d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Vismajor Vallomasa
Prev115161718Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Nov 6 2014 05:53am
Quote (rapiddani @ 6 Nov 2014 13:48)
na jó , de én pl gondolkozNÉK azon ha szüleim olyan helyzetben lennének ,hogy kis hitelke aztán kiadom a fél házat albisoknak ,  aztán gyakorlatilag a végén lesz egy házam 0 befektetéssel, szóval most az se jó hogy én pl 70 forró ezrest fizetek albira havonta, miért jobb mintha pl egy hitelt törlesztenék inkább és a végén egy saját házam lenne, etetem az élet gyermekeit


True. Mi is igy gondolkodtunk anno. A vetelar nagyjabol 50%ka volt meg, tobbire hitel. Ketten laktunk itt batyammal. Mielott pestre kerultem o egyedul 4 evet kb 3 ketten egyutt, azota meg egyedul. Ha ennyit albiba fizetunk ki (meg plane hogy fogok meg itt lakni egy ideig) az egy lakas ara. De esetunkben meg ia csak megvolt az, hogy 10+ evig hasznaljuk a lakast biztosan.
Member
Posts: 14,020
Joined: Oct 14 2006
Gold: 0.92
Nov 6 2014 05:55am
Quote (Baleee @ Nov 6 2014 11:53am)
True. Mi is igy gondolkodtunk anno. A vetelar nagyjabol 50%ka volt meg, tobbire hitel. Ketten laktunk itt batyammal. Mielott pestre kerultem o egyedul 4 evet kb 3 ketten egyutt, azota meg egyedul. Ha ennyit albiba fizetunk ki (meg plane hogy fogok meg itt lakni egy ideig) az egy lakas ara. De esetunkben meg ia csak megvolt az, hogy 10+ evig hasznaljuk a lakast biztosan.


ja nekünk is ezt kellett volna, apám akarta is amikor a bátyámmal győrbe jöttünk, de most már késő, meg annyira nem is csipem a várost hogy itt akarnám leélni az életemet, szóval már nem hiszem hogy itt vennénk valamit, meg én nem fogok 15millákat kiadni 1-2szobás fosra amikor 1faluval arrébb ezért már családi házat kapok ahol élni is lehet nem azt hallgatni hogy az emeleten egy fogyatékos gyerek dobálja a szöcskelabdáját

This post was edited by rapiddani on Nov 6 2014 05:55am
Member
Posts: 50,035
Joined: Sep 10 2006
Gold: 710.00
Nov 6 2014 05:56am
Quote (TrollBoss @ 6 Nov 2014 13:42)
eltudod játszani ezt 1+2 vagy 3 felessel is.

plusz ahogy nézem, az árak kurvára meg vannak szaladva, egyikért sem adnék nagyon többet 10 millánál

nagyapám fegyvernek utcai ingatlanját (1+3 fél) 7 millióért sikerült eladni, úgy, hogy aránylag kurvajó állapotban volt


jo most ilyen 350 évvel ezelötti dolgokrol kár beszélni öreg
Member
Posts: 23,647
Joined: Jan 17 2010
Gold: 0.00
Nov 6 2014 05:59am
Quote (rapiddani @ Nov 6 2014 12:55pm)
ja nekünk is ezt kellett volna, apám akarta is amikor a bátyámmal győrbe jöttünk, de most már késő, meg annyira nem is csipem a várost hogy itt akarnám leélni az életemet, szóval már nem hiszem hogy itt vennénk valamit, meg én nem fogok 15millákat kiadni 1-2szobás fosra amikor 1faluval arrébb ezért már családi házat kapok ahol élni is lehet nem azt hallgatni hogy az emeleten egy fogyatékos gyerek dobálja a szöcskelabdáját


amúgy én is szívesen kiköltöznék a városból pár kmre lévő kis faluba, ha tényleg látnék egy olyan családi házat, amit nem lehet kihagyni


kurvahangulatos, van egy telkünk szombathely közelében egy 70 fős faluban, van rajta egy családi ház, pincével, garázzsal, 10/10

annyi a hátrány, hogy még csak vezetjük be jövőre a vizet, köttetek tvt netet, aztán hawaii

ja, és van egy kurva nagy kert, tele fával, meg művelhető területtel.

