d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar >
Poll > Strife
Prev1141516171823Next
Add Reply New Topic New Poll
  Guests cannot view or vote in polls. Please register or login.
Member
Posts: 23,563
Joined: Apr 2 2006
Gold: 279.00
Jan 9 2014 08:25am
Quote (Smat @ 9 Jan 2014 14:46)
Az hogy lemész a művházba a havi lanra az nem jelenti azt hogy tudsz is játszani.


ewww, ezek alapjan vis is mondhatna, hogyha leirod h a GF-del talalkozol, az nem azt jelenti h belevered a pocsodet egy zokniba.
Amit codrol irtal, inkabb hagyjuk is.
Member
Posts: 31,291
Joined: Jun 18 2007
Gold: 280.00
Jan 9 2014 10:33am
Quote (sylke @ Jan 9 2014 02:23pm)
azta.
sokkal nehezebb, mint figyelni egy kurva nagy mapot runákkal creepekkel meg 10 heroval és mindegyiknek tudni a spelljeit + cdit + itemjeit + azoknak a cdit
rite

mondjuk lol playertöl nem is csodálom, hogy egy fps is már az egekig magasztolt mindgames neki 8D


nagyon nem irigyellek, szegényes lehet az életed
Member
Posts: 22,595
Joined: Jun 5 2005
Gold: 10,257.50
Jan 9 2014 11:04am
Mesterlövész Jarának.

http://belse.hu/ballisztika/

Quote
Szel
A tavolsag mellett a masik nagyon fontos tenyezo a szel. Az nem tul meglepo, hogy az eros oldalszel oldalra fujja a dolgokat, peldaul a lovedeket is. Az mar talan meglepobb, hogy nagy tavolsag eseten a nagyon gyenge szel is kemenyen szamit, pl. 1000 m-en a 4 km/oras (alig erzekelheto) szel 90 cm-t tol oldalra a talalaton. Ezzel szemben a szembe es hatszel hatasa elenyeszo, tehat ha mondjuk azt eszleljuk, hogy 3 ora felol fuj 4 km/oras szel, akkor az termeszetesen annyinak is szamit, de ha "fel ketto" felol fuj a szel, akkor mar csak 70%-ban szamit, vagyis ha 45 fokos szogben fuj a 6 km/oras szel, az ugyanolyan, mintha oldalrol fujna a 4 km/oras szel. En azt szoktam csinalni, hogy kinyomtatok nehany tablazatot kulonbozo szelerossegekkel (pl. 4, 8, 16 km/ora) minden tavolsagra, aztan megprobalom merni a szelet, es ha nem pont olyan a szel amit kinyomtattam, akkor megprobalom megbecsulni az erteket a kinyomtatott tablazat alapjan. Sajnos a vegeredmeny nem tul jo szokott lenni, mivel csak ott tudom megmerni, ahol vagyok, mikozben a lovedek teljes repulesi utvonalan kellene (pl. 1000 m-es lovesnel feluton, 7 m magasan is) ismerni a szelet, az meg meg(?) nem megy, hogy megbecsuljem a szelet a latvany alapjan.

Egyeb
Folytassuk nehany tovabbi dologgal, amik befolyasoljak a talalatot, meg ha nem is mind olyan nagy mertekben, mint a korabban emlitett tenyezok. Néhány számszeru példát is hozok, ezek többségét a shoot 3.0 programmal számoltam (ingyenes verziója letöltheto volt a www.remington.com-rol) ezek .308 win (más néven: 7.62x51, ez nem csupán a legelterjedtebb nagykaliberü sportlövoloszer, de egyben ez a szabvány NATO puskaloszer is) gyári 12 grammos Lapua scenar loszerre vonatkoznak, 1000 m-es lövészetre. Az "alap" az, hogy 0 m magasan, 20 celzius fokban, 78 %-os páratartalommal, normál (29.53 inHg) légnyomás, nincs szél, a távcso 100 m-re van belove, és 3.8 cm magasan van a távcso. Ekkor a lövedék 2 másodpercig fog repülni (mozgó célnál ezt bele kell számolni, sétáló ember kb. 1 m/sec sebességgel megy, vagyis 2 m-rel elé kell célozni, egy 100 km/h-val haladó autó esetén pedig 54 m-t), a fegyvercso 1619 cm-rel kell, hogy a cél fölé mutasson; a távcso pedig 1492 cm-rel kellene, hogy a cél fölé mutasson, persze ez utóbbi helyett inkább a szálkeresztet állítjuk 56 MOA (szögpercel) odébb, vagy ha nincs ekkora állítási lehetoség a távcsoben, akkor csak 36 MOA-t állítunk, és azt a segédkeresztet használjuk a távcsoben, ami eleve 20 MOA-val lejjebb van (ha a lejjebb lévo szálkeresztet használjuk, akkor feljebb emeljük a fegyver csövét), a képen látható legalsó "kereszt" pont oda mutat.

