d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Mekprogramozzuk Topic
Prev1147148149150151249Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 35,964
Joined: Dec 27 2007
Gold: 0.00
Apr 17 2016 05:28am
Quote (Karan2_Returned @ Apr 17 2016 11:24am)
Dieses Video ist privat.

Das tut uns leid.


Quote (SummertimeClothes @ Apr 17 2016 11:27am)
This video is private.

Sorry about that.


javítottam
sokmindenről lemaradtatok pedig
Member
Posts: 10,552
Joined: Sep 5 2015
Gold: 2,751.03
Apr 17 2016 05:31am
Quote (llllllllllll @ Apr 17 2016 01:23pm)
sikerült összelőni a vs 2015 enterpriset a 5.6.1 Qtval, úgyhogy el tudtam kezdeni csinálgatni a dolgokat
először összeszedtem ilyen random ikonokat, spriteokat, tilesetet, etc etc, de igazából ezeknek a használata valszeg csak jóval késöbb fog előkerülni
egyelőre csináltam egy kis karaktert, meg az animált mozgását összeraktam, de most egy lépés vissza, mert először a térképnek kell definiálni az osztályait, kitalálni a struktúrát, aztán visszatérhetek ide

http://www.youtube.com/watch?v=ohXaZmifo8E


eddig nem rossz
Member
Posts: 26,945
Joined: Jan 31 2012
Gold: 411.00
Apr 17 2016 05:32am
amugy honnantol erdemes nem manualisan irogatni mindent, hanem csinalni egy noobbaratabb keszitokornyezetet helyette, ami grafikusabba teszi a dolog kesziteset? (mint az rpg maker pl, csak mondjuk kevesebb funkcioval)
ugy kepzelem, hogy ha sok/nagy map van sok kulonbozo dologgal rajta, akkor szopas lehet minden kulonbozo feluletet meg eventet egyesevel megirogatni
Member
Posts: 20,826
Joined: Feb 8 2012
Gold: 1,630.69
Apr 17 2016 05:36am
Quote (SummertimeClothes @ Apr 17 2016 12:32pm)
amugy honnantol erdemes nem manualisan irogatni mindent, hanem csinalni egy noobbaratabb keszitokornyezetet helyette, ami grafikusabba teszi a dolog kesziteset? (mint az rpg maker pl, csak mondjuk kevesebb funkcioval)
ugy kepzelem, hogy ha sok/nagy map van sok kulonbozo dologgal rajta, akkor szopas lehet minden kulonbozo feluletet meg eventet egyesevel megirogatni


Ha tanulni szeretnel programozni akkor csinalj magadtol mindent. Ha az a cel, hogy minnel gyorsabban megcsinalj egy jatekot, es minden funkciot takar az rpg maker, akkor meg azt hasznalod.
Member
Posts: 35,964
Joined: Dec 27 2007
Gold: 0.00
Apr 17 2016 05:37am
Quote (SummertimeClothes @ Apr 17 2016 11:32am)
amugy honnantol erdemes nem manualisan irogatni mindent, hanem csinalni egy noobbaratabb keszitokornyezetet helyette, ami grafikusabba teszi a dolog kesziteset? (mint az rpg maker pl, csak mondjuk kevesebb funkcioval)
ugy kepzelem, hogy ha sok/nagy map van sok kulonbozo dologgal rajta, akkor szopas lehet minden kulonbozo feluletet meg eventet egyesevel megirogatni


ja, ezért kell hozzá egy motort megírni (olyasmit mint az rpg maker) és azt használni
amiket ebben fogok csinálni szerintem bőven elég lenne rpg makert használni, de pont az a célom, hogy C++ban megcsináljam ugyan azt kb

Quote (Karan2_Returned @ Apr 17 2016 11:36am)
Ha tanulni szeretnel programozni akkor csinalj magadtol mindent. Ha az a cel, hogy minnel gyorsabban megcsinalj egy jatekot, es minden funkciot takar az rpg maker, akkor meg azt hasznalod.


ja, ennyi

This post was edited by llllllllllll on Apr 17 2016 05:37am
Member
Posts: 26,945
Joined: Jan 31 2012
Gold: 411.00
Apr 17 2016 05:37am
Quote (Karan2_Returned @ 17 Apr 2016 13:36)
Ha tanulni szeretnel programozni akkor csinalj magadtol mindent. Ha az a cel, hogy minnel gyorsabban megcsinalj egy jatekot, es minden funkciot takar az rpg maker, akkor meg azt hasznalod.


nem arra gondoltam most, tudom, hogy gurke onszorakoztatasbol csinalja az egeszet, nyilvan nem hasznalna rpg makert
de csinalhatna maganak valami hasonlot, akar csak a mapok megcsinalasahoz, nem tudom, mennyire munkas egy olyan megcsinalasa, ezert kerdem
Member
Posts: 35,964
Joined: Dec 27 2007
Gold: 0.00
Apr 17 2016 05:51am
Quote (SummertimeClothes @ Apr 17 2016 11:37am)
nem arra gondoltam most, tudom, hogy gurke onszorakoztatasbol csinalja az egeszet, nyilvan nem hasznalna rpg makert
de csinalhatna maganak valami hasonlot, akar csak a mapok megcsinalasahoz, nem tudom, mennyire munkas egy olyan megcsinalasa, ezert kerdem


ugyan azt fogom összerakni magamnak is
valami kis map editor, ami generál egy megadott struktúrát, amit meg majd ez itt beolvas és mejelenít
Member
Posts: 20,826
Joined: Feb 8 2012
Gold: 1,630.69
Apr 17 2016 05:52am
Quote (SummertimeClothes @ Apr 17 2016 12:37pm)
nem arra gondoltam most, tudom, hogy gurke onszorakoztatasbol csinalja az egeszet, nyilvan nem hasznalna rpg makert
de csinalhatna maganak valami hasonlot, akar csak a mapok megcsinalasahoz, nem tudom, mennyire munkas egy olyan megcsinalasa, ezert kerdem


Szinte minden gameben van olyasmi mint az rpg maker, csak gametöl függöen valtozik a minösege. Tervezesnel kell merlegelni sok szempont alapjan hogy mennyi energiat fektet az ember bele.
Member
Posts: 35,964
Joined: Dec 27 2007
Gold: 0.00
Apr 17 2016 06:40am


elkezdtem csinálni a mapot, még igazából csak kísérletezek, hogy ezt Qt-ban hogyan lehetne szépen és rugalmasan megvalósítani
egyelőre van egy 640x480as ablakom, minden tile 32x32-es (ez így is fog maradni, hogy megmaradjon a retro rpg makeres gamek fílingje), és a térkép is 640x480
Member
Posts: 26,945
Joined: Jan 31 2012
Gold: 411.00
Apr 17 2016 07:11am
Quote (llllllllllll @ 17 Apr 2016 14:40)
http://www.youtube.com/watch?v=fYJU-spyLMo

elkezdtem csinálni a mapot, még igazából csak kísérletezek, hogy ezt Qt-ban hogyan lehetne szépen és rugalmasan megvalósítani
egyelőre van egy 640x480as ablakom, minden tile 32x32-es (ez így is fog maradni, hogy megmaradjon a retro rpg makeres gamek fílingje), és a térkép is 640x480


groovy zeneket hallgatsz
Go Back To Magyar Topic List
Prev1147148149150151249Next
Add Reply New Topic New Poll