d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > General That Feel When Topic > Mutasd Ki érzéseid
Prev1159160161162163705Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 8,212
Joined: Oct 10 2012
Gold: 206.00
Apr 8 2016 03:22am
Quote (sylke @ Apr 8 2016 11:16am)
mondjuk te a munkádat is apádtol kaptad


ismerek rengeteg embert, aki a kapcsolatai/szülei révén kapott munkát

ezzel mindaddig nincsen baj, amíg a munkában egyébként megállja a helyét

viszont onnantól fogva, hogy nem csinál semmit / szarul dolgozik és nyilván nem rúgják ki érte, na az nagyon gáz

erről jut eszembe egy vízimentős vicc:

I used to be a lifeguard until some blue kid got me fired.
Member
Posts: 43,273
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Apr 8 2016 03:28am
Quote (Psyclon @ Apr 8 2016 09:02am)
Ja és nem azt mondom hogy hű de önálló fasza gyerek vagyok.
Nagyon nem.
De nem értem mi a faszbol gondolja az a nyomorék is hogy csak egy elkényeztetett kölyök vagyok... 6 éve dolgozom. Próbálom eltartani magam. Ha nem jön össze kerek. Mert tudom hogy van.
Ha nem lenne másképp állnék a dolgokhoz. De nem kell másképp állnom a dolgokhoz. Szerencsére. Ez van.
De hogy ez a fasz folyamat pofázik... kezd elegem lenni belőle.
Közben meg alá basznak egy lakást meg fizetik az életét. Miben különbözik tőlem? <_<


és mi lenne ha nem lenne
lassan 30 évesen ott tartanál, hogy van egy 100 ezres fizetésed, ami sokszor nem is elég, pláne ha a rezsit is meg mindent neked kéne fizetni

ezeket azért mondom mert én erről sokat beszélgettem emberekkel és magamra nézve is igazat adtam nekik


ahelyett, hogy mindenféle szerekre költesz, hogy nagyobb legyen a tested; inkább arra kéne koncentrálni, hogy ha esetleg a szüleid nem lennének (inb4 lenne örökség és abból is bőven verhetném a faszom) akkor is megtudj élni.. ami meg csak úgy működik, hogy képzed magad, szal inkább a szerekre elköltött pénzt tedd félre és nézz ki valami olyan dolgot amit szeretnél tanulni, diplomázz le és legyen a kezedben valami olyan amivel egy adott színvonal ígyis-úgyis biztosítva lenne az életed során

szüleid is örülnének neki és ha tudomásukra jutna, hogy ilyen dolgokra teszel félre és tényleg ilyen céljaid vannak sztem tuti mondanák, h segítenek, fizetik ők a részét vagy egészét etc... (lényeg h ne ugy jusson a tudomásukra, hogy azt mondod h megyek egyetemre kéne 150k/félév :XD ... lássák h próbálsz kezdeni magaddal vmit; ha esetleg kérdeznek h mi van veled akkor beszámolhatsz róla h új terveid vannak - de ezt csak akkor dobd be mikor már van 100-200ezer félretett pénzed, hogy legalább egy kicsit komolyan vegyék amit mondasz lol)


mondjuk nemtom minek irtam ezt le ugyse olvasod el
:XD
meg amugyis ki a faszt érdekel
Member
Posts: 12,351
Joined: Mar 25 2006
Gold: 62.00
Apr 8 2016 03:31am
Quote (Senee @ 8 Apr 2016 11:28)
és mi lenne ha nem lenne
lassan 30 évesen ott tartanál, hogy van egy 100 ezres fizetésed, ami sokszor nem is elég, pláne ha a rezsit is meg mindent neked kéne fizetni

ezeket azért mondom mert én erről sokat beszélgettem emberekkel és magamra nézve is igazat adtam nekik


