d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar >
Poll > Hiszel Istenben?
Prev1171819202131Next
Add Reply New Topic New Poll
  Guests cannot view or vote in polls. Please register or login.
Member
Posts: 28,789
Joined: Oct 7 2007
Gold: 0.18
May 30 2009 12:17am
Quote (Mesh2_returned @ Sat, 30 May 2009, 01:21)
végülis egyébként nem az én dolgom, mindenki olyan illúzióba ringatja magát, amilyenbe akarja.
amúgy nehogy azt hidd, hogy a bibliát nem emberek írták, méghozzá abból a célból, hogy manipuláljanak százezreket (még jó régen, ez a szám mostanára százmilliósra nőtt). ráadásul más, ősibb vallásokból lopkodták össze az egész katolikus hitet. (habár az összes asztrológiára épül, de a kereszténység az még "viszonylag új"nak mondható vallás, szóval joggal mondható, hogy lemásolták a korábbiakat)

persze abban hiszel, amiben akarsz, te dolgod, lekaksizom, de attól még a véleményem meglesz az olyan emberekről, akik tulajdonképpen elhisznek egy ekkora hatalmas baromságot, mint a keresztény hit.


Most függetlenül a témától.
Nem gondolkoztál még azon, hogy a ellenérvek végnélküli sorolása nem éppen az érvelés legmeggyőzőbb formája? Kiemeled a neked megfelelő részeket és azokat írod le kb. ^^
Member
Posts: 8,496
Joined: Jul 3 2008
Gold: 90.30
May 30 2009 12:25am
nem értem isten szal [x] nullvote
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
May 30 2009 12:29am
nem hiszek abban az ertelmeben ahogy azt ma veszik, h minden felett all es o irja a fizika torvenyeit...
Member
Posts: 4,513
Joined: Feb 1 2009
Gold: 0.11
May 30 2009 12:29am
Nem.
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
May 30 2009 12:34am
nincs kedvem quotolgatni, de miutan postoltam beleolvastam a topicba...


az sztem egyertelmu teny, h a vallas egy olyan iranyado dolog a nep szamara, ami jelentosen megkonnyiti a befolyasolasukat, es fekentartasukat, mert egy olyan megkerdejelezhetetlen hatalomra harit minden feleloseget aki mindenki felett all, es a neveben azt cselekednek a vallasi eloljarok amit csak akarnak.

ezt persze lehet jo es rossz dolgokra is hasznalni, ahogy ez a tortenelemben volt igy is meg ugy is.


egyebkent alapvetoen nepbutitas...
Member
Posts: 7,099
Joined: Nov 5 2007
Gold: 5,524.50
May 30 2009 12:42am
Quote (CyberPunk666 @ Sat, 30 May 2009, 08:34)
nincs kedvem quotolgatni, de miutan postoltam beleolvastam a topicba...


az sztem egyertelmu teny, h a vallas egy olyan iranyado dolog a nep szamara, ami jelentosen megkonnyiti a befolyasolasukat, es fekentartasukat, mert egy olyan megkerdejelezhetetlen hatalomra harit minden feleloseget aki mindenki felett all, es a neveben azt cselekednek a vallasi eloljarok amit csak akarnak.

ezt persze lehet jo es rossz dolgokra is hasznalni, ahogy ez a tortenelemben volt igy is meg ugy is.


egyebkent alapvetoen nepbutitas...


Én ugyan nem hiszek Istenben, de szerintem az aki hisz, az bizonyos szempontból sokkal jobb életet tudhat magáénak. A hit, ami akkor is segít, ha mondjuk egy ateista már mindent feladott. Szóval mindenképpen jó dolognak tartom, minden olyan tény ellenére, mint pl. az inkvizíció. Liberális nyugati világ szólásszabadságában már nem kell ettől tartani abban az értelemben.
Member
Posts: 28,789
Joined: Oct 7 2007
Gold: 0.18
May 30 2009 12:44am
Quote (Norina @ Sat, 30 May 2009, 07:42)
Én ugyan nem hiszek Istenben, de szerintem az aki hisz, az bizonyos szempontból sokkal jobb életet tudhat magáénak. A hit, ami akkor is segít, ha mondjuk egy ateista már mindent feladott. Szóval mindenképpen jó dolognak tartom, minden olyan tény ellenére, mint pl. az inkvizíció. Liberális nyugati világ szólásszabadságában már nem kell ettől tartani abban az értelemben.


De most a konzervatíok fognak győzni és a liberálisok mehetnek 3. erőnek! Szerintem már építik is a kemencéket meg varják a náci egyenruhákat.
Member
Posts: 7,099
Joined: Nov 5 2007
Gold: 5,524.50
May 30 2009 12:45am
Quote (ElCapitano @ Sat, 30 May 2009, 08:44)
De most a konzervatíok fognak győzni és a liberálisok mehetnek 3. erőnek! Szerintem már építik is a kemencéket meg varják a náci egyenruhákat.


....

te is nagyon jól tudod, hogy hogy értem, és így megint egy roppant humoros hozzászólást kanyarítottál ide.....
Member
Posts: 28,789
Joined: Oct 7 2007
Gold: 0.18
May 30 2009 12:46am
Quote (Norina @ Sat, 30 May 2009, 07:45)
....

te is nagyon jól tudod, hogy hogy értem, és így megint egy roppant humoros hozzászólást kanyarítottál ide.....


Jól van na ne vedd annyira komolyan. Csak annyira szeretem a liberális kifejezést! Mert tulajdonképpen olyan mindent belel lehet magyarázni. Ugyanaz mint az általába vett negatív egyházkép.
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
May 30 2009 12:47am
asszem norina az aki pont ilyeneket tanul fosulin vagy egyetemen, nem tudom mar mit, de a nepbutitas a lenyege annak is arra emlekszem...
Go Back To Magyar Topic List
Prev1171819202131Next
Add Reply New Topic New Poll