d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar >
Poll > Est-ce Que Tu Est Charlie? > Mit Gondolsz A Szolasszabadsagrol
Prev1151617181943Next
Add Reply New Topic New Poll
  Guests cannot view or vote in polls. Please register or login.
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Jan 17 2015 06:30am
Quote (ZaturekManfred @ 17 Jan 2015 14:25)
Jót nevettem amúgy, hogy gondolom végig azt hitted, hogy Vismajornak nincs annyi töke, hogy pofánverjen, és már csak úgy élvezetből sértegetted.


Valami miatt nekem is ez volt az érzésem a dologgal kapcsolatban és nagyon megnéztem volna a fejét a pofon utáni másodpercekben ^^

Egyébként pontosan ez adja az alapot arra, hogy az embereket tönkretegyük, hogy bármit mondhatunk neki, mert nem üthet meg, a szavai meg leperegnek.
Akkor már rögtön lehet valakit szekálni.
A modern kor verése. Sokkal fájdalmasabb, mint pár pofon és sokkal nagyobbat csattan, évekig vagy egy életen át kísérhet...
Member
Posts: 826
Joined: Sep 9 2014
Gold: 0.00
Jan 17 2015 06:31am
Quote (CyberPunk666 @ Jan 17 2015 02:25pm)
Én még gyerektelenként azt gondolom, hogy mindig meg lehet oldani erőszak nélkül is, de a szavakkal sokkal nagyobb kárt lehet tenni a gyerekben.
Még durvának sem kell lenni, csak mond neki mindig hogy ügyetlen és rosszul csinálja. ezt tedd meg minden nap és rosszabb lesz az élete, mintha kétszer jól elverted volna <mielőtt kiforgatják a szavaimat nem kell elverni kétszer, csak a szavak erejére akarok utalni>


Teljesen igazad van, bár én úgy gondolom, ha épp a gáztűzhelynél matatna. vagy az ollóval szaladgálna egy hirtelen ütés a fenekére vagy a kezére a tettenérés pillanatában jobban realizálja benne, hogy azt nem szabad. Utólag viszont semmi esetben nem alkalmaznék fizikai erőszakot, akkor már csak elmagyarázni lehet.
Member
Posts: 23,647
Joined: Jan 17 2010
Gold: 0.00
Jan 17 2015 06:32am
nem rossz a fonál
Member
Posts: 35,546
Joined: Jun 18 2008
Gold: 5,390.00
Jan 17 2015 06:33am
Quote (ZaturekManfred @ Jan 17 2015 01:25pm)
Az első felére is reagálva: szóval szerinted, ha valaki nem elég erős hogy kezeljen egy ilyen helyzetet és nem tudja elengedni a füle mellett a bántó célzásokat, akkor meg is érdemli, hogy te sértegesd.

Ergo te belerúghatsz, mert ő a gyengébb. Gratulálok, ez igazi gerinctelen hozzáállás.

Jót nevettem amúgy, hogy gondolom végig azt hitted, hogy Vismajornak nincs annyi töke, hogy pofánverjen, és már csak úgy élvezetből sértegetted.


Az első reszere reagalva: termeszetesen nem. Gyakorlatban akarkit nagyon szivesen kritizalok, akinek nem tetszik a magatartasa, ha eleg eros, hogy elegendje a fule mellet, ha nem. Az en velemenyem senki mast nem minosit, csak sajat magamat. En nem pecezek ki specialisan senki a kepessegei alapjan, nem vagyok igazsagtalan. Persze egy okos, agabiztos emberen, aki valoban elegedett a dolgaival eleg nehez fogast talalni, igy annyira nem latvanyos, de ettol meg letezik.

En ha elkezdek kritizalnii egy primitv valakit, siman el tudom kepzelni, hogy pofanver, ennel nagyobb intellektualis diadalt nem is arathatnek.
Member
Posts: 826
Joined: Sep 9 2014
Gold: 0.00
Jan 17 2015 06:35am
Quote (CyberPunk666 @ Jan 17 2015 02:30pm)
Valami miatt nekem is ez volt az érzésem a dologgal kapcsolatban és nagyon megnéztem volna a fejét a pofon utáni másodpercekben ^^

Egyébként pontosan ez adja az alapot arra, hogy az embereket tönkretegyük, hogy bármit mondhatunk neki, mert nem üthet meg, a szavai meg leperegnek.
Akkor már rögtön lehet valakit szekálni.
A modern kor verése. Sokkal fájdalmasabb, mint pár pofon és sokkal nagyobbat csattan, évekig vagy egy életen át kísérhet...


Amúgy el sem tudom képzelni milyen rohadt helyzetben lehet a mostani kor iskolás gyereke, ha nem fogadja be a közösség, és még egy-két jarabekg féle ember is akad, aki nap-mint nap megalázza.

