnaiBordon @ 24 Jun 2014 14:44)
arrol volt szo, hogy mi a minimum, a minimum (nekem) az amivel meg vagyok elegedve :D en nem azt mondom, hogy szar, csak hogy annak joval tobbet akarok elerni


elérni ok, de mi a faszért kéne most több mint 300k ahhoz, hogy megelégedj? ha nem jársz kólázni bulikba heti háromszor egy normális lakással 300k-t nem nagyon költ el az ember szerintem, alap dolgok (rezsi kaja tisztálkodás stb.) kijön 100-150k-ból, 200ból nagyon kényelmesen is, 100k havonta hobbira meg egyébre? ha persze spórolni akar az ember az más, de onnantól fogva másról beszélünk.
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Jun 24 2014 07:57am
Quote (bazdmegmarnemtudom @ 24 Jun 2014 15:43)
azert vicces, elejen mki 100-120k korul megragadt, most meg mar mki dobalozik, hogy 400-500k alatt tengodes van :D


Igen, mert azóta rájöttek, hogy a rezsi+kaja kurvára nem elég az életre. Mert a szórakozás, nyaralás, ruhák és még a háztartás rezsin kívüli költségei is léteznek.

Ha megnézed eleinte olyan számolások jöttek, hogy rezsi+kaja+10k szórakozásra.
Aztán meg már hát kocsi, bérlet... Meg a mosogatószer, mosószer, tusfürdő, dezodor, egyéb szarok sem veszik meg magukat... Sok sunyi alattomos kis dolog, amik együtt sok sok ezer forintba kerülnek.

De nyilván a többség még nem tart fenn teljes háztartást, ahol minden szart ő vesz és neki kell figyelni, hogy mi mikor fogy el, meg neki kell figyelni, hogy mi az akciós, mert hó végén senki nem fogja megvenni, ha nincs pénze.
Meg azért ott is van minőségi különbség, hogy agglegénylakás és néha porszívózol, vagy a csaptelep csillog, mert leszeded a vízkövet is. Ez is párezer forint különbség havonta.
A függetlenek egy része is inkább amolyan félig független, mert hétvégente otthon kajál, meg besegítenek.

Ami rendben is van, csak emiatt született pár olyan összeg, ahol azért a létfenntartás is komoly dolog, nem egy valódi háztartás fenntartása.
Member
Posts: 7,430
Joined: Sep 29 2009
Gold: 794.44
Jun 24 2014 08:04am
170-200k teljesen elég lenne hogy normálisan megéljek

500-600k meg már luxus. akkor már az asszonynak se kell munka :)
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Jun 24 2014 08:05am
Quote (kusziyoker @ 24 Jun 2014 16:04)
170-200k teljesen elég lenne hogy normálisan megéljek

500-600k meg már luxus. akkor már az asszonynak se kell munka :)


Ha az asszony nem dolgozik, akkor unatkozik és több ideje van költeni. Tehát az asszony munkaidejével fordítottan arányos a szükséges pénz mennyisége.
Member
Posts: 13,325
Joined: Jul 19 2007
Gold: 14,756.31
Jun 24 2014 08:10am
Quote (CyberPunk666 @ Jun 24 2014 02:05pm)
Ha az asszony nem dolgozik, akkor unatkozik és több ideje van költeni. Tehát az asszony munkaidejével fordítottan arányos a szükséges pénz mennyisége.


Member
Posts: 39,455
Joined: Jun 23 2006
Gold: 3,000.69
Jun 24 2014 08:20am
Quote (CyberPunk666 @ 24 Jun 2014 15:05)
Ha az asszony nem dolgozik, akkor unatkozik és több ideje van költeni. Tehát az asszony munkaidejével fordítottan arányos a szükséges pénz mennyisége.


ezért kell leláncolni a konyhába, learn basics
Member
Posts: 44,578
Joined: Aug 15 2007
Gold: 2.84
Warn: 10%
Jun 24 2014 08:27am
Quote (CyberPunk666 @ 24 Jun 2014 16:05)
Ha az asszony nem dolgozik, akkor unatkozik és több ideje van költeni. Tehát az asszony munkaidejével fordítottan arányos a szükséges pénz mennyisége.


asszony
Member
Posts: 43,332
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Jun 24 2014 08:35am
Quote (kusziyoker @ Jun 24 2014 02:04pm)
170-200k teljesen elég lenne hogy normálisan megéljek

500-600k meg már luxus. akkor már az asszonynak se kell munka :)


ha nincs munkája tul sok a szabadideje
és azzal fog basztatni, hogy nem foglalkozol vele eleget
elmegy chatelni, talizgatni aztán köv lépés a szerető

inb4 én pofázok életembe nem láttam nőt
Member
Posts: 5,054
Joined: Dec 27 2011
Gold: 0.00
Warn: 10%
Jun 24 2014 08:39am
47 000 FT
Member
Posts: 43,332
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Jun 24 2014 08:41am
4n vagyunk a családba, mindenki közmuksó
ez 188 ezer forint
többieket megverem, elveszem a pénzüket, csak annyi kenyeret adok nekik, hogy birják a munkát vizet meg isznak csapbol
jól élek
Go Back To Magyar Topic List
Prev117181920Next
Add Reply New Topic New Poll