ahelyett, hogy mindenféle szerekre költesz, hogy nagyobb legyen a tested; inkább arra kéne koncentrálni, hogy ha esetleg a szüleid nem lennének (inb4 lenne örökség és abból is bőven verhetném a faszom) akkor is megtudj élni.. ami meg csak úgy működik, hogy képzed magad, szal inkább a szerekre elköltött pénzt tedd félre és nézz ki valami olyan dolgot amit szeretnél tanulni, diplomázz le és legyen a kezedben valami olyan amivel egy adott színvonal ígyis-úgyis biztosítva lenne az életed során

szüleid is örülnének neki és ha tudomásukra jutna, hogy ilyen dolgokra teszel félre és tényleg ilyen céljaid vannak sztem tuti mondanák, h segítenek, fizetik ők a részét vagy egészét etc... (lényeg h ne ugy jusson a tudomásukra, hogy azt mondod h megyek egyetemre kéne 150k/félév :XD ... lássák h próbálsz kezdeni magaddal vmit; ha esetleg kérdeznek h mi van veled akkor beszámolhatsz róla h új terveid vannak - de ezt csak akkor dobd be mikor már van 100-200ezer félretett pénzed, hogy legalább egy kicsit komolyan vegyék amit mondasz lol)


mondjuk nemtom minek irtam ezt le ugyse olvasod el
:XD
meg amugyis ki a faszt érdekel


az jó egyetem lehet
Member
Posts: 19,410
Joined: Sep 26 2007
Gold: 2,496.00
Apr 8 2016 03:32am
Quote (Senee @ Apr 8 2016 10:28am)
és mi lenne ha nem lenne
lassan 30 évesen ott tartanál, hogy van egy 100 ezres fizetésed, ami sokszor nem is elég, pláne ha a rezsit is meg mindent neked kéne fizetni

ezeket azért mondom mert én erről sokat beszélgettem emberekkel és magamra nézve is igazat adtam nekik


ahelyett, hogy mindenféle szerekre költesz, hogy nagyobb legyen a tested; inkább arra kéne koncentrálni, hogy ha esetleg a szüleid nem lennének (inb4 lenne örökség és abból is bőven verhetném a faszom) akkor is megtudj élni.. ami meg csak úgy működik, hogy képzed magad, szal inkább a szerekre elköltött pénzt tedd félre és nézz ki valami olyan dolgot amit szeretnél tanulni, diplomázz le és legyen a kezedben valami olyan amivel egy adott színvonal ígyis-úgyis biztosítva lenne az életed során

szüleid is örülnének neki és ha tudomásukra jutna, hogy ilyen dolgokra teszel félre és tényleg ilyen céljaid vannak sztem tuti mondanák, h segítenek, fizetik ők a részét vagy egészét etc... (lényeg h ne ugy jusson a tudomásukra, hogy azt mondod h megyek egyetemre kéne 150k/félév :XD ... lássák h próbálsz kezdeni magaddal vmit; ha esetleg kérdeznek h mi van veled akkor beszámolhatsz róla h új terveid vannak - de ezt csak akkor dobd be mikor már van 100-200ezer félretett pénzed, hogy legalább egy kicsit komolyan vegyék amit mondasz lol)


mondjuk nemtom minek irtam ezt le ugyse olvasod el
:XD
meg amugyis ki a faszt érdekel


a hunsub meg sem erdemli senee angyali josagat, salamoni bolcsesseget
Member
Posts: 43,273
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Apr 8 2016 03:33am
Quote (fleSs @ Apr 8 2016 09:31am)
az jó egyetem lehet


?
mér
nemtom nekem ~8 éve annyi volt a tandíj veszprémben
társadalmi tanulmányok szakon



Quote (TresholdOfUniverse @ Apr 8 2016 09:32am)
a hunsub meg sem erdemli senee angyali josagat, salamoni bolcsesseget


:angel:

