d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Mekprogramozzuk Topic
Prev1142143144145146249Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 20,826
Joined: Feb 8 2012
Gold: 1,630.69
Mar 1 2016 05:02pm
Quote (ecneB @ Mar 1 2016 11:59pm)
Ez még nagyon a kernighan ritchie konyv eleje, lehet nekem is el kene kezdenem (mostmar egyszer ugy, hogy vegig is viszem)... De kurvara tudok haragudni magamra.


Ez a legelsö feladatom, ha a hello world nem szamit
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Mar 1 2016 05:12pm
Quote (Karan2_Returned @ 2 Mar 2016 00:57)
akkor a compileremmel lehet a bibi, ugy tünik muszaj lesz linuxot rakni az iskolas gepre

feladat az lenne hogy az inputbol az elsö sort beolvasom, megszamolom a karaktereket es a szavakat, utana leall a program
igazabol müködne a programom, csak nem all meg az elsö sor utan


scanf? vagy az tilos?
bár nem tudom mi lehet a gond. Az enyémet bemásolod, beírsz valamit, nyomsz entert és nem áll meg soha?


This post was edited by CyberPunk666 on Mar 1 2016 05:13pm
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Mar 1 2016 05:17pm
Code
int main()
{
char c = 0;
int nrOfChars = 0;

do
{
c = getchar();
if (('A' <= c && 'Z' >= c) || ('a' <= c && 'z' >= c))
{
++nrOfChars;
}
} while ( '\n' != c );

printf("nrOfChars: %d", nrOfChars);

return 0;
}
Member
Posts: 20,826
Joined: Feb 8 2012
Gold: 1,630.69
Mar 1 2016 05:21pm
Quote (CyberPunk666 @ Mar 2 2016 12:12am)
scanf? vagy az tilos?


Hintkent oda van irva hogy a getchart hasznaljam, ugyhogy gondolom mast nem szabad. Föleg ennel a professzornal, multkor azert nem tetszett neki a kodom mert nem ugy formataltam a kodomat ahogy ö szokta.

Prog2 prof ahol Java van elöre mondta hogy akarmelyik feladat helyett lehet hasonloakat is csinalni, az a lenyeg hogy ertse az ember.
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Mar 1 2016 05:26pm
Quote (Karan2_Returned @ 2 Mar 2016 01:21)
Hintkent oda van irva hogy a getchart hasznaljam, ugyhogy gondolom mast nem szabad. Föleg ennel a professzornal, multkor azert nem tetszett neki a kodom mert nem ugy formataltam a kodomat ahogy ö szokta.


Írjon styleguidet és akkor majd használod azt.
Mi az ,hogy "úgy szokta"?

This post was edited by CyberPunk666 on Mar 1 2016 05:27pm
Member
Posts: 20,826
Joined: Feb 8 2012
Gold: 1,630.69
Mar 1 2016 05:28pm
Quote (CyberPunk666 @ Mar 2 2016 12:26am)
mondjuk oda letterst írhattam volna, de mindegy, fáradt vagyok, nincs kedvem átjavítani, de érted.
megszámolja az angol abc betűit.


En is faradt vagyok mar ugyhogy holnap nekiülök megint, köszönöm az eddigi segitseget.
Member
Posts: 43,332
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Mar 13 2016 08:47am
Member
Posts: 29,404
Joined: Jan 24 2009
Gold: 0.00
Mar 21 2016 04:57pm
Na szóval.
Kaptam egy próba feladatot (voltam interjún, c# fejlesztő).
Egy egyszerű programról van szó, mögötte egy adatbázissal. Eddig ok.
DE
webalkalmazásként kell megcsinálni
okj, na erről fingom sincs
eddig csak olyat csináltam, hogy rendesen gépen xampp + vs

n help
milyen irányba induljak el?
Member
Posts: 10,552
Joined: Sep 5 2015
Gold: 2,751.03
Mar 21 2016 05:00pm
Quote (fahrii @ Mar 22 2016 12:57am)
Na szóval.
Kaptam egy próba feladatot (voltam interjún, c# fejlesztő).
Egy egyszerű programról van szó, mögötte egy adatbázissal. Eddig ok.
DE
webalkalmazásként kell megcsinálni
okj, na erről fingom sincs
eddig csak olyat csináltam, hogy rendesen gépen xampp + vs

n help
milyen irányba induljak el?


segítenék ha tudnék :S
Member
Posts: 35,964
Joined: Dec 27 2007
Gold: 0.00
Mar 22 2016 12:58am
Quote (fahrii @ Mar 21 2016 10:57pm)
Na szóval.
Kaptam egy próba feladatot (voltam interjún, c# fejlesztő).
Egy egyszerű programról van szó, mögötte egy adatbázissal. Eddig ok.
DE
webalkalmazásként kell megcsinálni
okj, na erről fingom sincs
eddig csak olyat csináltam, hogy rendesen gépen xampp + vs

n help
milyen irányba induljak el?


@anarkin
Go Back To Magyar Topic List
Prev1142143144145146249Next
Add Reply New Topic New Poll