d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Mekprogramozzuk Topic
Prev1148149150151152249Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 35,964
Joined: Dec 27 2007
Gold: 0.00
Apr 17 2016 07:36am
Quote (SummertimeClothes @ Apr 17 2016 01:11pm)
groovy zeneket hallgatsz


ezek ilyen alapértelmezett youtube zenék amiket rárak ha leokézom


hmmmm most úgy csináltam meg h 0.250 secenként váltogatja a mozgó objektumok képeit, ettől fog úgy tűnni mintha tényleg sétálnának,
megát a térképet / ablakot 0.033 secenként frissíti majd, ez bőven elég lesz
a térkép tehát 32x32 pixeles lapokból fog állni, ezeken lehet lépkedni
az egyikről a másikra áthelyezés megvan, még meg kell írni, hogy vegye figyelembe a mozgás irányát + ne így teleportálgasson, hanem szépen mozgassa át



This post was edited by llllllllllll on Apr 17 2016 07:41am
Member
Posts: 26,945
Joined: Jan 31 2012
Gold: 411.00
Apr 17 2016 07:37am
Quote (llllllllllll @ 17 Apr 2016 15:36)
ezek ilyen alapértelmezett youtube zenék amiket rárak ha leokézom


a jovoben elunk
Member
Posts: 20,826
Joined: Feb 8 2012
Gold: 1,630.69
Apr 17 2016 08:08am
Quote (llllllllllll @ Apr 17 2016 02:36pm)
ezek ilyen alapértelmezett youtube zenék amiket rárak ha leokézom


hmmmm most úgy csináltam meg h 0.250 secenként váltogatja a mozgó objektumok képeit, ettől fog úgy tűnni mintha tényleg sétálnának,
megát a térképet / ablakot 0.033 secenként frissíti majd, ez bőven elég lesz
a térkép tehát 32x32 pixeles lapokból fog állni, ezeken lehet lépkedni
az egyikről a másikra áthelyezés megvan, még meg kell írni, hogy vegye figyelembe a mozgás irányát + ne így teleportálgasson, hanem szépen mozgassa át

http://www.youtube.com/watch?v=bMZKwyWA0aA


Mi a vegsö cel egyebkent? En is elkezdtem anno valami tutorialt de csak item shopig jutottam mielött lejart a visual studio trial(
Member
Posts: 35,964
Joined: Dec 27 2007
Gold: 0.00
Apr 17 2016 08:29am
Quote (Karan2_Returned @ Apr 17 2016 02:08pm)
Mi a vegsö cel egyebkent? En is elkezdtem anno valami tutorialt de csak item shopig jutottam mielött lejart a visual studio trial(


free vs-t használok
semmi cél nincsen, egyelőre azt se tudom mit akarok csinálni, úgyhogy csak lépésről lépésre megyek előre
munkahelyen c++ban fejlesztek, de itthon ezer éve nem c++oztam, csak matlab, python, etc, de most megint előveszem az öreget
Member
Posts: 35,964
Joined: Dec 27 2007
Gold: 0.00
Apr 17 2016 08:58am
már mozog a kis drágám
ő (egyelőre?) nem a 32x32-es rácsokon mozog, hanem tud kissebbeket is lépni, de lehet majd a rácsokra lesz korlátozva
ha lenyomom a gombot (WASD) akkor abba az irányba fordul, a moving stateje moving lesz, ha elengedem, akkor marad az irány és standing statet kap

Member
Posts: 14,235
Joined: Apr 20 2007
Gold: 15.00
Apr 17 2016 11:56pm
Quote (llllllllllll @ Apr 17 2016 02:58pm)
már mozog a kis drágám
ő (egyelőre?) nem a 32x32-es rácsokon mozog, hanem tud kissebbeket is lépni, de lehet majd a rácsokra lesz korlátozva
ha lenyomom a gombot (WASD) akkor abba az irányba fordul, a moving stateje moving lesz, ha elengedem, akkor marad az irány és standing statet kap

http://www.youtube.com/watch?v=jvo1cS6M4GM


direkt c++, qt? :)
nem gondolkodtál pl unity-ben?

vezesd githubra!

This post was edited by kuzdithom on Apr 17 2016 11:56pm
Member
Posts: 35,964
Joined: Dec 27 2007
Gold: 0.00
Apr 18 2016 12:13am
Quote (kuzdithom @ Apr 18 2016 05:56am)
direkt c++, qt? :)
nem gondolkodtál pl unity-ben?

vezesd githubra!


De, c# es unity is felmerult, de c#ot nem hasznaltam meg (valoszinuleg pont ezert el is fogom majd kezdeni), de ja, elobb valami hardkorabb dolgot akartam
Github vagy valami majd lesz ha mar tartok valahol es meg mindig van kedvem csinalni

E: ha lehet c++t unityvel akkor szoljatok, ennyire nem neztem utana

This post was edited by llllllllllll on Apr 18 2016 12:26am
Member
Posts: 38,217
Joined: Jul 24 2005
Gold: 22,413.07
Apr 18 2016 12:37am
én greenlightolnam steamen mar most
Member
Posts: 14,235
Joined: Apr 20 2007
Gold: 15.00
Apr 18 2016 01:15am
Quote (llllllllllll @ Apr 18 2016 06:13am)
De, c# es unity is felmerult, de c#ot nem hasznaltam meg (valoszinuleg pont ezert el is fogom majd kezdeni), de ja, elobb valami hardkorabb dolgot akartam
Github vagy valami majd lesz ha mar tartok valahol es meg mindig van kedvem csinalni

E: ha lehet c++t unityvel akkor szoljatok, ennyire nem neztem utana


lehet unmanaged kóddal is használni, persze, de csak szivatod magad.
a "majd felteszem valahova" megközelítésből nekem eddig csak bajom volt :D sokkal jobban néz ki egy cucc sok committal mintha 2 commitból csak úgy feltolsz egy nagy valamit.
Member
Posts: 20,826
Joined: Feb 8 2012
Gold: 1,630.69
Apr 18 2016 01:27am
Valaki megkert hogy korrepetaljam javabol, de meg sose csinaltam ilyesmit. Van egy konkret feladat amit meg kene oldani, üljek mellette es segitsek neki ha elakad, vagy mutassam meg neki hogy kell elkezdeni es hagyjam tovabb dolgozni rajta?
Go Back To Magyar Topic List
Prev1148149150151152249Next
Add Reply New Topic New Poll