d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Mekprogramozzuk Topic
Prev1140141142143144249Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 1,422
Joined: Jul 9 2015
Gold: 0.00
Feb 16 2016 06:48am
Quote (Karan2_Returned @ Feb 16 2016 01:52pm)
C-hez tud valaki egy jo könyvet?


A d-hez tudok
Member
Posts: 4,795
Joined: Apr 26 2007
Gold: 289.00
Feb 16 2016 09:40am
Quote (CyberPunk666 @ 16 Feb 2016 13:38)
Kernighan & Ritchie: C


yup, ez lesz a legjobb :)
Member
Posts: 20,826
Joined: Feb 8 2012
Gold: 1,630.69
Feb 16 2016 09:45am
Quote (CyberPunk666 @ Feb 16 2016 01:38pm)
Kernighan & Ritchie: C


Quote (Jason89 @ Feb 16 2016 04:40pm)
yup, ez lesz a legjobb :)


Köszönöm, vegre lesz egy tantargy ami nem Java, ugyhogy mar varom elöre.
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Feb 16 2016 11:25am
Quote (Karan2_Returned @ 16 Feb 2016 17:45)
Köszönöm, vegre lesz egy tantargy ami nem Java, ugyhogy mar varom elöre.


Én szeretem a C-t, de eléggé más lesz, mint amiket eddig használtál szerintem.

Struktúrált, nem OO.
Mindent "kézzel" kell szinte. A gyakorlatban főleg beágyazott rendszerekre használják.

Meg C fordító az mindenre van, még kenyérpirítóra is.
Member
Posts: 35,546
Joined: Jun 18 2008
Gold: 5,390.00
Feb 16 2016 11:37am
Quote (CyberPunk666 @ Feb 16 2016 06:25pm)
Én szeretem a C-t, de eléggé más lesz, mint amiket eddig használtál szerintem.

Struktúrált, nem OO.
Mindent "kézzel" kell szinte. A gyakorlatban főleg beágyazott rendszerekre használják.

Meg C fordító az mindenre van, még kenyérpirítóra is.


tfw a bmen c-vel kezdodik a programozas es addig nem hasznalhatsz oo-t amig nem erted a strukturalis lenyeget, oh god that feel
Member
Posts: 20,826
Joined: Feb 8 2012
Gold: 1,630.69
Feb 16 2016 11:46am
Quote (CyberPunk666 @ Feb 16 2016 06:25pm)
Én szeretem a C-t, de eléggé más lesz, mint amiket eddig használtál szerintem.

Struktúrált, nem OO.
Mindent "kézzel" kell szinte. A gyakorlatban főleg beágyazott rendszerekre használják.

Meg C fordító az mindenre van, még kenyérpirítóra is.


C++al van tapasztalatom, csinaltam egy rpg szerü valamit tutorial alapjan amiben random generalt mapon cuccokat lehetett fölvenni a földröl es eladni öket egy boltosnal.

Nem tudom C++ es C mennyire hasonlitanak egymashoz, de az tetszett.
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Feb 16 2016 11:56am
Quote (jarabekg @ 16 Feb 2016 19:37)
tfw a bmen c-vel kezdodik a programozas es addig nem hasznalhatsz oo-t amig nem erted a strukturalis lenyeget, oh god that feel


Kétféle módszer létezik. Van ahol lentről felfele és van ahol fentről lefele haladnak.

Én (mivel villanyos vagyok) mindenképpen lentről felfele kellett haladjak. Lehet hogy emiatt elfogult vagyok, de én ezt tartom a jobbnak. Tulajdonképpen mi egész a gép szintjéig lementünk először egy pici általános c után, eszköz szintű perifériakezeléseket csináltunk. Legalább értem is a hardwaret.
Viszont sok helyen (főleg infósoknál) pont fordítva mennek. De mondjuk a legtöbb infósnak nem feltétlenül kell ennyire ismernie a vasat. Főleg, hogy jelentős részük PC-re fejleszt.

Nekem lentről felfele az volt az érzésem, hogy mennyivel könnyebb, milyen jól meg van oldva, milyen gyorsan meg tudok csinálni valamit...
Fordítva valahogy úgy képzelem, hogy szentségelnék, hogy ezzel is nekem kell törődni és ezt az alap dolgot is meg kell írnom kézzel. Amikor assembly jött a C után, hogy még a statusregistert is kézzel ki kell menteni megszakításnál, meg a logikai és-vagy kapcsolatok összetett szerkezeteit kialakítani :D A végén már perverz módon élveztem, de azért nem hiszem, hogy valaha is írni fogok még LCD kezelőt asm-ben... bár ki tudja mit hoz a sors.


De gondolom nem véletlenül létezik mind a két módszer, biztosan van oka és van akinek ez így bejön. Bár én úgy hallottam, hogy ahol magas szintű nyelveket tolnak alapból, ott utálják és szentségelnek amikor c-zni kell.
A túlnyomó többségük viszont letudja a tárgyat (egy félév) és utána csak java, c# meg ezek mennek.
Infósoknál nem olyan népszerű a beágy, mint a villanyosoknál.
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Feb 16 2016 11:59am
Quote (Karan2_Returned @ 16 Feb 2016 19:46)
C++al van tapasztalatom, csinaltam egy rpg szerü valamit tutorial alapjan amiben random generalt mapon cuccokat lehetett fölvenni a földröl es eladni öket egy boltosnal.

Nem tudom C++ es C mennyire hasonlitanak egymashoz, de az tetszett.


Kis túlzással a C + OO = C++

A C egyébként 99%-ban részhalmaza a C++-nak.

Van pár különbség ezen felül is, de az lesz a nagy különbség számodra, hogy nem OO a C.
Member
Posts: 20,826
Joined: Feb 8 2012
Gold: 1,630.69
Feb 16 2016 12:32pm
Quote (CyberPunk666 @ Feb 16 2016 06:59pm)
Kis túlzással a C + OO = C++

A C egyébként 99%-ban részhalmaza a C++-nak.

Van pár különbség ezen felül is, de az lesz a nagy különbség számodra, hogy nem OO a C.


Hat amikor PHP-val kezdtem akkor is strukturaltan programoztam.

Amugy professzor is igeretes, egy ir csavo aki dolgozott mar mindenfele helyen. Prog 1 professzort megkerdeztem mit dolgozik, azt mondta freelancer java programozo, utana mar csak annyi volt köztünk hogy par het utan üzent egy gyerekkel hogy adjak be legalabb egy feladatot vagy megbukok.
Utana megneztem hol tartanak, valami blueJ hülyeseget kellett volna kiböviteni, ugyhogy hagytam inkabb a francba. Prog 2-t szerencsere mas tartja, mondjuk az a prof meg delutanig dolgozik es csak delutan ötre ohajt befaradni megtartani nekünk a heti 4 orajat.
Member
Posts: 4,795
Joined: Apr 26 2007
Gold: 289.00
Feb 16 2016 12:37pm
Quote (CyberPunk666 @ 16 Feb 2016 18:59)
Kis túlzással a C + OO = C++

A C egyébként 99%-ban részhalmaza a C++-nak.

Van pár különbség ezen felül is, de az lesz a nagy különbség számodra, hogy nem OO a C.


Hát, azért ez nem teljesen igaz. Rengeteg nagyon fontos különbség van.
Igen, azért van átfedés, de korántsem 99%. Mondjuk 60%-70% körül.
Go Back To Magyar Topic List
Prev1140141142143144249Next
Add Reply New Topic New Poll