d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Official Politika Topic
Prev1139113921393139413951468Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 599
Joined: Jul 7 2021
Gold: 0.00
Jul 23 2022 03:32am
Quote (-joey- @ Jul 23 2022 10:36am)
Nézem O1G tusványosi beszédét, és kb. mintha Hitlert nézném. Félelmetes.


Nekem is full ilyen vibeom volt
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Jul 23 2022 11:54am
Quote (-joey- @ 23 Jul 2022 09:36)
Nézem O1G tusványosi beszédét, és kb. mintha Hitlert nézném. Félelmetes.


Ja ez elég keményre sikerült.
Member
Posts: 34,954
Joined: May 17 2006
Gold: 0.00
Jul 25 2022 02:59am
Quote (-joey- @ 23 Jul 2022 10:36)
Nézem O1G tusványosi beszédét, és kb. mintha Hitlert nézném. Félelmetes.


pedig a középsulis képe alapján Ő pl indiából vándorolt be a családjával

amúgy szerintem ő sem hiszi el a faszságokat amiket beszél, csak a felmérések alapján ez kell a magyaroknak, úgyhogy ő azzá vált amire igény van

a faszi volt kisz titkárból és liberális/ateistából lett konzervatív keresztény, oké, hogy az ember változik a korral, de ő azért elég nagy ívet járt be
Member
Posts: 22,635
Joined: Jun 21 2005
Gold: 5,302.77
Jul 27 2022 06:12am
Quote (-joey- @ Jul 20 2022 10:36am)
A miniszter a 4. § (3) bekezdésében, az 5. §-ban. az 5/A. §-ban. a 23-32. §-ban, és a 35. §-ban szabályozott feladatait a feladat ellátásához szükséges forrásokkal együtt a magyar állam kizárólagos tulajdonában álló gazdasági társaság, vagy irányítása alatt álló költségvetési szerv formájában működő, a miniszter által rendeletben kijelölt országos közlekedésszervező (a továbbiakban: országos közlekedésszervező) látja el. amely egyidejűleg ellátja a vasúti közlekedésről szóló 2005. évi CLXXXIII. törvény szerinti Vasúti Pályakapacitás-elosztó Szervezet feladatait."

20. A javasolt szabályozás - a Kormány megrendelői feladatainak megerősítése érdekében -az országos közlekedésszervező, mint országos közlekedésszervező hatáskörébe helyezi át a vasúti pályaműködtetési feladatok megrendelésével kapcsolatos feladatokat.

Magyarul, az Európában eddig egyedülálló módon működő független és diszkrimináció-mentes pályakapacitás-elosztás (Svájcban van kb. még hasonló modell), ezentúl nem lesz független, mivel a Kormány fogja megrendelni és kvázi önmagának elosztani (= beleszólhat mindenbe, kicsinálhatja a konkurenciát stb.).
Nekem ez egy kibaszott nagy szakmai presztízs veszteség, erősen gondolkodok azon, hogy otthagyom a faszba, de még várok egy kicsit, hogy mi lesz ebből (semmi jó valszeg).


https://www.facebook.com/vekehu/posts/pfbid02voZCR9ank2Ff9PX4KPH1fo9MWbJUNd9b2obp4fTi5vMDyqsYDz34ftjrNW3wFUuBl
Member
Posts: 22,635
Joined: Jun 21 2005
Gold: 5,302.77
Jul 28 2022 01:43pm
Member
Posts: 53,925
Joined: Apr 15 2007
Gold: 11,500.00
Trader: Trusted
Jul 28 2022 02:04pm
Quote (-joey- @ 27 Jul 2022 14:12)


es a gyakorlatban tudjatok mar h ez nektek/neked mit jelent?
Member
Posts: 2,924
Joined: Jun 25 2017
Gold: 17,767.00
Jul 28 2022 03:54pm
Quote (Anarkin @ 28 Jul 2022 22:04)
es a gyakorlatban tudjatok mar h ez nektek/neked mit jelent?


dzso tenyleg jegyet fog kezelni
Member
Posts: 22,635
Joined: Jun 21 2005
Gold: 5,302.77
Jul 28 2022 11:02pm
Quote (Anarkin @ Jul 28 2022 10:04pm)
es a gyakorlatban tudjatok mar h ez nektek/neked mit jelent?


Nem. Egyelőre csak találgatás megy.
Az optimista scenario az, hogy a "nagy cégen" belül mi egy buborékban leszünk és csináljuk ugyanazt, amit eddig.
Member
Posts: 22,635
Joined: Jun 21 2005
Gold: 5,302.77
Jul 29 2022 02:21am
Member
Posts: 14,020
Joined: Oct 14 2006
Gold: 0.92
Jul 29 2022 04:52am
Ez h nem kell nyelvvizsga diplomához kicsit szánalmas
Go Back To Magyar Topic List
Prev1139113921393139413951468Next
Add Reply New Topic New Poll