Quote (bajcli @ Sat, 30 May 2009, 02:54)
viszont normálisan alátámasztott érveket se hozol, csak olyan dolgokat hajtogatsz, amik szerinted "nyilvánvalóak", oszt' jónapot.
a vitába belefolyni nem akarok (van pár véglet, egyik se hajlik semmiféle kompromisszumra, ami valahol várható is, és csak megy a fölösleges szájtépés + bármennyire is állítják a nagy ateisták, hogy 100% tudomány és ráció, azokban az elméletekben is vannak sötét foltok, úgyhogy ha úgy veszed, az is csak ugyanolyan elvakult hit valamiben, mint amit annyira megvetnek), csak nálam már lebaszta az arrogancia-relét ez a pár postod (nem mondom, hogy a többiek sokkal meggyőzőbben fogalmaznának), aztán gondoltam, idehányok, hogy azért nehogy nagyon elbízd magad...
igen.
azért mókás, hogy te beszélsz ilyen hatalmas nagy népbtításokról, amikor neked is van egy rakás olyan akárhonnan összeírt/forgatott faszság (de legalábbis bizonyítatlan eredetű dolgok), amit kábé feltétel nélkül elhiszel.
vagy oké: totál hiteles és autentikus mind. akkoris elhiszed, amit mondanak neked, kézzelfogható bizonyítékok nélkül.
esetleg továbbmegyek: még nem is feltétel nélkül hiszed el, továbbgondolod, utánajársz, satöbbi (amit -bunkóság, vagy nem- erősen kétlek). ugyanez elmondható egy csomó keresztény filozófusról is...
akármennyire is azt hiszed, nem vagy te okosabb, mint a keresztények... (veled született adottságaid miatt talán igen, de csak azért, mert te más oldalra helyezkedsz ebben a vitában, azért nem)
ha ennyire lenézed őket, ennyire leszarod a mondanivalójukat és ennyivel elintézed a vitát, csak nevetségessé válsz az okos emberek szemében (akik ugyan nem tudom, hol vannak, de valahol biztos vannak, nem pont itt, de valahol). persze ez áll a másik oldalra is.
normálisan érvelni is tudni kell.
na jóéjt.
o noes.
te meg elhiszed, hogy a cipőd tényleg cipő, és nem csak egy illúzió, mint ahogy akármi más is lehetne. (habár minden valószínűséggel teljesen érthetetlen lesz sokmindenki számára az, hogy hogyan gondolom a dolgot)
egyébként irreleváns kérdés, nem is neked, hanem mindenkinek: én buta vagyok azért, mert nem hiszek abban, amit nem látok? hinnem kéne egy olyan dologban, amit mások mondanak, hogy létezik, de én soha nem fogom megtapasztalni? (a válasz nem, ofc, de ennél azért tovább lehet menni)