d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Mennyi A Minimum?
Prev1151617181920Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 30,302
Joined: May 24 2008
Gold: 39,210.00
Jun 24 2014 03:01am
Quote (TresholdOfUniverse @ 24 Jun 2014 09:59)
ha ledobnanak penz es ismerosok nelkul sanghajban, akkor aruba bocsatanam a testemet




...és mondanod kellene egy összeget amiböl elboldogulnál
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Jun 24 2014 03:03am
Quote (Psyclon @ 24 Jun 2014 09:38)
Miért ne akarnék vállalkozni?
Továbbá ha lenne pár milla a zsebemben tuti hogy mezőgazdasági oldalon mennék tovább. Mivel családomnak van földje későbbiekben azzal akarok foglalkozni.
Ez a hajopicérkedés csak egy amolyan hirtelen támadt 5let amúgy.
A legvalószínűbb az lesz, hogy felmondok, újra érettségizek és megyek valami egyetemre/főiskolára mezőgazdasági szakirányban és le fogom szarni hogy a szüleim finanszírozzák 25 éves létemre. Max ha nagyon úgy van, akkor keresek valami alkalmi munkát amit suli mellett tudok végezni.
Mert ez mellett a meló mellett még a levelezős se megoldás, meg azt igazság szerint nem is csinálnám.



Őstermelő vagyok + kft tag ami évi mit tudom hány milla bevételt jelent.
Szóval jah, valóban lehúzom a szüleimet azzal ha apámtól kérek pénzt ha kifutok a fizetésemből hónap végére vagy mondjuk évente egyszer kérek valamit ami 100k felett van. Ilyen pl a szemüveg most.
Ja meg itthon élek. Gec ez falu mi a faszomnak költöznék el? :) Itt nem gáz ha együtt élsz a szüleiddel. Kajámat egy az egyben én állom pl, főleg mióta diétázom.


En a helyedben ezt csinalnam. Anno meseltel rola, hogy a szuleidnek nehezen biznak meg benned es ha egy ilyesmit meg tudnal csinalni akkor siman visszanyerhetned a bizalmukat, megalapozhatnad a jovod stb.

Utana meg mindig van idod vilagot latni.
Member
Posts: 44,578
Joined: Aug 15 2007
Gold: 2.84
Warn: 10%
Jun 24 2014 03:20am
Quote (Psyclon @ 24 Jun 2014 09:05)
aham oké. Csak egy példa.
Én ugye 80k körül keresek. Múlt héten csináltattam szemüveget ami 105k volt. Ok ez egy normális szemüveg és egy napszemüveg + a mostani keretbe lencse pót szemüvegnek.
Ha így nézzük és önmagam kellene fenntartani nem hiszem, hogy 5knál többet félre tudnék rakni ami majd 2 év spórolást jelent csak azért hogy legyen szemüvegem.
Most jöhet az hogy akkor keretet nem 40k-s kell meg stb, csak hogy az ember pont ne olyanon spóroljon szerintem, ami hosszú távon befolyásolja a kinézetét + ugye csak a szemedről van szó. Sima lencse még nem is annyira gáz ár színvonalban, de a napszemüveges az 28k volt csak a lencse + erre jött a keret.

Lehet mondani, hogy 80k elég. De mire? Arra hogy megélj. De arra hogy élj, arra már nem. Ez van.

--------------------------------------------------------------------------------------
De nekem is utolsó szezonom a strandon. Ha nem jön más akkor elvégzek egy hajópincéri tanfolyamot és húzok dolgozni valami tengerjáróra.
Ha az össze jön pár év alatt lesz pár millám és lesz miből elindulni a nagy életbe + ez mellett világot is látok, nyelvet tanulok ami igen vonzó dolog.
De azért előtte még kipattintom magam :D
--------------------------------------------------------------------------------------


