d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Official Felsőoktatás Topik > Bmebme
Prev1165166167168169327Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Aug 2 2014 04:14am
Quote (josheide @ 2 Aug 2014 11:11)
Na akkor ezt olvasd el. Egy ismerosom irta a Corvinus IR szakrol.

http://hungarianforeignpolicy.***/2014/07/22/training-diplomats-in-hungary/


ja es amugy wordpress

nem tudom minek bassza el ezt a jsp.
Member
Posts: 49,807
Joined: Feb 27 2006
Gold: 3,747.73
Aug 2 2014 04:15am
Quote (josheide @ Aug 2 2014 11:14am)
ja es amugy wordpress

nem tudom minek bassza el ezt a jsp.


közbe rájöttem
Member
Posts: 50,035
Joined: Sep 10 2006
Gold: 710.00
Aug 2 2014 04:17am
Quote (Vismajor @ 2 Aug 2014 11:49)
Kaptam levelet neptunba, fizessek 170 ezer ftot
mondom wtf engme államira vettek fel
idegen nyelvi hozzájárulás
ja hén erről nem tudtam, jó nagy fogyatékos vagyok
diakhitel.hu


mondjuk azér az elég gz hogy ugy felvételizel vhova hogy meg se nézed kell-e vmit fizetni
Member
Posts: 53,925
Joined: Apr 15 2007
Gold: 11,500.00
Trader: Trusted
Aug 2 2014 04:22am
Quote (josheide @ 2 Aug 2014 11:11)
Na akkor ezt olvasd el. Egy ismerosom irta a Corvinus IR szakrol.

http://hungarianforeignpolicy.%2A%2A%2A/2014/07/22/training-diplomats-in-hungary/


ezért mondtam visnek hogy előbb nézze meg milyen egy konkrét egyetem, és utána emelje a többi fölé
Member
Posts: 49,807
Joined: Feb 27 2006
Gold: 3,747.73
Aug 2 2014 04:23am
Quote (josheide @ Aug 2 2014 11:11am)
Na akkor ezt olvasd el. Egy ismerosom irta a Corvinus IR szakrol.

http://hungarianforeignpolicy.%2A%2A%2A/2014/07/22/training-diplomats-in-hungary/


Nem tudnak a tanárok angolul? hát az jó

Quote (sylke @ Aug 2 2014 11:17am)
mondjuk azér az elég gz hogy ugy felvételizel vhova hogy meg se nézed kell-e vmit fizetni


Hát igen, my bad, azt hittem naiv módon, hogy az államilag támogatott félév az azt jelenti, hogy a tanulmányaimhoz szükséges költségeket az állam állja. Még sosem halottam id. nyelvi hozzájárulásról vagy miről, nem számítottam ilyesmire, ennyi, én voltam a balfasz

Member
Posts: 44,578
Joined: Aug 15 2007
Gold: 2.84
Warn: 10%
Aug 2 2014 04:23am
Quote (josheide @ 2 Aug 2014 12:11)
Na akkor ezt olvasd el. Egy ismerosom irta a Corvinus IR szakrol.

http://hungarianforeignpolicy.%2A%2A%2A/2014/07/22/training-diplomats-in-hungary/


Ir az az international relations?
Member
Posts: 49,807
Joined: Feb 27 2006
Gold: 3,747.73
Aug 2 2014 04:25am
Quote (Anarkin @ Aug 2 2014 11:22am)
ezért mondtam visnek hogy előbb nézze meg milyen egy konkrét egyetem, és utána emelje a többi fölé


Sosem emeltem semmi fölé, hogy mondhatnám hogy jobb e mint egyik vagy másik ha még nem is jártam oda?
Annyit írtam anno hogy a gyökér elmémmel hogy örülök hogy bekerültem a legjobb egyetemre mon, amit utána kijavítottam, hogy jelen kontextusban legjobb egyetem=legmagasabb pontszám ami NYÍLVÁNVALÓAN nem fedi a valóságot, csak divat a szak meg az egyetem ezért ilyen magas azt cső. De bejutni attól még nehéz volt még az én fogyatékosságaimmal is, de ennyi.

Quote (RRC @ Aug 2 2014 11:23am)
Ir az az international relations?



igen

This post was edited by Vismajor on Aug 2 2014 04:25am
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Aug 2 2014 04:25am
Quote (RRC @ 2 Aug 2014 11:23)
Ir az az international relations?


Aha

Quote (Vismajor @ 2 Aug 2014 11:23)
Nem tudnak a tanárok angolul? hát az jó

Hát igen, my bad, azt hittem naiv módon, hogy az államilag támogatott félév az azt jelenti, hogy a tanulmányaimhoz szükséges költségeket az állam állja. Még sosem halottam id. nyelvi hozzájárulásról vagy miről, nem számítottam ilyesmire, ennyi, én voltam a balfasz


Nem tudom, nem en jartam oda, de a srac elbeszelese szerint eleg szomoru a helyzet.
Member
Posts: 49,807
Joined: Feb 27 2006
Gold: 3,747.73
Aug 2 2014 04:31am
Quote (josheide @ Aug 2 2014 11:25am)
Aha



Nem tudom, nem en jartam oda, de a srac elbeszelese szerint eleg szomoru a helyzet.


Valóban nem túl rózsás. Abból amennyit én a szakról olvastam meg tudakozódtam nekem az jött le, hogyha csak lébecolsz meg szarsz bele akkor lesz belőled egy diplomás titkár(nő). De ha keményen tanulsz meg próbálsz kapcsolatokat kiépíteni EU-s cucckra jelentkezni mitudomén, és én oroszul tervezek tanulni az egyetemen+finül otthon/nyelviskolában amibe rengeteg energiát szeretnék fektetni, akkor akár lehet is belőle normális állás. Nem kergetek álmokat, nem hiszem, hogy elvégzem az egyetemet és akkor én leszek a miniszterelnök és így, mindennek az elején a lehetőségekkel sem vagyok abszolút tisztában, nyílvánvalóan. Próbálok olyan felfogással neki állni ennek az egyetemnek, hogy ez az én nagy lehetőségem-az igazából irreleváns, hogy ez a lehetőség szar e vagy sem, én mindent megfogok tenni hogy a legtöbbet hozzam ki belőle, nem fogok puskázni, tanulok szorgalmi időszakban is(huh mekkora dolog, de előző büfészakon még vizsgaidőszakban se nagyon tanultam...nem kellett). És lehet nem lesz rá igazán szükség emrt egy büfé szak és mindenkit átrugdosnak mert " Credit is due to them" de próbálok hinni abban, hogyha én szorgalmasan próbálom az ismereteimet szélesíteni, perspektívákat magamra venni akkor a tudás majd kifog fizetődni.
Aztán lehet, hogy elvégzem az egyetemet, tökjó jegyeim lesznek és mégis buszsofőr leszek mert nem ér semmit a diploma, de ez van... Mostmár nincs visszaút
Member
Posts: 19,706
Joined: Jul 30 2006
Gold: 0.00
Aug 2 2014 04:31am
vis, kérd át magad magyarra, százszor színvonalasabb az oktatás, és fizetni se kell
Go Back To Magyar Topic List
Prev1165166167168169327Next
Add Reply New Topic New Poll