d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Mennyi A Minimum?
Prev1131415161720Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 45,021
Joined: Jul 28 2005
Gold: 47.25
Jun 23 2014 04:04pm
Quote (Karan2_Returned @ 23 Jun 2014 18:51)
Amugy most latom igazan az elönyeit annak hogy Svajcban elek hogy kezdek dolgozni.

5000 CHF az egy normalis kezdöfizetes

1200 CHF lakas
500 CHF adozas
300 betegbiztositas
120 internet
500 etkezes

Fizetesem majdnem felet felre tudom rakni.


Quote (ace07 @ 23 Jun 2014 18:53)
Nekem 2100 az albi lol


svajcban is jo a life! :}}}
Member
Posts: 22,564
Joined: Jul 1 2007
Gold: 7,149.00
Jun 23 2014 04:24pm
~40k rezsi, 40k kaja (nem csak vajaskenyéren élve, néha pizza, akármi), 10-20k ruha (nyilván van olyan hónap amikor semmi, meg esetleg egy jobb cipő+farmer és akkor meg több), 10k bérlet, ~20k szórakozás (pia, mozi, egyéb), nem várt költségek is lehetnek (pl. bringa szétmegy, ilyesmik), ilyen 150k-ból már kényelmesnek mondanám.
Member
Posts: 26,899
Joined: Oct 1 2012
Gold: 6,352.66
Jun 23 2014 04:36pm
Quote (Baleee @ Jun 23 2014 08:51pm)
Mondjuk en nem is iszok el egy este 30k-t, mert kurvara nem is akarok.


en se szoktam akarni, megis osszejon :(
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Jun 23 2014 11:57pm
Quote (josheide @ 23 Jun 2014 23:26)
Azert nem irom be mert fogalmam nincs. Gimis eveim alatt anyamek tartottak el, en amit diakmunkaval kerestem azt kb. teljes mertekben a szorakozasomra tudtam kolteni. A nyarak amikor itthon voltam viszonylag lassan es alacsony koltsegekkel telltek...

Most majd lesz egy evem kitapasztalni milyen Pesten tulelni, de ahhoz, hogy kenyelmes (~normalis) eletszinvonalat tarthassak fenn szerintem legalabb kelleni fog havi ~80k ott.


Gondolom a 80k ugy szamolod, hogy lakas van, rezsit + kajat fizeted lenyegeben belole. Meg az esetleges extrak, mint a szorakozas mondjuk.
Member
Posts: 39,304
Joined: Oct 30 2006
Gold: 519.11
Jun 24 2014 12:01am
Azt hiszem ebből a topicbol jobb ha kimaradok.
Member
Posts: 33,712
Joined: Jan 7 2007
Gold: 0.00
Jun 24 2014 12:07am
Quote (Psyclon @ 24 Jun 2014 08:01)
Azt hiszem ebből a topicbol jobb ha kimaradok.


szerintem nem, hajrá
Member
Posts: 19,410
Joined: Sep 26 2007
Gold: 2,496.00
Jun 24 2014 12:22am
Quote (josheide @ Jun 23 2014 10:26pm)
Azert nem irom be mert fogalmam nincs. Gimis eveim alatt anyamek tartottak el, en amit diakmunkaval kerestem azt kb. teljes mertekben a szorakozasomra tudtam kolteni. A nyarak amikor itthon voltam viszonylag lassan es alacsony koltsegekkel telltek...

Most majd lesz egy evem kitapasztalni milyen Pesten tulelni, de ahhoz, hogy kenyelmes (~normalis) eletszinvonalat tarthassak fenn szerintem legalabb kelleni fog havi ~80k ott.


Az eleg koleszos eletszinvonal lesz :D

30-40kert berelsz szobat, etkezes legalabb 30k, es elni is kell

en itt Szofiaban kijovok 80bol kenyelmesen, ugy hogy jol elek, de ez egy lenyegesen olcsobb hely
Member
Posts: 39,304
Joined: Oct 30 2006
Gold: 519.11
Jun 24 2014 01:05am
Quote (josheide @ 23 Jun 2014 22:26)
Azert nem irom be mert fogalmam nincs. Gimis eveim alatt anyamek tartottak el, en amit diakmunkaval kerestem azt kb. teljes mertekben a szorakozasomra tudtam kolteni. A nyarak amikor itthon voltam viszonylag lassan es alacsony koltsegekkel telltek...