Tengerszint feletti magasság
Ha 3000 lábbal (kb 1000 m) megnöveljük a tengerszint feletti magasságot (tehát az Alföldön belott puskával akarunk Kékesteton versenyezni, de mindkét helyen velünk azonos magasságban levo célra lövünk), akkor a találat 115 cm-rel feljebb megy (az végülis logikus, minnél messzebb vagyunk a Földtol, annál kisebb a gravitáció, és így a lövedék esése is).

Légnyomás
Ha változik a légnyomás, az is hatással van a röppályára. Ha pl. 34 hPa-lal megno a légnyomás (orült amerikai mértékegységben mérve: 1 inHg-val), akkor 39 cm-rel lejjebb lesz a találat.

Páratartalom
Ha 78%-ról 38%-ra csökken a páratartalom, az nem sokat számít, csak 2.8 cm-rel megy lejjebb a találat.

Lövés szöge
Az is számít, hogy felfele vagy lefele lövünk-e, mivel a találat feljebb kerül, ha nem vizszintesen lövünk. Pár példa: 5 fok: 5 cm, 10 fok: 19 cm, 30 fok: 170 cm, 45 fok (100 %-os emelkedo): 370 cm, 60 fok: 630 cm. Az igazat megvalva, még sosem volt alkalmam ferdén loni, és nem is értem, hogy miért kell azonos mértékben fölé célozni akkor is ha lefele, és akkor is, ha felfele van a cél. A fenti adatok forrása (cm-re átszámolás után) az FM23-10 (US army SNIPER TRAINING kézikönyv) 3.3 ábra.

Levegohomérséglet
Ha 5 fokkal huvösebb a levego, akkor 22 cm-rel lejjebb megy a találat (a hidegebb levego surubb, ezért nagyobb a közegellenállása), feltéve, hogy a loszer nem hült a levegovel együt!

Loszerhomérséglet
Erre nem tudok számszeru adatot mondani, de minél melegebb a loszer, annál nagyobb lesz a kezdosebesség, vagyis annál feljebb megy a találat.
Member
Posts: 50,035
Joined: Sep 10 2006
Gold: 710.00
Jan 9 2014 11:05am
Quote (anyd @ 9 Jan 2014 18:33)
nagyon nem irigyellek, szegényes lehet az életed


de csak amiatt, mer nem látok semmit az fps gémekben
Member
Posts: 26,945
Joined: Jan 31 2012
Gold: 411.00
Jan 9 2014 11:14am
eleg mihaly a helyzet a topicban skacok
Member
Posts: 31,291
Joined: Jun 18 2007
Gold: 280.00
Jan 9 2014 11:26am
Quote (sylke @ Jan 9 2014 06:05pm)
de csak amiatt, mer nem látok semmit az fps gémekben


Én viszonylag sokat játszok mindenfélével, de az nem nyugtatna meg ha jobb játékkal játszanék mint mások. Felsőbbrendűnek sem érezném magam tőle vagy másokat bénábbnak.
A játékok alapvető funkciója szerintem hogy élvezze az ember..

Vismajor lenézte azt aki mobázik és szerinte az fps a király. Hát ki a faszt érdekel? játszon vele.. Igen nagy skill kell hozzá persze.

E-penis méregetés a javából
Member
Posts: 50,035
Joined: Sep 10 2006
Gold: 710.00
Jan 9 2014 11:28am
Quote (anyd @ 9 Jan 2014 19:26)
Én viszonylag sokat játszok mindenfélével, de az nem nyugtatna meg ha jobb játékkal játszanék mint mások. Felsőbbrendűnek sem érezném magam tőle vagy másokat bénábbnak.
A játékok alapvető funkciója szerintem hogy élvezze az ember.. 

Vismajor lenézte azt aki mobázik és szerinte az fps a király. Hát ki a faszt érdekel? játszon vele.. Igen nagy skill kell hozzá persze.

E-penis méregetés a javából


beszélsz össze-vissza
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Jan 9 2014 11:32am
nekem a legnagyobb az e-faszom a subról, úgyhogy kár veszekedni
Member
Posts: 8,400
Joined: Jul 31 2013
Gold: 95.00
Jan 9 2014 11:33am
Quote (Cpt_Ghost @ Jan 9 2014 07:32pm)
nekem a legnagyobb az e-faszom a subról, úgyhogy kár veszekedni


Amig nem vagy gm ne is irj ide
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Jan 9 2014 11:34am
Quote (putincykavodka @ 9 Jan 2014 18:33)
Amig nem vagy gm ne is irj ide


:(
megyek is ladderezni

This post was edited by Cpt_Ghost on Jan 9 2014 11:34am
Go Back To Magyar Topic List
Prev1141516171823Next
Add Reply New Topic New Poll