vagy csinálod amit most eddig és mellette levelezőn vagy estin elvégzel valamilyen egyetemet, mint anarkin meg a normális emberek és talán a szüleid bizalmát is elnyered
Member
Posts: 29,404
Joined: Jan 24 2009
Gold: 0.00
Jun 24 2014 03:20am
Quote (Psyclon @ 24 Jun 2014 09:38)
Miért ne akarnék vállalkozni?
Továbbá ha lenne pár milla a zsebemben tuti hogy mezőgazdasági oldalon mennék tovább. Mivel családomnak van földje későbbiekben azzal akarok foglalkozni.
Ez a hajopicérkedés csak egy amolyan hirtelen támadt 5let amúgy.
A legvalószínűbb az lesz, hogy felmondok, újra érettségizek és megyek valami egyetemre/főiskolára mezőgazdasági szakirányban és le fogom szarni hogy a szüleim finanszírozzák 25 éves létemre. Max ha nagyon úgy van, akkor keresek valami alkalmi munkát amit suli mellett tudok végezni.
Mert ez mellett a meló mellett még a levelezős se megoldás, meg azt igazság szerint nem is csinálnám.



Őstermelő vagyok + kft tag ami évi mit tudom hány milla bevételt jelent.
Szóval jah, valóban lehúzom a szüleimet azzal ha apámtól kérek pénzt ha kifutok a fizetésemből hónap végére vagy mondjuk évente egyszer kérek valamit ami 100k felett van. Ilyen pl a szemüveg most.
Ja meg itthon élek. Gec ez falu mi a faszomnak költöznék el? :) Itt nem gáz ha együtt élsz a szüleiddel. Kajámat egy az egyben én állom pl, főleg mióta diétázom.


Es Megkérdezhetem ebben mi az erdemed?
Member
Posts: 274
Joined: Mar 28 2014
Gold: 0.00
Jun 24 2014 03:24am
GFel 250ezer (kettőnk fizetése) egyedül is kéne 150 legalább
Member
Posts: 31,128
Joined: May 29 2006
Gold: 22,097.41
Trader: Trusted
Jun 24 2014 04:06am
Ha van saját lakásod, akkor a minimum fizu ~120k lenne. A normális - emberi - életvitelhez havi 200k kellene, minimum.
Member
Posts: 19,410
Joined: Sep 26 2007
Gold: 2,496.00
Jun 24 2014 04:36am
Quote (qkatz @ Jun 24 2014 10:01am)
...és mondanod kellene egy összeget amiböl elboldogulnál


kitartatnam magam egy aprofarku kinai homokossal, egy jobb szarashoz kepest eszre sem vennema dragat, es olyan eletem lenne amit Senee megirigyelne

csakhogy emeljem a topic szinvonalat
Member
Posts: 31,725
Joined: Jan 16 2008
Gold: 1,593.00
Jun 24 2014 05:21am
Oli 250 angol fontot mondott hetente, en olyan heti 200bol elvagyok, szoval havi 700-800 font, ebbol lejon a motorbiztositas(£50), benzin(£40), kaja(£100-200), koli(£450), igazabol a kaja az ami valtozo mert ha van olyan amit fagyasztoban lehet tarolni akkor azzal sokat lehet sporolni.

Szerintem ugy hogy ne kelljen gondolkozni azon hogy melyik tejet veszem le a polcrol, olyan 1400-1600 font eleg lenne havonta egy kenyelmes elethez ugy hogy tudjak megtakaritani is.

Otthon meg dno hogy mi mennyivel dragabb, de sztem 200-250k eleg lenne egy embernek havonta.
Member
Posts: 49,805
Joined: Feb 27 2006
Gold: 3,747.73
Jun 24 2014 06:15am
Ha csak en keresek es sajat haz/lakas van akkor 2000-2500 euro
Ha nincs sajat akkor 3 ezer vagy folotte


Otthon 250kbol egyedul en mar ellennek alberlettel rezsivel mindennel jenyelmesen
Ha nagyin kene 150kbol is eleldegelnek
Member
Posts: 49,980
Joined: Jul 1 2008
Gold: 13,000.00
Jun 24 2014 06:34am
Ha csak en keresek es sajat haz/lakas van akkor 4000-5000 euro
Go Back To Magyar Topic List
Prev1151617181920Next
Add Reply New Topic New Poll