Most majd lesz egy evem kitapasztalni milyen Pesten tulelni, de ahhoz, hogy kenyelmes (~normalis) eletszinvonalat tarthassak fenn szerintem legalabb kelleni fog havi ~80k ott.


aham oké. Csak egy példa.
Én ugye 80k körül keresek. Múlt héten csináltattam szemüveget ami 105k volt. Ok ez egy normális szemüveg és egy napszemüveg + a mostani keretbe lencse pót szemüvegnek.
Ha így nézzük és önmagam kellene fenntartani nem hiszem, hogy 5knál többet félre tudnék rakni ami majd 2 év spórolást jelent csak azért hogy legyen szemüvegem.
Most jöhet az hogy akkor keretet nem 40k-s kell meg stb, csak hogy az ember pont ne olyanon spóroljon szerintem, ami hosszú távon befolyásolja a kinézetét + ugye csak a szemedről van szó. Sima lencse még nem is annyira gáz ár színvonalban, de a napszemüveges az 28k volt csak a lencse + erre jött a keret.

Lehet mondani, hogy 80k elég. De mire? Arra hogy megélj. De arra hogy élj, arra már nem. Ez van.

--------------------------------------------------------------------------------------
De nekem is utolsó szezonom a strandon. Ha nem jön más akkor elvégzek egy hajópincéri tanfolyamot és húzok dolgozni valami tengerjáróra.
Ha az össze jön pár év alatt lesz pár millám és lesz miből elindulni a nagy életbe + ez mellett világot is látok, nyelvet tanulok ami igen vonzó dolog.
De azért előtte még kipattintom magam :D
--------------------------------------------------------------------------------------
Member
Posts: 39,455
Joined: Jun 23 2006
Gold: 3,000.69
Jun 24 2014 01:16am
Quote (Psyclon @ 24 Jun 2014 08:05)
aham oké. Csak egy példa.
Én ugye 80k körül keresek. Múlt héten csináltattam szemüveget ami 105k volt. Ok ez egy normális szemüveg és egy napszemüveg + a mostani keretbe lencse pót szemüvegnek.
Ha így nézzük és önmagam kellene fenntartani nem hiszem, hogy 5knál többet félre tudnék rakni ami majd 2 év spórolást jelent csak azért hogy legyen szemüvegem.
Most jöhet az hogy akkor keretet nem 40k-s kell meg stb, csak hogy az ember pont ne olyanon spóroljon szerintem, ami hosszú távon befolyásolja a kinézetét + ugye csak a szemedről van szó. Sima lencse még nem is annyira gáz ár színvonalban, de a napszemüveges az 28k volt csak a lencse + erre jött a keret.

Lehet mondani, hogy 80k elég. De mire? Arra hogy megélj. De arra hogy élj, arra már nem. Ez van.

--------------------------------------------------------------------------------------
De nekem is utolsó szezonom a strandon. Ha nem jön más akkor elvégzek egy hajópincéri tanfolyamot és húzok dolgozni valami tengerjáróra.
Ha az össze jön pár év alatt lesz pár millám és lesz miből elindulni a nagy életbe + ez mellett világot is látok, nyelvet tanulok ami igen vonzó dolog.
De azért előtte még kipattintom magam :D
--------------------------------------------------------------------------------------


miért nem tanulsz? szüleid ha kicsit gazdagabbak, akkor biztos finanszíroznák, legjobb befektetés.
Member
Posts: 19,410
Joined: Sep 26 2007
Gold: 2,496.00
Jun 24 2014 01:17am
Quote (Psyclon @ Jun 24 2014 08:05am)
aham oké. Csak egy példa.
Én ugye 80k körül keresek. Múlt héten csináltattam szemüveget ami 105k volt. Ok ez egy normális szemüveg és egy napszemüveg + a mostani keretbe lencse pót szemüvegnek.
Ha így nézzük és önmagam kellene fenntartani nem hiszem, hogy 5knál többet félre tudnék rakni ami majd 2 év spórolást jelent csak azért hogy legyen szemüvegem.
Most jöhet az hogy akkor keretet nem 40k-s kell meg stb, csak hogy az ember pont ne olyanon spóroljon szerintem, ami hosszú távon befolyásolja a kinézetét + ugye csak a szemedről van szó. Sima lencse még nem is annyira gáz ár színvonalban, de a napszemüveges az 28k volt csak a lencse + erre jött a keret.

Lehet mondani, hogy 80k elég. De mire? Arra hogy megélj. De arra hogy élj, arra már nem. Ez van.

--------------------------------------------------------------------------------------
De nekem is utolsó szezonom a strandon. Ha nem jön más akkor elvégzek egy hajópincéri tanfolyamot és húzok dolgozni valami tengerjáróra.
Ha az össze jön pár év alatt lesz pár millám és lesz miből elindulni a nagy életbe + ez mellett világot is látok, nyelvet tanulok ami igen vonzó dolog.
De azért előtte még kipattintom magam :D
--------------------------------------------------------------------------------------


Lesz par millad amiert romma robotolod magad 24/7, es meg csak nyelvet se feltetlenul tanulsz.

Marmint persze, csinaljad, csak nem tartom indokoltnak ezt a lelkesedest.

A 105ks szemuveg meg azert egy kicsivel tulmutat az igenyessegen szerintem...
Go Back To Magyar Topic List
Prev1131415161720Next
Add Reply New Topic New Poll