d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar >
Poll > Unconditional Basic Income > Feltetel Nelkuli Alapjovedelem
Prev115161718Next
Add Reply New Topic New Poll
  Guests cannot view or vote in polls. Please register or login.
Member
Posts: 71,157
Joined: Aug 14 2006
Gold: 6,440.13
Nov 23 2014 10:33am
Quote (Baleee @ Nov 23 2014 05:29pm)
Ezt irtam en is.

Amugy meg most a csaj, is pl, akire eng donoltam, ha szennyezett kajat eszik, akkor kivarasodik a bore lenyegeben es egyszeruen elkerulhetetlen neha, hogy belefusson olyan kajaba, a gyogyszer folyamatosan kell neki + borapolo szarok. Egyszer csak siman dumaltunk arrol, hogy milyen szuletesnapi kajat tudna osszeallitani maganak, milyen kajakat, meg legyen suti is es ne egy narancsba legyen beleszurva a gyertya... Hat nem irigylem. Aztan a beszelgetes utan, kivancsisagbol raneztem a specko dietas kajakra egy boltbna, hat azert elegge elmehetnekafaszomba kategoria, milyen overpriced.


Igen, kurva drága tud lenni, ez tény!

De túlzás azt mondani, hogy 3x drágább a gluténmentes diéta. Miért? Mert paradicsom, csirkmell, burgonya nem tartalmaz glutént. A rizslisztes kenyér, meg süti valóban kerül 3x annyiba, de speciel én még mindig többet költök kajára, mint az ismerősöm. (Oké, most ez nagyon szarrágásnak tűnik, csak iszonyatosan sok mindenen van támogatás, amit észre sem vesznek az emberek. A kiváltott hallókészüléket meg a doboz gyógyszert se tudják, hogy mennyibe kerül, csak hogy nekik ebből mennyit kellett állni.)

This post was edited by beni on Nov 23 2014 10:33am
Member
Posts: 49,805
Joined: Feb 27 2006
Gold: 3,747.73
Nov 23 2014 10:39am
Quote (beni @ Nov 23 2014 04:55pm)
Ez hülyeség.

Másrészt igen, drága a diéta, de én mégis többet költök kajára, mert nem 45kg-s lánynak születtem. De ez TÉNYLEG nem leszólás a betegségre, csak mondom.

70%-os támogatás van rá, vagy ha drágább, mint az adott funkcionális csoportban lévő társai, akkor referenciatermék 70%-át kapja meg támogatásként

Szóval lehet, hogy fizetnie kellett 100 ezret, de adott esetben 150 ezret mégis az állam tolt mellé.



cochleáris implantáció

Magyarországon is a TB fizeti.


bezzeg magyarország
Member
Posts: 71,157
Joined: Aug 14 2006
Gold: 6,440.13
Nov 23 2014 10:43am
joshi meg csak lurkol
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Nov 23 2014 10:44am
Quote (beni @ 23 Nov 2014 18:43)
joshi meg csak lurkol


Nem a +1re megy, mint te.
Member
Posts: 71,157
Joined: Aug 14 2006
Gold: 6,440.13
Nov 23 2014 10:45am
Quote (Baleee @ Nov 23 2014 05:44pm)
Nem a +1re megy, mint te.


rosszul teszi
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Nov 23 2014 10:46am
Quote (beni @ 23 Nov 2014 18:45)
rosszul teszi


Szerintem is.

Mindig tl;dreket akar irni, amivel kiforgatja masok szavait, meg termeszetesen kielemez benne 123123 szakkonyvet.
Member
Posts: 35,546
Joined: Jun 18 2008
Gold: 5,390.00
Nov 23 2014 10:47am
Quote (CyberPunk666 @ Nov 23 2014 05:20pm)
Mint mondtam ezt a támogatást nem az állam adja, hanem valami nemzetközi szar, aminek mi is a tagjai vagyunk.



Amit ebből a felnőtt megkap az az szja kedvezmény, ami a minimálbér 5%-a. 5k huf havonta.
Közben meg a gluténmentes kaják legalább kétszer, de sokszor háromszor annyiba kerülnek.