This post was edited by Senee on Apr 8 2016 03:33am
Member
Posts: 12,351
Joined: Mar 25 2006
Gold: 62.00
Apr 8 2016 03:43am
Quote (Senee @ 8 Apr 2016 11:33)
?
mér
nemtom nekem ~8 éve annyi volt a tandíj veszprémben
társadalmi tanulmányok szakon





:angel:


szerintem most ilyen 250-300k körül mozog egy félév. persze vidéken lehet ocobb kicsit
Member
Posts: 39,101
Joined: Oct 30 2006
Gold: 11,432.49
Apr 8 2016 03:53am
Quote (Senee @ 8 Apr 2016 10:28)
és mi lenne ha nem lenne
lassan 30 évesen ott tartanál, hogy van egy 100 ezres fizetésed, ami sokszor nem is elég, pláne ha a rezsit is meg mindent neked kéne fizetni

ezeket azért mondom mert én erről sokat beszélgettem emberekkel és magamra nézve is igazat adtam nekik


ahelyett, hogy mindenféle szerekre költesz, hogy nagyobb legyen a tested; inkább arra kéne koncentrálni, hogy ha esetleg a szüleid nem lennének (inb4 lenne örökség és abból is bőven verhetném a faszom) akkor is megtudj élni.. ami meg csak úgy működik, hogy képzed magad, szal inkább a szerekre elköltött pénzt tedd félre és nézz ki valami olyan dolgot amit szeretnél tanulni, diplomázz le és legyen a kezedben valami olyan amivel egy adott színvonal ígyis-úgyis biztosítva lenne az életed során

szüleid is örülnének neki és ha tudomásukra jutna, hogy ilyen dolgokra teszel félre és tényleg ilyen céljaid vannak sztem tuti mondanák, h segítenek, fizetik ők a részét vagy egészét etc... (lényeg h ne ugy jusson a tudomásukra, hogy azt mondod h megyek egyetemre kéne 150k/félév :XD ... lássák h próbálsz kezdeni magaddal vmit; ha esetleg kérdeznek h mi van veled akkor beszámolhatsz róla h új terveid vannak - de ezt csak akkor dobd be mikor már van 100-200ezer félretett pénzed, hogy legalább egy kicsit komolyan vegyék amit mondasz lol)


mondjuk nemtom minek irtam ezt le ugyse olvasod el
:XD
meg amugyis ki a faszt érdekel


A 6 év alatt 2szer hoztam fel azt hogy tanulnék.
Első alkalommal simán csak kinevettek a faszba.
Második alkalommal akkora vita lett belőle hogy az valami fantasztikus. Annyira megaláztak hogy szégyen nem szégyen 26 éves fejjel kb bögtem mint egy óvodás. Sose voltam minta gyerek. Ezt elismerem. De mikor a saját szüleid úgy megaláznak, hogy kb főbe tudnád magad lőni az nem annyira gyere be dolog.
Szóval köszi a jo tanácsokat, normális szülőkkel biztos működne is.
De itt a szülői szeretet kimerül abban hogy "pénz" és nem is milliókról beszélünk.
(Példa: öcsémet megkértem vigyen at szenteste. Út közben elbasztunk egy őzet. Hívom apát, hogy mi történt. Meg se kérdezte jól vagyunk-e. Elkezdett üvöltözni a telefonba. Mikor a saját apád azt mondja neked, hogy dögöltél volna meg. Na, az azért eléggé 11/10 feel. Anyámnak kivette a telefonját a kezéből hogy ne tudjon minket hívni hogy mi van.... Szóval jaaaaa. Full normális a családom. )

Nem hiába edzek. Nem hiába költök ennyit erre.
Ez megy. Ezt szeretem és akarom is csinálni.
Tervek vannak ezzel kapcsolatban. És meg is valósitom őket.
Csak idő kell hozza. Mint mindenhez.

