d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar >
Poll > Hiszel Istenben?
Prev1161718192031Next
Add Reply New Topic New Poll
  Guests cannot view or vote in polls. Please register or login.
Member
Posts: 12,371
Joined: May 26 2005
Gold: 931.79
May 29 2009 06:58pm
Quote (beni @ Sat, May 30 2009, 01:35am)
Én kezdeném a szenvedő emberek szüleivel. Elvégre ők hozták erre a világra a gyereküket. :) Kínozzuk meg a mocskokat.


Érdekes hozzászólás, tényleg tetszik. :)

Ha egy barátod bármiféle áldozat nélkül megmenthetné a szüleid életét és mégsem teszi meg akkor te nem gyűlölnéd érte? Oké. Nem teheti meg. Minden ember felelős a saját sorsáért. Akkor viszont miért foglaljam imába a nevét? Mert megteremtett minket? Én az evolúcióban hiszek, bocs. Pokolra jutok? Akkor kapja be a faszomat.
Banned
Posts: 8,077
Joined: May 4 2007
Gold: 1.00
Warn: 50%
May 29 2009 06:59pm
Quote (bajcli @ Sat, 30 May 2009, 02:54)
viszont normálisan alátámasztott érveket se hozol, csak olyan dolgokat hajtogatsz, amik szerinted "nyilvánvalóak", oszt' jónapot.
a vitába belefolyni nem akarok (van pár véglet, egyik se hajlik semmiféle kompromisszumra, ami valahol várható is, és csak megy a fölösleges szájtépés + bármennyire is állítják a nagy ateisták, hogy 100% tudomány és ráció, azokban az elméletekben is vannak sötét foltok, úgyhogy ha úgy veszed, az is csak ugyanolyan elvakult hit valamiben, mint amit annyira megvetnek), csak nálam már lebaszta az arrogancia-relét ez a pár postod (nem mondom, hogy a többiek sokkal meggyőzőbben fogalmaznának), aztán gondoltam, idehányok, hogy azért nehogy nagyon elbízd magad...



igen.
azért mókás, hogy te beszélsz ilyen hatalmas nagy népbtításokról, amikor neked is van egy rakás olyan akárhonnan összeírt/forgatott faszság (de legalábbis bizonyítatlan eredetű dolgok), amit kábé feltétel nélkül elhiszel.
vagy oké: totál hiteles és autentikus mind. akkoris elhiszed, amit mondanak neked, kézzelfogható bizonyítékok nélkül.
esetleg továbbmegyek: még nem is feltétel nélkül hiszed el, továbbgondolod, utánajársz, satöbbi (amit -bunkóság, vagy nem- erősen kétlek). ugyanez elmondható egy csomó keresztény filozófusról is...

akármennyire is azt hiszed, nem vagy te okosabb, mint a keresztények... (veled született adottságaid miatt talán igen, de csak azért, mert te más oldalra helyezkedsz ebben a vitában, azért nem)
ha ennyire lenézed őket, ennyire leszarod a mondanivalójukat és ennyivel elintézed a vitát, csak nevetségessé válsz az okos emberek szemében (akik ugyan nem tudom, hol vannak, de valahol biztos vannak, nem pont itt, de valahol). persze ez áll a másik oldalra is.
normálisan érvelni is tudni kell.

na jóéjt.


o noes.
te meg elhiszed, hogy a cipőd tényleg cipő, és nem csak egy illúzió, mint ahogy akármi más is lehetne. (habár minden valószínűséggel teljesen érthetetlen lesz sokmindenki számára az, hogy hogyan gondolom a dolgot)

egyébként irreleváns kérdés, nem is neked, hanem mindenkinek: én buta vagyok azért, mert nem hiszek abban, amit nem látok? hinnem kéne egy olyan dologban, amit mások mondanak, hogy létezik, de én soha nem fogom megtapasztalni? (a válasz nem, ofc, de ennél azért tovább lehet menni)
Banned
Posts: 8,077
Joined: May 4 2007
Gold: 1.00
Warn: 50%
May 29 2009 07:01pm
Quote (Oberon_os @ Sat, 30 May 2009, 02:54)
természet részei. mint ahogy egy lavina is az, ésatöbbi. De ennek mi köze van ahhoz hogy nem az emberek csinálták, és az ember mégis meghal miattuk? A halál az élet része (vége).

