d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > 800.000 > Stop 'em
Prev1151617181998Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 20,801
Joined: Feb 8 2012
Gold: 1,630.69
Aug 29 2015 02:52am
Quote (-joey- @ Aug 29 2015 09:40am)
Ezek a körülmények már most normálisabbak annál, mint ahogyan sok magyar ember él. Fokozd csak és jönnek még többen, sőt nem is akarnak majd továbbmenni. A kerítés volt az egyetlen elfogadható válasz a mostani helyzetre, persze az már más kérdés, hogy ezt is fidesz/10 csinálták meg. A gyűlöletkampány pedig értelmetlen, ezzel egyetértek. Nem gyűlölködésre van szükség, hanem egyszerűen tisztába lenni a saját tűrőképességünkkel és a több százezer idegen ember jelentette kockázatokkal és meghúzni egy vonalat.


Aki a menekülteknel rosszabbul el az az esetek nagyreszeben sajat maga tehet rola. Ha kimesz külföldre akkor viszont nagyon jol esik a gesztus, hogy probalnak segiteni neked amiben csak tudnak.

Amikor kijöttem Svajcba, akkor meg csak nem is menekült voltam, hanem külföldi aki jött lopni az itteni munkat, megis kaptam segitseget nyelvtanulasban, palyavalasztasban, meg ha igenyeltem volna többet is (orvosi ellatas pszichologus etc)
Ha ez nincs akkor programozo helyett szakacs lettem volna, es a potencialom nagyreszet nem hasznalnam ki.
Member
Posts: 35,964
Joined: Dec 27 2007
Gold: 0.00
Aug 29 2015 02:53am
Varok a metrora klinikaknal es a cigany no mellettem kolaval itatja a ~fel eves kisbabat
Okj
Member
Posts: 42,998
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Aug 29 2015 02:58am
Quote (-joey- @ 29 Aug 2015 10:40)
Ezek a körülmények már most normálisabbak annál, mint ahogyan sok magyar ember él. Fokozd csak és jönnek még többen, sőt nem is akarnak majd továbbmenni. A kerítés volt az egyetlen elfogadható válasz a mostani helyzetre, persze az már más kérdés, hogy ezt is fidesz/10 csinálták meg. A gyűlöletkampány pedig értelmetlen, ezzel egyetértek. Nem gyűlölködésre van szükség, hanem egyszerűen tisztába lenni a saját tűrőképességünkkel és a több százezer idegen ember jelentette kockázatokkal és meghúzni egy vonalat.


Mondjuk a normális életkörülmények közötti részt úgy értelmezem, hogy nem kell nekik házat építeni, és kaviárt felszolgálni, de azért lezárni a 8 kerben a toi-toi-t, meg raklapon altatni őket sem.
Meg bezárni 300 fős helyre 800 ember. Az ilyen helyeken a 300 fős létszámot is úgy állapítják meg, hogy van egy fekhelye 2*1-m és onnan ki tud jönni anélkül, hogy a másikon sétálna át. Na ilyen helyre raktak be 800 embert, hogy legyen balhé.

Szó nincsen itt arról, hogy annyira jól lennének itt tartva, maximum annyi hogy kaját azt kapnak normálisat és kb ennyi.
Member
Posts: 22,419
Joined: Jun 21 2005
Gold: 10,967.77
Aug 29 2015 02:59am
Quote (Karan2_Returned @ Aug 29 2015 09:52am)
Aki a menekülteknel rosszabbul el az az esetek nagyreszeben sajat maga tehet rola. Ha kimesz külföldre akkor viszont nagyon jol esik a gesztus, hogy probalnak segiteni neked amiben csak tudnak.

Amikor kijöttem Svajcba, akkor meg csak nem is menekült voltam, hanem külföldi aki jött lopni az itteni munkat, megis kaptam segitseget nyelvtanulasban, palyavalasztasban, meg ha igenyeltem volna többet is (orvosi ellatas pszichologus etc)
Ha ez nincs akkor programozo helyett szakacs lettem volna, es a potencialom nagyreszet nem hasznalnam ki.


Ez mind nagyon szép, de kérlek ne vedd egy kalap alá az európán belüli munkaerő áramlást a tömeges illegális bevándorlással.

Quote (CyberPunk666 @ Aug 29 2015 09:58am)
Mondjuk a normális életkörülmények közötti részt úgy értelmezem, hogy nem kell nekik házat építeni, és kaviárt felszolgálni, de azért lezárni a 8 kerben a toi-toi-t, meg raklapon altatni őket sem.
Meg bezárni 300 fős helyre 800 ember. Az ilyen helyeken a 300 fős létszámot is úgy állapítják meg, hogy van egy fekhelye 2*1-m és onnan ki tud jönni anélkül, hogy a másikon sétálna át. Na ilyen helyre raktak be 800 embert, hogy legyen balhé.

Szó nincsen itt arról, hogy annyira jól lennének itt tartva, maximum annyi hogy kaját azt kapnak normálisat és kb ennyi.


Na látod, ezzel egyetértek. Szerintem sem kellene egy 300 főt befogadni képes táborba 800 embert tartani. Viszont mivel attól függetlenül, hogy nem férnek el, még mindig jönnek, ezért sajnos nincs más lehetőség, mert valahova tenni kell őket, ami nem az utca és nem is a te házad.