This post was edited by TrollBoss on Nov 6 2014 06:00am
Member
Posts: 29,340
Joined: Oct 4 2005
Gold: 4.20
Nov 6 2014 06:00am
Quote (sylke @ 6 Nov 2014 12:56)
jo most ilyen 350 évvel ezelötti dolgokrol kár beszélni öreg


rohogok
Member
Posts: 31,234
Joined: Dec 12 2005
Gold: 27,943.00
Nov 6 2014 06:01am
Quote (TrollBoss @ 6 Nov 2014 12:59)
amúgy én is szívesen kiköltöznék a városból pár kmre lévő kis faluba, ha tényleg látnék egy olyan családi házat, amit nem lehet kihagyni


kurvahangulatos, van egy telkünk szombathely közelében egy 70 fős faluban, van rajta egy családi ház, pincével, garázzsal, 10/10

annyi a hátrány, hogy még csak vezetjük be jövőre a vizet, köttetek tvt netet, aztán hawaii


koltozz hozzam!

szecsenyi meg megveszi a te lakasod, es lesz gyerekszobaja lizikenek :3
Member
Posts: 23,647
Joined: Jan 17 2010
Gold: 0.00
Nov 6 2014 06:02am
Quote (bajcli @ Nov 6 2014 01:01pm)
koltozz hozzam!

szecsenyi meg megveszi a te lakasod, es lesz gyerekszobaja lizikenek :3


miért, te ilyen idilli helyen élsz?

aww shit
Member
Posts: 14,020
Joined: Oct 14 2006
Gold: 0.92
Nov 6 2014 06:09am
Quote (bajcli @ Nov 6 2014 12:01pm)
koltozz hozzam!

szecsenyi meg megveszi a te lakasod, es lesz gyerekszobaja lizikenek :3




tanulunk.jpg
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Nov 6 2014 06:24am
Quote (TrollBoss @ 6 Nov 2014 13:59)
amúgy én is szívesen kiköltöznék a városból pár kmre lévő kis faluba, ha tényleg látnék egy olyan családi házat, amit nem lehet kihagyni


kurvahangulatos, van egy telkünk szombathely közelében egy 70 fős faluban, van rajta egy családi ház, pincével, garázzsal, 10/10

annyi a hátrány, hogy még csak vezetjük be jövőre a vizet, köttetek tvt netet, aztán hawaii

ja, és van egy kurva nagy kert, tele fával, meg művelhető területtel.


Soon te is foldmuves paraszt leszel mint syl.
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Nov 6 2014 07:01am
Quote (TrollBoss @ 6 Nov 2014 12:40)
de most komolyan, nem lenne jobb akár egy 1+1 vagy 2 feles kis lakás feleennyiért?

vagy te egyből az álomlakást akarod megvenni, eséllyel arra hogy nem is itthon fogsz élni?



meghiszem azt, egy munkával rendelkező, családos embernek

23 évesen ez csak baszott nagy pénzkidobás


A hugom meg csak masodeves egyetemista, es most alberletben lakik. Egy normalis alberlet havi 40-50 korul van. Ez evi 480 - 600.000 huf (ha nyaron is teljes osszeget fizetsz)

Ha csak 4 evvel szamolok az 1.920.000 - 2.400.000 ft. Egy alberletre. Ha nekem is kene egy szoba akkor ennek a duplaja. Szerencsere most ingyen lakom, koliban.

En bar nem tervezek itthon maradni, azert jo ha van egy hely ahol lakhatok ha hazajovok, vagy ahol ellehetek ha Pesten kell ugyeket intezzek. Ezert keresunk legalabb 2 szobasat.

Tehat ha egy minimum 2 szobas lakast veszunk most, es kiadjuk az egyik szobajat akkor 4 ev alatt a fennt emlitett osszeg kb. ketszerese terul meg, illetve lesz egy biztos tamaszpontom ha haza akarok jonni valamiert.

Nagyon optimista becslessel tehat ez 4.8 millio forint megtakaritas / bevetel mindossze 4 ev alatt. egy 2 szobas, 13 millio forintos ingatlannal.
Nagyjabol 11 ev alatt terulne tehat meg egy ilyen befektetes. (persze vannak kozben kiadasok is, amortizacio, tehat mondjuk realistabb becslessel 15 ev)

Ja es figyelembe kell meg venni azt is hogy jelenleg padlon van az ingatlanpiac, es ennel olcsobban nem lesz egyhamar Pesten...

Vegul felujitott, kozpontibb helyen levo ingatlant konnyebb tovabbadni, ha megsincs ra szukseg. Ezert megeri kicsit tobbet kolteni, mert ez a befektetes valszeg nem vesz el.

Go Back To Magyar Topic List
Prev115161718Next
Add Reply New Topic New Poll