Ez, hogy "fenyeget" kicsit erős szó szerintem, másrészt olyan vallási/hitbeli kérdéseket feszegetne amibe most nem mennék bele. Szkájpon nem elérhető van berakva állapotnak, így nem ugrik fel ablakocska. Holnap megdumáljuk, akár itt akár szkájpon, oks? Csak pm me pls majd.

zeitgeist the movie: láttam, de kb annyira untam mint anno a kábelbarátot, ami a lehető legszarabb film amire valaha beültem moziban. Hogy hogy jön ez ide? Kb annyira mint a zeitgeist a hitelességhez. Mindenesetre érdekes, hogy egy hatásvadász filmtől első kézben mindent elfogadsz, de kiállsz amellett hogy mi meggyőzhetetlenek vagyunk.


aha, szóval ami alapjaiban nyilvánvalóan megcáfol valamit, az hatásvadász. ezt eddig nem tudtam. (leírhattam volna kevésbé szarkasztikusan is, de úgy hosszabb lett volna, szóval fölösleges emiatt MEGINT leugatni)
Member
Posts: 31,873
Joined: May 14 2005
Gold: 124.45
May 29 2009 07:03pm
Quote (Mesh2_returned @ Sat, 30 May 2009, 00:59)
o noes.
te meg elhiszed, hogy a cipőd tényleg cipő, és nem csak egy illúzió, mint ahogy akármi más is lehetne. (habár minden valószínűséggel teljesen érthetetlen lesz sokmindenki számára az, hogy hogyan gondolom a dolgot)

egyébként irreleváns kérdés, nem is neked, hanem mindenkinek: én buta vagyok azért, mert nem hiszek abban, amit nem látok? hinnem kéne egy olyan dologban, amit mások mondanak, hogy létezik, de én soha nem fogom megtapasztalni? (a válasz nem, ofc, de ennél azért tovább lehet menni)


A hitet tudásként kezeled, ez a baj szerintem.

Quote (Mesh2_returned @ Sat, 30 May 2009, 01:01)
aha, szóval ami alapjaiban nyilvánvalóan megcáfol valamit, az hatásvadász. ezt eddig nem tudtam. (leírhattam volna kevésbé szarkasztikusan is, de úgy hosszabb lett volna, szóval fölösleges emiatt MEGINT leugatni)


megfigyeled, csak veled beszéltem "leugatós" hangnemben, mert képtelen voltál annyival megtisztelni, hogy normálisan, normális hangnemben postolsz. Direkt válaszoltam úgy, ahogy Te fogalmaztál: sajnálom, ha ez számodra felháborító.
És nem, tudod jól hogy nem amiatt hatásvadász, de ezt már megint fölösleges megvitatni, csak bele akarsz kötni abba amit írtam, merthogy egy szemétláda vagyok.

This post was edited by Oberon_os on May 29 2009 07:06pm
Banned
Posts: 8,077
Joined: May 4 2007
Gold: 1.00
Warn: 50%
May 29 2009 07:05pm
Quote (bajcli @ Sat, 30 May 2009, 02:54)
viszont normálisan alátámasztott érveket se hozol, csak olyan dolgokat hajtogatsz, amik szerinted "nyilvánvalóak", oszt' jónapot.
a vitába belefolyni nem akarok (van pár véglet, egyik se hajlik semmiféle kompromisszumra, ami valahol várható is, és csak megy a fölösleges szájtépés + bármennyire is állítják a nagy ateisták, hogy 100% tudomány és ráció, azokban az elméletekben is vannak sötét foltok, úgyhogy ha úgy veszed, az is csak ugyanolyan elvakult hit valamiben, mint amit annyira megvetnek), csak nálam már lebaszta az arrogancia-relét ez a pár postod (nem mondom, hogy a többiek sokkal meggyőzőbben fogalmaznának), aztán gondoltam, idehányok, hogy azért nehogy nagyon elbízd magad...



igen.
azért mókás, hogy te beszélsz ilyen hatalmas nagy népbtításokról, amikor neked is van egy rakás olyan akárhonnan összeírt/forgatott faszság (de legalábbis bizonyítatlan eredetű dolgok), amit kábé feltétel nélkül elhiszel.
vagy oké: totál hiteles és autentikus mind. akkoris elhiszed, amit mondanak neked, kézzelfogható bizonyítékok nélkül.
esetleg továbbmegyek: még nem is feltétel nélkül hiszed el, továbbgondolod, utánajársz, satöbbi (amit -bunkóság, vagy nem- erősen kétlek). ugyanez elmondható egy csomó keresztény filozófusról is...

akármennyire is azt hiszed, nem vagy te okosabb, mint a keresztények... (veled született adottságaid miatt talán igen, de csak azért, mert te más oldalra helyezkedsz ebben a vitában, azért nem)
ha ennyire lenézed őket, ennyire leszarod a mondanivalójukat és ennyivel elintézed a vitát, csak nevetségessé válsz az okos emberek szemében (akik ugyan nem tudom, hol vannak, de valahol biztos vannak, nem pont itt, de valahol). persze ez áll a másik oldalra is.
normálisan érvelni is tudni kell.

na jóéjt.


egyébként most, hogy így újraolvastam, bolded rész:
és te belelátsz az én agyamba, és pontosan tudod, hogy én mit hiszek el feltétel nélkül, és mit nem. mindenbe bele lehet kötni egy csomóféleképpen, és ebből lesz a flém. csak nemtom, minek vesztegetem én is (meg mások is, te is) az időm ilyen faszságokra, mint hogy kb 2 percig írjam most ezt a szart is, mikor semmi értelme. biztosan addikcióvá vált már, vagy ez a perverz örömforrásunk
Member
Posts: 12,261
Joined: Sep 11 2006
Gold: 1,111.11
May 29 2009 07:07pm
Quote (Oberon_os @ Sat, May 30 2009, 02:54am)
természet részei. mint ahogy egy lavina is az, ésatöbbi. De ennek mi köze van ahhoz hogy nem az emberek csinálták, és az ember mégis meghal miattuk? A halál az élet része (vége).