This post was edited by -joey- on Aug 29 2015 03:03am
Member
Posts: 103
Joined: Sep 28 2014
Gold: 10.00
Aug 29 2015 02:59am
Quote (BmA_BeMyAngel @ Aug 29 2015 10:07am)
szoval szamodra meglepo hogy az emberek bizonyos szazaleka sulyosan serult lelkileg mert mondjuk vertek es megeroszakoltak tobben kisfiukent, es nem lett belole tokeletes mintapolgar? alomvilagban elsz, ezek nem hirek amiket lehoznak hanem cirkusz ami a bennetek elo gyuloletre jatszik es hozza a nezettseget az indexnek. ideje lenne felebredni lassan

erdekes modon azt nem irjak meg hogy 6000 migrans bekesen el a taborokban es nagyon halasak azert amit kapnak, pedig ez 100x jobban fedi a valosagot es ami tenyleg tortenik


Majd amikor edesanyad torkahoz szoritja a kest akkor is ez lesz a magyarazat h sulyosan lelkiserult?
Az ilyet kell leloni, akkor a tobbi is meghuzza magat, nem kell a szimpatiat keresni veluk, megerik a penzuket.

Quote (-joey- @ Aug 29 2015 10:40am)
Ezek a körülmények már most normálisabbak annál, mint ahogyan sok magyar ember él. Fokozd csak és jönnek még többen, sőt nem is akarnak majd továbbmenni.


++

This post was edited by aki_jojjon_poezni on Aug 29 2015 03:03am
Member
Posts: 42,998
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Aug 29 2015 03:03am
Quote (BmA_BeMyAngel @ 29 Aug 2015 10:07)
szoval szamodra meglepo hogy az emberek bizonyos szazaleka sulyosan serult lelkileg mert mondjuk vertek es megeroszakoltak tobben kisfiukent, es nem lett belole tokeletes mintapolgar? alomvilagban elsz, ezek nem hirek amiket lehoznak hanem cirkusz ami a bennetek elo gyuloletre jatszik es hozza a nezettseget az indexnek. ideje lenne felebredni lassan

erdekes modon azt nem irjak meg hogy 6000 migrans bekesen el a taborokban es nagyon halasak azert amit kapnak, pedig ez 100x jobban fedi a valosagot es ami tenyleg tortenik


omfg, egyetértek meshmátéval.
a világvége elkezdődött, fussatok bolondok!

This post was edited by CyberPunk666 on Aug 29 2015 03:03am
Member
Posts: 30,224
Joined: Jun 9 2008
Gold: 10.00
Aug 29 2015 03:03am
This post is a violation of the site rules and appropriate action was taken.

Quote (aki_jojjon_poezni @ Aug 29 2015 09:59am)
Majd amikor edesanyad torkahoz szoritja a kest akkor is ez lesz a magyarazat h sulyosan lelkiserult?
Az ilyet kell leloni, akkor a tobbi is meghuzza magat, nem kell a szimpatiat keresni veluk, megerik a penzuket.


anyad torkat meg szuletesed elott kellett volna elvagni
Member
Posts: 22,419
Joined: Jun 21 2005
Gold: 10,967.77
Aug 29 2015 03:04am
This post is a violation of the site rules and appropriate action was taken.

Quote (Coolface @ Aug 29 2015 10:03am)
anyad torkat meg szuletesed elott kellett volna elvagni


Ezért kár volt idejönnöd, te nyomorék, mehetsz is vissza a blikk online-ra anyázni.

This post was edited by -joey- on Aug 29 2015 03:05am
Member
Posts: 30,224
Joined: Jun 9 2008
Gold: 10.00
Aug 29 2015 03:07am
This post is a violation of the site rules and appropriate action was taken.

Quote (-joey- @ Aug 29 2015 10:04am)
Ezért kár volt idejönnöd, te nyomorék, mehetsz is vissza a blikk online-ra anyázni.


egy jo kis flame ert sose kar, te mozgasserult
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Aug 29 2015 03:20am
Quote (-joey- @ 29 Aug 2015 10:17)
Ami pedig egyszer megtörténik, megtörténik később is. Gondolom arról hallottál, mi volt nemrég Debrecenben.

Számomra elég furcsa az, hogy életerős férfiak menekülnek a háború elől, egy békés országba, ahol viszont nem félnek hőbörögni.

Nem a gyűlöletről van szó, hanem a kockázatokról, amivel sokan elfelejtenek számolni, mert csak az emberszeretet lebeg a szemük előtt.


Nem mint ha magyarorszagon, a 'szabadsagert', nem kellett volna ugyan ugy megkuzdeni anno, fegyverekkel. Nem, mint ha innen nem vittek volna megdogleni tobb ezer embert a 2. vh (Pl.: Don-kanyarnal, amikor halomra lottek a magyar katonakat is)/egyeb haboruk alatt. Legyen empatiank, fogadjuk el oket, jojjenek nyugodtan, de eleteros ferfiak nem akarjak a sajat szabadsagukat kivivni, csak tartani a segguket, hogy europa kinyalja.

Ez az amit mar irtam, hogy nem a kibaszott ingyen kolacsipszet kellene osztogatni nekik a sok alszent, hatasvadasz kategoriaba sorolhato 'liberalisnak', hanem menni, orvosi vizsgalatokhoz besegiteni, hogy lehessen oket ellenorizni, tanitani higienes kulturara (ami europaban megszokott, de ott mivel mas volt a helyzet nem). Nincs azzal semmi gond, hogy naluk nincs ez ugy kialakulva, de akkor bazdmeg segiteni kell es tanitani oket, hogy kialakulhasson. Meg ha van olyan aki tud tobb nyelvet beszelni, azokat megkeresni, kiemelni, es segitsegukkel kisebb csoportokba szedve tanitani oket, hogy eletkepesebbek legyenk.

Amugy mesh, te mit csinaltal a migransok/illegalis bevandorlok eletkorulmenyeinek, integraciojanak erdekeben, ha mar ennyire benne vagy a temaba es veded oket? (azon kivul, hogy forumokon ugattal, hogy milyen rendes emberek, stb)
Go Back To Magyar Topic List
Prev1151617181998Next
Add Reply New Topic New Poll