d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Mekprogramozzuk Topic
Prev1151152153154155249Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 31,291
Joined: Jun 18 2007
Gold: 280.00
Apr 20 2016 02:08pm
Quote (miertvagyokilyenjokerdojel @ Apr 20 2016 09:07pm)
?????


Mivel nem vagy informatikus mesterfaj ezért elmagyarázom. Matlabban nagyon suboptimális a for ciklus, ezért nem ajánlott alkalmazni.

Quote (llllllllllll @ Apr 20 2016 09:08pm)
egy animáció kirajzolására?


Ki tudja, lehet van beépített animáció rajzoló, matlabhoz sok lib van

This post was edited by anyd on Apr 20 2016 02:08pm
Member
Posts: 10,552
Joined: Sep 5 2015
Gold: 2,751.03
Apr 20 2016 02:10pm
Quote (anyd @ Apr 20 2016 10:08pm)
Mivel nem vagy informatikus mesterfaj ezért elmagyarázom. Matlabban nagyon suboptimális a for ciklus, ezért nem ajánlott alkalmazni.



Ki tudja, lehet van beépített animáció rajzoló, matlabhoz sok lib van


oké, de ezzel nem magyaráztad el, csak leírtad mégegyszer ugyanazt :wacko:
Member
Posts: 31,291
Joined: Jun 18 2007
Gold: 280.00
Apr 20 2016 02:11pm
Quote (miertvagyokilyenjokerdojel @ Apr 20 2016 09:10pm)
oké, de ezzel nem magyaráztad el, csak leírtad mégegyszer ugyanazt :wacko:


Lassú
Member
Posts: 26,945
Joined: Jan 31 2012
Gold: 411.00
Apr 20 2016 02:14pm
Quote (anyd @ 20 Apr 2016 22:05)
Matlabban ciklust használni általában bűnnek számít, nem tudod másképp megoldani?


van egy funkciom ami kad egy matrixot idopontokkal, meg hozzajuk tartozo szoggel meg szoggyorsulassal
gondoltam azok segitsegevel mindig kiszamoltatom az inga poziciojat, aztan onnantol mar csak egy vonalat kell huzni az inga meg az allvany kozott
nemtom, hogy ezt hogy a francba lehetne mashogy, mint egy ciklussal
mondjuk altalaban eleg sok segitseget szokott adni a feladat is, ez meg csak siman annyi volt, hogy "lehet ezt is csinalni matlabban, szoval csinald, http://cdn.betterttv.net/emote/567b00c61ddbe1786688a633/1x"
a konyvemet meg mar eladtam osztalytarsnak mert az elejen full haszontalannak ereztem a program beepitett help funkciojahoz kepest :D
videokat meg nem probaltam nezni a temaban, csak nekimentem autodidakta modjara yolo

az eredeti kerdesre visszaterve: bekurtam a ciklusba az egeszet /care

Quote (anyd @ 20 Apr 2016 22:08)
Ki tudja, lehet van beépített animáció rajzoló, matlabhoz sok lib van


ha van is ilyen, szinte biztos vagyok benne, hogy nem azt varja a tanar amugy
nvm most latom van animatedline meg hasonlo cucc, ez hasznosnak tunik es valszeg elvart/elfogadott is, kosz a helpet
nvm ez mas, kutyaszar

This post was edited by SummertimeClothes on Apr 20 2016 02:25pm
Member
Posts: 10,552
Joined: Sep 5 2015
Gold: 2,751.03
Apr 20 2016 02:18pm
Quote (SummertimeClothes @ Apr 20 2016 10:14pm)
van egy funkciom ami kad egy matrixot idopontokkal, meg hozzajuk tartozo szoggel meg szoggyorsulassal
gondoltam azok segitsegevel mindig kiszamoltatom az inga poziciojat, aztan onnantol mar csak egy vonalat kell huzni az inga meg az allvany kozott
nemtom, hogy ezt hogy a francba lehetne mashogy, mint egy ciklussal
mondjuk altalaban eleg sok segitseget szokott adni a feladat is, ez meg csak siman annyi volt, hogy "lehet ezt is csinalni matlabban, szoval csinald, LUL"
a konyvemet meg mar eladtam osztalytarsnak mert az elejen full haszontalannak ereztem a program beepitett help funkciojahoz kepest :D
videokat meg nem probaltam nezni a temaban, csak nekimentem autodidakta modjara yolo

