d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Mekprogramozzuk Topic
Prev1149150151152153249Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 26,945
Joined: Jan 31 2012
Gold: 411.00
Apr 18 2016 01:33am
Quote (Karan2_Returned @ 18 Apr 2016 09:27)
Valaki megkert hogy korrepetaljam javabol, de meg sose csinaltam ilyesmit. Van egy konkret feladat amit meg kene oldani, üljek mellette es segitsek neki ha elakad, vagy mutassam meg neki hogy kell elkezdeni es hagyjam tovabb dolgozni rajta?


elso nekem jobb modszernek hangzik
ha meg fogalma sincs, hogy hogyan nyuljon hozza, probald meg elmagyarazni neki a te gondolatmenetedet, ahogy belemennel, ne megird neki egybol szerintem
Member
Posts: 22,635
Joined: Jun 21 2005
Gold: 5,302.77
Apr 18 2016 01:36am
Quote (llllllllllll @ Apr 17 2016 03:58pm)
már mozog a kis drágám
ő (egyelőre?) nem a 32x32-es rácsokon mozog, hanem tud kissebbeket is lépni, de lehet majd a rácsokra lesz korlátozva
ha lenyomom a gombot (WASD) akkor abba az irányba fordul, a moving stateje moving lesz, ha elengedem, akkor marad az irány és standing statet kap

http://www.youtube.com/watch?v=jvo1cS6M4GM


Erről eszembe jut az a régi fun RPG, amit Pisti (zsuzsika néven spammelt hun1-en) csinált még annak idején. Egy ifjú harcossal kellett cigányokat ölni. :D
Member
Posts: 14,235
Joined: Apr 20 2007
Gold: 15.00
Apr 18 2016 01:38am
Quote (Karan2_Returned @ Apr 18 2016 07:27am)
Valaki megkert hogy korrepetaljam javabol, de meg sose csinaltam ilyesmit. Van egy konkret feladat amit meg kene oldani, üljek mellette es segitsek neki ha elakad, vagy mutassam meg neki hogy kell elkezdeni es hagyjam tovabb dolgozni rajta?


nézd meg milyen témaköröket érint a feladat. ezeket magyarázd el neki, esetleg példafeladatokon keresztül, aztán jöhet az igazi. ha van sok időtök, csinálja ő, egyébként te. de ha te csinálod, akkor figyelj rá jobban, hogy tényleg érti -e.
Member
Posts: 20,826
Joined: Feb 8 2012
Gold: 1,630.69
Apr 18 2016 01:59am
Quote (SummertimeClothes @ Apr 18 2016 08:33am)
elso nekem jobb modszernek hangzik
ha meg fogalma sincs, hogy hogyan nyuljon hozza, probald meg elmagyarazni neki a te gondolatmenetedet, ahogy belemennel, ne megird neki egybol szerintem


Projektmunka miatt vagyunk egy csoportban, es ~3 honap utan meg nem irt egy sor kodot sem, meg prog1-böl is megbukott. Csak ezert merült fel bennem hogy megcsinalom helyette es hatha tanul belöle valamit.

Quote (kuzdithom @ Apr 18 2016 08:38am)
nézd meg milyen témaköröket érint a feladat. ezeket magyarázd el neki, esetleg példafeladatokon keresztül, aztán jöhet az igazi. ha van sok időtök, csinálja ő, egyébként te. de ha te csinálod, akkor figyelj rá jobban, hogy tényleg érti -e.


Az a baj nagyon alap dolgokat sem tud. Meg a maint sem tudja mit csinal pontosan.
Member
Posts: 14,235
Joined: Apr 20 2007
Gold: 15.00
Apr 18 2016 02:03am
Quote (Karan2_Returned @ Apr 18 2016 07:59am)
Projektmunka miatt vagyunk egy csoportban, es ~3 honap utan meg nem irt egy sor kodot sem, meg prog1-böl is megbukott. Csak ezert merült fel bennem hogy megcsinalom helyette es hatha tanul belöle valamit.



Az a baj nagyon alap dolgokat sem tud. Meg a maint sem tudja mit csinal pontosan.


akkor mondd el neki mi a main :P
közös jegyet kaptok a projectre? akkor én simán kidobatnám a gecibe, úgyis neked kell megcsinálni.
ha nem közös a jegy, akkor tisztázzátok, hogy neki jut egy kettes és csináld meg helyette, mert úgyse fogja. valszeg nem is akar tanulni

This post was edited by kuzdithom on Apr 18 2016 02:06am
Member
Posts: 20,826
Joined: Feb 8 2012
Gold: 1,630.69
Apr 18 2016 02:25am
Quote (kuzdithom @ Apr 18 2016 09:03am)
akkor mondd el neki mi a main :P
közös jegyet kaptok a projectre? akkor én simán kidobatnám a gecibe, úgyis neked kell megcsinálni.
ha nem közös a jegy, akkor tisztázzátok, hogy neki jut egy kettes és csináld meg helyette, mert úgyse fogja. valszeg nem is akar tanulni


Negyen vagyunk, közös a jegy, de nem magat a programot ertekelik, hanem a csapatmunkat, az emberek egyeni fejlödeset, meg hasonlo hülyesegeket.
Member
Posts: 14,235
Joined: Apr 20 2007
Gold: 15.00
Apr 18 2016 02:44am
Quote (Karan2_Returned @ Apr 18 2016 08:25am)
Negyen vagyunk, közös a jegy, de nem magat a programot ertekelik, hanem a csapatmunkat, az emberek egyeni fejlödeset, meg hasonlo hülyesegeket.


a 0 effort attól még 0 effort
Member
Posts: 35,964
Joined: Dec 27 2007
Gold: 0.00
Apr 18 2016 02:47am
Quote (lacketto @ Apr 18 2016 06:37am)
én greenlightolnam steamen mar most


Apha testing, 50$
Kapsz mellle egy kalapot

Quote (kuzdithom @ Apr 18 2016 07:15am)
lehet unmanaged kóddal is használni, persze, de csak szivatod magad.
a "majd felteszem valahova" megközelítésből nekem eddig csak bajom volt :D sokkal jobban néz ki egy cucc sok committal mintha 2 commitból csak úgy feltolsz egy nagy valamit.


Haaat jo, lehet feltolom
Jol sejtem h van git addon vshez es en nem raktam fel?
Member
Posts: 14,235
Joined: Apr 20 2007
Gold: 15.00
Apr 18 2016 03:15am
Quote (llllllllllll @ Apr 18 2016 08:47am)
Apha testing, 50$
Kapsz mellle egy kalapot



Haaat jo, lehet feltolom
Jol sejtem h van git addon vshez es en nem raktam fel?


13ashoz van külön ja, 15ösben (communityben is ) már benne van alapból, de nem javaslom :D

command line > source tree > git extensions > tortoise git > vs git szarja

This post was edited by kuzdithom on Apr 18 2016 03:22am
Member
Posts: 35,964
Joined: Dec 27 2007
Gold: 0.00
Apr 18 2016 09:05am
Quote (kuzdithom @ Apr 18 2016 09:15am)
13ashoz van külön ja, 15ösben (communityben is ) már benne van alapból, de nem javaslom :D

command line > source tree> git extensions > tortoise git > vs git szarja


Haaat akkor lehet nem lesz kedvem vele baszakodni
Meglatom majd hetvegen
Go Back To Magyar Topic List
Prev1149150151152153249Next
Add Reply New Topic New Poll