d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar >
Poll > Unconditional Basic Income > Feltetel Nelkuli Alapjovedelem
Prev1131415161718Next
Add Reply New Topic New Poll
  Guests cannot view or vote in polls. Please register or login.
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Nov 23 2014 07:03am
Quote (CyberPunk666 @ 23 Nov 2014 14:15)
http://1.ii.gl/ZPrC13B-H.png


Tuti, hogy photoshop.
Member
Posts: 34,954
Joined: May 17 2006
Gold: 0.00
Nov 23 2014 08:19am
Quote (CyberPunk666 @ 23 Nov 2014 13:15)
http://1.ii.gl/ZPrC13B-H.png


balrol a masodik es a negyedik nem tok ugyanaz a csaj? lehet ikrek
Member
Posts: 43,332
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Nov 23 2014 08:21am
Quote (CyberPunk666 @ Nov 23 2014 12:15pm)
http://1.ii.gl/ZPrC13B-H.png


ilyeneket is vegyen nekem vki

gXD:HXH:XDFHX
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Nov 23 2014 08:51am
Quote (Fej @ 23 Nov 2014 16:19)
balrol a masodik es a negyedik nem tok ugyanaz a csaj? lehet ikrek


Szerintem mind ugyanaz. Ezert irtam, hogy ps.
Member
Posts: 22,595
Joined: Jun 5 2005
Gold: 10,257.50
Nov 23 2014 09:36am
Quote (Baleee @ 23 Nov 2014 15:51)
Szerintem mind ugyanaz. Ezert irtam, hogy ps.


Nem ps, kerestem még képeket.

http://www.haberself.com/h/4412/
Member
Posts: 29,340
Joined: Oct 4 2005
Gold: 4.20
Nov 23 2014 09:38am
Quote (Genthor @ 23 Nov 2014 16:36)
Nem ps, kerestem még képeket.

http://www.haberself.com/h/4412/


aranysziveim
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Nov 23 2014 09:38am
Quote (Genthor @ 23 Nov 2014 17:36)
Nem ps, kerestem még képeket.

http://www.haberself.com/h/4412/


Genthor 4 president
afk fap
unlcok poczok
Member
Posts: 35,546
Joined: Jun 18 2008
Gold: 5,390.00
Nov 23 2014 09:42am
Quote (Genthor @ Nov 23 2014 04:36pm)
Nem ps, kerestem még képeket.

http://www.haberself.com/h/4412/


Member
Posts: 71,157
Joined: Aug 14 2006
Gold: 6,440.13
Nov 23 2014 09:55am
Quote (Baleee @ Nov 23 2014 08:02am)
Ismerek egy csajt aki gluten tojasfeherje es elesztoerzekeny. Neki pl ezeket nem mondtak el anno igy mar nem is igenyelhet ra tamogatast. Az, hogy normalisan kajaljon minimum a duplajaba kerul, mint egy nem erzekenynek, ha nem tobbe. + gyogyszerek is vannak, stb. Eleg draga betegseg. Az a baj, hogy szerintem akik ilyen elelmiszereket gyartanak, azt hiszik csak a sznobok veszik, akiknek ez a maniajuk.. Emiatt rohadt dragak.

Marmint na. Valami olzasmi van, hogy ha nem igenyled meg a tamogatasokat vagy egy reszet 18 eves korodig, akkor mar kesobb sem. Talan valami ilyet mondott.


Ez hülyeség.

Másrészt igen, drága a diéta, de én mégis többet költök kajára, mert nem 45kg-s lánynak születtem. De ez TÉNYLEG nem leszólás a betegségre, csak mondom.
Quote (RiNGiSpiLeR @ Nov 23 2014 09:33am)
A hallókészülékes példa nem jó... papámnak idén kellett új, mert az egyik fülére már elég rosszul hall sajnos és több mint 100 000 ft-ba került (a háziorvossal többször is egyeztett, hogy hogyan lehetne olcsóbb).


70%-os támogatás van rá, vagy ha drágább, mint az adott funkcionális csoportban lévő társai, akkor referenciatermék 70%-át kapja meg támogatásként

Szóval lehet, hogy fizetnie kellett 100 ezret, de adott esetben 150 ezret mégis az állam tolt mellé.

Quote (Vismajor @ Nov 23 2014 11:21am)
bezzeg finnországban
az agybaépített hallássegítő aminek darabja 30k euró, TB fizeti az egészet
havi bezzeg finnország poszt


cochleáris implantáció

Magyarországon is a TB fizeti.

This post was edited by beni on Nov 23 2014 09:56am
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Nov 23 2014 10:00am
Quote (Baleee @ 23 Nov 2014 09:02)
Ismerek egy csajt aki gluten tojasfeherje es elesztoerzekeny. Neki pl ezeket nem mondtak el anno igy mar nem is igenyelhet ra tamogatast. Az, hogy normalisan kajaljon minimum a duplajaba kerul, mint egy nem erzekenynek, ha nem tobbe. + gyogyszerek is vannak, stb. Eleg draga betegseg. Az a baj, hogy szerintem akik ilyen elelmiszereket gyartanak, azt hiszik csak a sznobok veszik, akiknek ez a maniajuk.. Emiatt rohadt dragak.

Marmint na. Valami olzasmi van, hogy ha nem igenyled meg a tamogatasokat vagy egy reszet 18 eves korodig, akkor mar kesobb sem. Talan valami ilyet mondott.


Az asszony tejfehérje és gluténérzékeny és a kajája kibaszott drága.
A Magyarországon igényelhető támogatás kb havi 3-5k között lenne, de ezt sem a magyar állam adja, hanem egy nemzetközi szervezet. Ami például norvégiában 5000 koronát ad (olyan 180k huf), ami még a fizetéshez arányítva is azt jelenti, hogy ott kb +25-30% a havi átlagfizetéshez pluszban.

De nem tudom miért éri meg nekik jobban támogatni azokat, akiknek amúgy nem annyira megterhelő és itthon miért csak ezt a lófasz összeget adják.
Go Back To Magyar Topic List
Prev1131415161718Next
Add Reply New Topic New Poll