az eredeti kerdesre visszaterve: bekurtam a ciklusba az egeszet /care


bolded: standard ákos

ilyesmiket wolframban egy sor beírni és kirajzolja neked, meg csuszkat is lehet könnyen berakosgatni etc :wacko: van ilyen linkagedesigner addonom hozzá, az még gifet is csinál belőle :D
matlabot sajnos nem ismerem :S
Member
Posts: 19,410
Joined: Sep 26 2007
Gold: 2,496.00
Apr 20 2016 02:23pm
Quote (miertvagyokilyenjokerdojel @ Apr 20 2016 09:18pm)
bolded: standard ákos

ilyesmiket wolframban egy sor beírni és kirajzolja neked, meg csuszkat is lehet könnyen berakosgatni etc :wacko: van ilyen linkagedesigner addonom hozzá, az még gifet is csinál belőle :D
matlabot sajnos nem ismerem :S


hogyan elted tul a bmet

meg nekem targyam is volt belole, ahogy kb minden szakon van(mondjuk nem tul magas szinten, ilyen szoveges feladatokat kellett megoldani benne...)
Member
Posts: 10,552
Joined: Sep 5 2015
Gold: 2,751.03
Apr 20 2016 02:28pm
Quote (TresholdOfUniverse @ Apr 20 2016 10:23pm)
hogyan elted tul a bmet

meg nekem targyam is volt belole, ahogy kb minden szakon van(mondjuk nem tul magas szinten, ilyen szoveges feladatokat kellett megoldani benne...)


leszarták miben csinálom meg általában, csak csináljam meg

egy tárgy volt, ahol kötelezően matlabot kellett használni, de az is szakirányos, elektromos motorok irányítástechnikája
minek tanuljam meg a másikat ha wolfram elég volt eddig mindenhez
Member
Posts: 31,291
Joined: Jun 18 2007
Gold: 280.00
Apr 20 2016 02:39pm
Quote (SummertimeClothes @ Apr 20 2016 09:14pm)
van egy funkciom ami kad egy matrixot idopontokkal, meg hozzajuk tartozo szoggel meg szoggyorsulassal
gondoltam azok segitsegevel mindig kiszamoltatom az inga poziciojat, aztan onnantol mar csak egy vonalat kell huzni az inga meg az allvany kozott
nemtom, hogy ezt hogy a francba lehetne mashogy, mint egy ciklussal
mondjuk altalaban eleg sok segitseget szokott adni a feladat is, ez meg csak siman annyi volt, hogy "lehet ezt is csinalni matlabban, szoval csinald, http://cdn.betterttv.net/emote/567b00c61ddbe1786688a633/1x"
a konyvemet meg mar eladtam osztalytarsnak mert az elejen full haszontalannak ereztem a program beepitett help funkciojahoz kepest :D
videokat meg nem probaltam nezni a temaban, csak nekimentem autodidakta modjara yolo

az eredeti kerdesre visszaterve: bekurtam a ciklusba az egeszet /care



ha van is ilyen, szinte biztos vagyok benne, hogy nem azt varja a tanar amugy
nvm most latom van animatedline meg hasonlo cucc, ez hasznosnak tunik es valszeg elvart/elfogadott is, kosz a helpet
nvm ez mas, kutyaszar


whatever :D

Member
Posts: 26,945
Joined: Jan 31 2012
Gold: 411.00
Apr 20 2016 03:17pm

egy szabalyos vadalat vagyok, az a budos nagy igazsag \o/
Member
Posts: 35,964
Joined: Dec 27 2007
Gold: 0.00
Apr 21 2016 01:03am
Quote (SummertimeClothes @ Apr 20 2016 09:17pm)
http://www.youtube.com/watch?v=7euPYKahHUI
egy szabalyos vadalat vagyok, az a budos nagy igazsag \o/


Gzzzzzz
Go Back To Magyar Topic List
Prev1151152153154155249Next
Add Reply New Topic New Poll