d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Mit Eszel éppen > General Food Topic
Prev1131415161748Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 50,035
Joined: Sep 10 2006
Gold: 710.00
Aug 7 2014 04:42am
Quote (championmath @ 7 Aug 2014 12:06)
A gabonafélék tápanyagtartalma nagyon alacsony, akár zöldségekhez/gyümölcsökhöz, akár húsokhoz/tejtermékekhez/tojáshoz képest

Túl sok az emészthetlen rost bennük ami károsíthatja a bélfalat, illetve gátolhatja néhány vitamin felszívódását

A gabonafélékben található fehérjéknek nagyon szar az aminosav profilja, és mivel általában egy gyárban dolgozzák fel a lisztel glutént is tartalmaz ami szinten károsíthatja a bélfalat.

Az, hogy alacsony a zsírtartalma nem feltétlen jó, a zsírok nem rosszak, csak némelyik (növényi olajok, margarin stb)

Jobb reggeli hasonló ár/érték arányban: 3 főtt tojás, pár szelet gyümölcs, pohár tej


tuti a zabba meg a mazsolába fog beledögleni
kissé beteges a kajákhoz valo viszonyod
Member
Posts: 44,578
Joined: Aug 15 2007
Gold: 2.84
Warn: 10%
Aug 7 2014 04:42am
Quote (sylke @ 7 Aug 2014 12:42)
tuti a zabba meg a mazsolába fog beledögleni
kissé beteges a kajákhoz valo viszonyod


elolvasott pár bb-s cikket és azt hiszi ő lett a fitness guru
Member
Posts: 15,772
Joined: Apr 13 2009
Gold: Locked
Aug 7 2014 04:43am
Quote (sylke @ Aug 7 2014 12:42pm)
tuti a zabba meg a mazsolába fog beledögleni
kissé beteges a kajákhoz valo viszonyod


Sajnos egészségügyi okok miatt muszáj volt belemélyednem.

Quote (RRC @ Aug 7 2014 12:42pm)
elolvasott pár bb-s cikket és azt hiszi ő lett a fitness guru


Összekeversz magaddal te nyomorult
Member
Posts: 19,706
Joined: Jul 30 2006
Gold: 0.00
Aug 7 2014 04:43am
Quote (championmath @ 7 Aug 2014 12:43)
Sajnos egészségügyi okok miatt muszáj volt belemélyednem.


CSAK NEM ÉC?
Member
Posts: 50,035
Joined: Sep 10 2006
Gold: 710.00
Aug 7 2014 04:49am
Quote (championmath @ 7 Aug 2014 12:43)
Sajnos egészségügyi okok miatt muszáj volt belemélyednem.



Összekeversz magaddal te nyomorult


az oké, csak sztem te odáig fokoztad ezt, hogy ha odaraknak eléd 1 szelet hust, akkor már csak számokat látsz
Member
Posts: 15,772
Joined: Apr 13 2009
Gold: Locked
Aug 7 2014 04:52am
Quote (sylke @ Aug 7 2014 12:49pm)
az oké, csak sztem te odáig fokoztad ezt, hogy ha odaraknak eléd 1 szelet hust, akkor már csak számokat látsz


Egyáltalán nem, az étel minőségét nézem soha nem számolgatok se kalóriát se fehérjét se mást, sőt faszság is szerintem, de igyekszem összeállítani úgy minden étkezést, hogy meglegyen a megfelelő fehérje/ch/zsír arány, ennek ellenére mindig használok sok fűszert, hogy finom is legyen.

This post was edited by championmath on Aug 7 2014 04:53am
Member
Posts: 31,291
Joined: Jun 18 2007
Gold: 280.00
Aug 7 2014 04:55am
Quote (championmath @ Aug 7 2014 11:52am)
Egyáltalán nem, az étel minőségét nézem soha nem számolgatok se kalóriát se fehérjét se mást, sőt faszság is szerintem, de igyekszem összeállítani úgy minden étkezést, hogy meglegyen a megfelelő fehérje/ch/zsír arány.


és azt állítod hogy a zab nem lehet része kiegyensulyozott étrendnek? elég sokat olvastam róla és szinte csak jókat.
Member
Posts: 43,332
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Aug 7 2014 04:58am
nem ettem egész nap semmit
hazamegyek összezabálom amit találok mert az még 3 és fél óra de már most ejhes vaygok
:XD
Member
Posts: 15,772
Joined: Apr 13 2009
Gold: Locked
Aug 7 2014 04:58am
Quote (anyd @ Aug 7 2014 12:55pm)
és azt állítod hogy a zab nem lehet része kiegyensulyozott étrendnek? elég sokat olvastam róla és szinte csak jókat.


Tudom, a táplálkozási piramis alján is a gabonafélék szerepelnek, de rengeteg probléma van velük, nem csak én állítom.

Tessék két cikk ha érdekel:

http://www.marksdailyapple.com/why-grains-are-unhealthy/#axzz39hd9puw3

http://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2008/01/02/truth-about-eating-grains.aspx

e: Ha mindenképp szeretnél érdemes ~12 órára beáztatni vízben így a fehérjék emészhetőbbek lesznek, illetve 15-20 percig főzni, így néhány antinutriens elpusztul, de a vége így is az, hogy egy tápanyag szegény étel túl sok szénhidrát,

és nagyon könnyű túl sokat enni belőlük. Ha fogyni szeretnél akkor tojás/hús+zöldség a legjobb

Quote (tevetava @ Aug 7 2014 01:01pm)
nem olvastam el, de ez ilyen gluténmentes diéta science dolog?


Nem csak a glutén a baj, bár az okoz a legtöbb problémát. Nem, a gabonafélékkel való fő problémákról szól

This post was edited by championmath on Aug 7 2014 05:04am
Member
Posts: 19,706
Joined: Jul 30 2006
Gold: 0.00
Aug 7 2014 05:01am
Quote (championmath @ 7 Aug 2014 12:58)
Tudom, a táplálkozási piramis alján is a gabonafélék szerepelnek, de rengeteg probléma van velük, nem csak én állítom.

Tessék két cikk ha érdekel:

http://www.marksdailyapple.com/why-grains-are-unhealthy/#axzz39hd9puw3

http://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2008/01/02/truth-about-eating-grains.aspx


nem olvastam el, de ez ilyen gluténmentes diéta science dolog?
Go Back To Magyar Topic List
Prev1131415161748Next
Add Reply New Topic New Poll