Amúgy ennek is vannak fokozatai, van aki órákig hány ha csak szennyezett kaját eszik, és a nem tartalmaz glutént és a garantáltan gluténmentes termék sem ugyanaz és nem is ugyanannyiba kerül...


Amúgy tényleg utána fogok nézni, én vérhígítót szedek, nem emelhetek stb.
Elvileg nekem is kéne kapnom valami támogatást, nem?


jo lenne nem szaporodnatok, kettotoknek tobb orokletes baja lehet mint egy verfertozo cigany parnak
Member
Posts: 71,157
Joined: Aug 14 2006
Gold: 6,440.13
Nov 23 2014 10:47am
Quote (Baleee @ Nov 23 2014 05:46pm)
Szerintem is.

Mindig tl;dreket akar irni, amivel kiforgatja masok szavait, meg termeszetesen kielemez benne 123123 szakkonyvet.


az én vagyok
Member
Posts: 29,340
Joined: Oct 4 2005
Gold: 4.20
Nov 23 2014 10:48am
Quote (jarabekg @ 23 Nov 2014 17:47)
jo lenne nem szaporodnatok, kettotoknek tobb orokletes baja lehet mint egy verfertozo cigany parnak


xdddd
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Nov 23 2014 10:48am
Quote (beni @ 23 Nov 2014 18:33)
Igen, kurva drága tud lenni, ez tény!

De túlzás azt mondani, hogy 3x drágább a gluténmentes diéta. Miért? Mert paradicsom, csirkmell, burgonya nem tartalmaz glutént. A rizslisztes kenyér, meg süti valóban kerül 3x annyiba, de speciel én még mindig többet költök kajára, mint az ismerősöm. (Oké, most ez nagyon szarrágásnak tűnik, csak iszonyatosan sok mindenen van támogatás, amit észre sem vesznek az emberek. A kiváltott hallókészüléket meg a doboz gyógyszert se tudják, hogy mennyibe kerül, csak hogy nekik ebből mennyit kellett állni.)


Rizslisztes süti :D

Egy csomó dologban van glutén, amiről nem gondolnád.
Nem mindegy, hogy melyik bors márkát használod. Ki gondolná, hogy még abba is tesznek olyan szart?

Még a cappy alma körte üdítőitalban is búzakeményítő van bassza meg.
Minden szarban.

Egy sima felvágottat nem lehet megvenni, mert az adalékokban van valami gluténos (leggyakrabban búzakeményítő).

Szóval a nem búzás kajákat kerülöm az közel sem elég, mert olyan kajákban is van, amiben nem is érted, hogy mit keres.

Igen a húsban nincs, és a krumpliban és rizsben sem. Próbálj ezeken élni minden nap. Ha már panírozni akarsz, vagy bármit csinálni belőle, akkor minden hozzávalónál oda jutsz, hogy gluténos, gluténos, gélutános vaaaagy drága.


Amúgy azt mondtam, hogy a gluténmentes cuccok kerülnek háromszor annyiba és nem azt, hogy a komplett diéta.


viszont csak bizonyos felvágottak megengedettek (páclevekkel is gond van), csak bizonyos márkájú fűszerek...
Még arra is figyelni kell, hogy csak EU-n belüli legyen a zöldség és gyümölcs, mert a szállításhoz a többit gluténos cuccal fújják le, hogy lassabban rohadjon és szebb legyen 8euban ez tilos). Mosás nem elég állítólag.

Amíg nem volt ételallergiád vagy éltél együtt ételallergiással el sem tudod képzelni, hogy mennyi nyűggel jár.
Az alapokat el is felejtheted mindet, minden az alapoktól kell csinálni.

Még előrecsomagolt húst sem vehetsz a tescoban, mert azt is befújják ilyen szarral, hogy szebbnek látszódjon és az gluténos.
Komolyan a sima natúr húst sem veheted csak a hentespultból. Minden tele van azzal a szarral.
Go Back To Magyar Topic List
Prev115161718Next
Add Reply New Topic New Poll