Ez, hogy "fenyeget" kicsit erős szó szerintem, másrészt olyan vallási/hitbeli kérdéseket feszegetne amibe most nem mennék bele. Szkájpon nem elérhető van berakva állapotnak, így nem ugrik fel ablakocska. Holnap megdumáljuk, akár itt akár szkájpon, oks? Csak pm me pls majd.

zeitgeist the movie: láttam, de kb annyira untam mint anno a kábelbarátot, ami a lehető legszarabb film amire valaha beültem moziban. Hogy hogy jön ez ide? Kb annyira mint a zeitgeist a hitelességhez. Mindenesetre érdekes, hogy egy hatásvadász filmtől első kézben mindent elfogadsz, de kiállsz amellett hogy mi meggyőzhetetlenek vagyunk.


arra probáltam utalni hogy a ha isten létezik akkor ő teremtett mindent, tehát ezeket is (vagy most el van fogadva az evolució miszerint fejlődünk? - ha igen honnan tudjuk hogy embereket teremtett és nem kifejlődtünk? ha nem akkor a betegségeket is ő csinálta)
filmek alatt nem tudom miket értesz, pl a természetfilmek? (azoknak azért hiszek jobban mert vannak kézzelfogható bizonyítékai)
de folytassuk majd holnap, álmos vagyok és imo lefekszek
Banned
Posts: 8,077
Joined: May 4 2007
Gold: 1.00
Warn: 50%
May 29 2009 07:07pm
Quote (Oberon_os @ Sat, 30 May 2009, 03:03)
A hitet tudásként kezeled, ez a baj szerintem.



megfigyeled, csak veled beszéltem "leugatós" hangnemben, mert képtelen voltál annyival megtisztelni, hogy normálisan, normális hangnemben postolsz. Direkt válaszoltam úgy, ahogy Te fogalmaztás: sajnálom, ha ez számodra felháborító.
És nem, tudod jól hogy nem amiatt hatásvadász, de ezt már megint fölösleges megvitatni, csak bele akarsz kötni abba amit írtam, merthogy egy szemétláda vagyok.


írtam valamit, kitöröltem, nemérdekel.
Member
Posts: 25,861
Joined: Mar 9 2006
Gold: Locked
May 29 2009 07:25pm
:)
Member
Posts: 45,021
Joined: Jul 28 2005
Gold: 47.25
May 29 2009 07:26pm
Quote (A122 @ Sat, 30 May 2009, 02:25)
:)


Az am a velos, ertelmes hozzaszolas.
Member
Posts: 43,289
Joined: Mar 25 2005
Gold: 355.92
May 30 2009 12:02am
Quote (ToldiSenior @ Sat, May 30 2009, 01:55am)
LoL RoFL

Olyan nincs, hogy valakit a szülei vallásos szemszögből "semleges módon" nevelnek. Ez kamu. Ezt nem kajálom be. Ez valójában azt jelenti, hogy a szülei nem tanítják meg imádkozni és kész. Ennyi. Fogalma sem lesz a gyereknek arról, mit jelent az, kommunikálni Istennel. Személyes szeretetkapcsolatban lenni Istennel.

Ha valaki nem tanult meg kisgyerekkorában imádkozni, annak felnőttkorában már baromi nehéz dolga lesz. Tele lesz a feje a tévéből, a médiából ömlő erkölcsi szennyel, a celebekkkel, az egyházgyalázó, egyházgyűlölő emberek manipulatív hazugságaival. A sok pornóval. A sok gyilkossággal. A sok háborúval. Ezek után az ilyen témák, hogy Isten, vallás, egyház, szeretet, nem fogják érdekelni, ne legyünk naivak. Inkább átkapcsol a pucérnős csatornára.

Én hálás vagyok a sorsnak, hogy engem pici gyerekként így, vallásos szeretetben neveltek. És megértem azok kínjait, akik nem tudnak imádkozni. Ezért is jártatom itt annyit a számat, ha valaki segítséget kér, annak próbálok segíteni.


de megtanítottak imádkozni,mivel a nagyszüleim mélyen vallásosak,és mikor náluk voltak kiskoromban,addig nem feküdhettem le aludni,amíg nem imádkoztunk közösen
engem mégsem fogott meg a dolog egyáltalán
szóval kajáld be nyugodtan
Go Back To Magyar Topic List
Prev1161718192031Next
Add Reply New Topic New Poll