És ugye most már a tanár sem tehet rendet, mert neki nem szabad a diákokhoz nyúlni. :D

This post was edited by ZaturekManfred on Jan 17 2015 06:36am
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Jan 17 2015 06:37am
Quote (jarabekg @ 17 Jan 2015 14:33)
Az első reszere reagalva: termeszetesen nem. Gyakorlatban akarkit nagyon szivesen kritizalok, akinek nem tetszik a magatartasa, ha eleg eros, hogy elegendje a fule mellet, ha nem. Az en velemenyem senki mast nem minosit, csak sajat magamat. En nem pecezek ki specialisan senki a kepessegei alapjan, nem vagyok igazsagtalan. Persze egy okos, agabiztos emberen, aki valoban elegedett a dolgaival eleg nehez fogast talalni, igy annyira nem latvanyos, de ettol meg letezik.

En ha elkezdek kritizalnii egy primitv valakit, siman el tudom kepzelni, hogy pofanver, ennel nagyobb intellektualis diadalt nem is arathatnek.


Csak akkor lenne így, ha normálisan vitatkoznál és ezt próbálná valaki így lerendezni. Ha elkezded a barátnője kinézetét pocskondiázni és hangosan kinevetni, akkor te semmilyen intellektuális diadalt nem aratsz, mert egy primitív suttyú leszel.
Te már azon a ponton rég elbuktál intellektuálisan, amikor elcsattant a pofon, ott már rég te voltál a primitív, vismajor csak követett a te szintedre, mert a magasabban nem értettél...

->más kinézetét hangosan sértegetni és kiröhögni, kivenni az autista szájából a cigit eltörni és ledobni a földre, nevetni a kisbabáját rugdosó nő videóján
->bármi amiben szerepel az intellektuális szó
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Jan 17 2015 06:38am
De most komolyan, jarabekg más nőjét a súlyával cikizi és ő intellektuális győzelemről beszél :DDDDDD
De most tuti ez valami csapda topic amibe belesétáltam, ilyen tényleg nem létezhet...
Member
Posts: 23,647
Joined: Jan 17 2010
Gold: 0.00
Jan 17 2015 06:39am
Quote (CyberPunk666 @ Jan 17 2015 01:37pm)
Csak akkor lenne így, ha normálisan vitatkoznál és ezt próbálná valaki így lerendezni. Ha elkezded a barátnője kinézetét pocskondiázni és hangosan kinevetni, akkor te semmilyen intellektuális diadalt nem aratsz, mert egy primitív suttyú leszel.
Te már azon a ponton rég elbuktál intellektuálisan, amikor elcsattant a pofon, ott már rég te voltál a primitív, vismajor csak követett a te szintedre, mert a magasabban nem értettél...

->más kinézetét hangosan sértegetni és kiröhögni, kivenni az autista szájából a cigit eltörni és ledobni a földre, nevetni a kisbabáját rugdosó nő videóján
->bármi amiben szerepel az intellektuális szó


mit kell ezen hepciáskodni

két nyomorék balfasz megütötte egymást, bár inkább egymás torkát vágták volna el
Member
Posts: 826
Joined: Sep 9 2014
Gold: 0.00
Jan 17 2015 06:41am
Quote (jarabekg @ Jan 17 2015 02:33pm)
Az első reszere reagalva: termeszetesen nem. Gyakorlatban akarkit nagyon szivesen kritizalok, akinek nem tetszik a magatartasa, ha eleg eros, hogy elegendje a fule mellet, ha nem. Az en velemenyem senki mast nem minosit, csak sajat magamat. En nem pecezek ki specialisan senki a kepessegei alapjan, nem vagyok igazsagtalan. Persze egy okos, agabiztos emberen, aki valoban elegedett a dolgaival eleg nehez fogast talalni, igy annyira nem latvanyos, de ettol meg letezik.

En ha elkezdek kritizalnii egy primitv valakit, siman el tudom kepzelni, hogy pofanver, ennel nagyobb intellektualis diadalt nem is arathatnek.


Az, hogy valakit te primitívnek gondolsz először is nem biztos, hogy az, másodszor meg nem ad okot arra, hogy kritizáld.

Azt pedig véletlenül se gondold, hogy intellektuális diadalt arattál pl. Vismajor felett, mert rajtad kívül maximum a két hasonlóan gondolkodó barátod hiszi el.
Member
Posts: 71,157
Joined: Aug 14 2006
Gold: 6,440.13
Jan 17 2015 06:42am
Quote (jarabekg @ Jan 17 2015 11:11am)

Például a rasszista gyűlölet beszéd szerintem már a káros kategória. Ha olyan tulajdonság alapján uszítasz embereket adott népcsoport ellen (szigorúan uszítás, vagy gyűlöletkeltés), amiről nem tehetnek (számazás, bőrszín hajszín szemszín stb) az például szerintem már a korlátozandó kategóriába esik. Ugyan így tiltanám az objektív hazugságokat is, mint a történelemhamisítás, demagógia, stb. ami nem vélemény, hanem tény kérdése (leegyszerűsítve: arról, hogy az ég kék elmondhatja mindenki a véleményét, de azt ne állíthassa senki, hogy az ég zöld, mondjuk tömegmanipulációs célzattal)


Azért csak elkezdtük "kivéve" eseteket felhozni a fene nagy liberális szólásszabadságba :)
Go Back To Magyar Topic List
Prev1151617181943Next
Add Reply New Topic New Poll