(Példa: leadtam 21 kilót, kicsit izmosabb lettem natural. Anyám pofamba vágja: undorítóan nézel ki. Mondom ok.
Nem kell, hogy istenitsenek vagy dicsérejenek. De azért telibe szarni azt ami számomra fontos... pont nekik nem kellene.
Érted. Büszke voltam magamra hogy leadtam annyit meg minden. Erre ezt kapom otthon. Feelgoodman)

Röviden: van egy tervem amit 30 éves koromra meg fogok valósítani. Utánna változnak a dolgok.
Nem akarok életem végéig itt rohadni a szüleim nyakán. Nem élvezem, elhihetitek...
Member
Posts: 49,983
Joined: Sep 10 2006
Gold: 3,352.00
Apr 8 2016 03:58am
Quote (Psyclon @ 8 Apr 2016 11:53)
A 6 év alatt 2szer hoztam fel azt hogy tanulnék.
Első alkalommal simán csak kinevettek a faszba.
Második alkalommal akkora vita lett belőle hogy az valami fantasztikus. Annyira megaláztak hogy szégyen nem szégyen 26 éves fejjel kb bögtem mint egy óvodás. Sose voltam minta gyerek. Ezt elismerem. De mikor a saját szüleid úgy megaláznak, hogy kb főbe tudnád magad lőni az nem annyira gyere be dolog.
Szóval köszi a jo tanácsokat, normális szülőkkel biztos működne is.
De itt a szülői szeretet kimerül abban hogy "pénz" és nem is milliókról beszélünk.
(Példa: öcsémet megkértem vigyen at szenteste. Út közben elbasztunk egy őzet. Hívom apát, hogy mi történt. Meg se kérdezte jól vagyunk-e. Elkezdett üvöltözni a telefonba. Mikor a saját apád azt mondja neked, hogy dögöltél volna meg. Na, az azért eléggé 11/10 feel. Anyámnak kivette a telefonját a kezéből hogy ne tudjon minket hívni hogy mi van.... Szóval jaaaaa. Full normális a családom. )

Nem hiába edzek. Nem hiába költök ennyit erre.
Ez megy. Ezt szeretem és akarom is csinálni.
Tervek vannak ezzel kapcsolatban. És meg is valósitom őket.
Csak idő kell hozza. Mint mindenhez.

(Példa: leadtam 21 kilót, kicsit izmosabb lettem natural. Anyám pofamba vágja: undorítóan nézel ki. Mondom ok.
Nem kell, hogy istenitsenek vagy dicsérejenek. De azért telibe szarni azt ami számomra fontos... pont nekik nem kellene.
Érted. Büszke voltam magamra hogy leadtam annyit meg minden. Erre ezt kapom otthon. Feelgoodman)

Röviden: van egy tervem amit 30 éves koromra meg fogok valósítani. Utánna változnak a dolgok.
Nem akarok életem végéig itt rohadni a szüleim nyakán. Nem élvezem, elhihetitek...


szánalmas
Member
Posts: 39,101
Joined: Oct 30 2006
Gold: 11,432.49
Apr 8 2016 04:00am
Quote (sylke @ 8 Apr 2016 10:58)
szánalmas



Jaj syl :( hat miért vagy ilyen gonosz?
Member
Posts: 14,020
Joined: Oct 14 2006
Gold: 0.92
Apr 8 2016 04:02am
Quote (Psyclon @ Apr 8 2016 10:00am)
Jaj syl :( hat miért vagy ilyen gonosz?


mondjuk srsly full értelmetlen amit irsz, tehát utálod a szüleidet de inkább otthon laksz ahelyett hogy a fizetésedet a tanulásba / önállóságba öld.

ez inkább ilyen utálom a szüleimet, de azért ahhoz lusta vagyok hogy tegyek az ellen amit utálok eset

This post was edited by rapiddani on Apr 8 2016 04:02am
Go Back To Magyar Topic List
Prev1159160161162163705Next
Add Reply New Topic New Poll