d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Official Politika Topic
Prev1138913901391139213931468Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 22,635
Joined: Jun 21 2005
Gold: 5,302.77
Jul 22 2022 04:16am
Quote (Vismajor @ Jul 22 2022 11:59am)
Jóhát nálam be se lesz kötve a gáz,

És nehéz pontos fogyasztást mérni mert fingod nincs mennyit fogod használni, pontosan. Márpedig eléggé pontosan tudni kéne, hogy nekem megéri e 300 ezerért D-s energiaosztályú hűtőt venni vagy 200é jó az E is? Mondjuk a hűtő az pont szar példa mert az mindig megy, de mosógép, száritógép, sütő etc.

Hőszivattyú is áramról megy, HMV is áramról megy, klimák is áramról mennek. Nekem hmv+fűtés 6 hónappal számolva már 6 ezer kW egy évben és akkor még nem csináltam semmit mást. :D elektromosautó, mosógép, száritógép, 2x hűtő, 2x nagy tv, szgép, etc.


Előző linkben ott van, hogy a H-tarifásokra nem vonatkoznak az emelések. Gondolom, ha hőszivattyúd van, akkor a villanyórád is ennek megfelelően van kibővítve, és külön számolja annak a fogyasztását.
Member
Posts: 31,291
Joined: Jun 18 2007
Gold: 280.00
Jul 22 2022 04:28am
Quote (Vismajor @ Jul 22 2022 11:59am)
Jóhát nálam be se lesz kötve a gáz,

És nehéz pontos fogyasztást mérni mert fingod nincs mennyit fogod használni, pontosan. Márpedig eléggé pontosan tudni kéne, hogy nekem megéri e 300 ezerért D-s energiaosztályú hűtőt venni vagy 200é jó az E is? Mondjuk a hűtő az pont szar példa mert az mindig megy, de mosógép, száritógép, sütő etc.

Hőszivattyú is áramról megy, HMV is áramról megy, klimák is áramról mennek. Nekem hmv+fűtés 6 hónappal számolva már 6 ezer kW egy évben és akkor még nem csináltam semmit mást. :D elektromosautó, mosógép, száritógép, 2x hűtő, 2x nagy tv, szgép, etc.



hőszivattyú mellé minek klíma? Az nyáron is ki tudja cserélni a hűvöset a földből, nem?
Member
Posts: 53,925
Joined: Apr 15 2007
Gold: 11,500.00
Trader: Trusted
Jul 22 2022 04:38am
nekem ~14-ről ~20-ra ugrana a villany, de mivel rászoktam h sleepelem a dolgokat éjszaka és nem 24/7 minden, így 16k lesz (estimate)

tbh az én vélemény, hogy eddig kvázi ingyen volt az áram és ezután is túl olcsó lesz

az nem reális h 2 klíma, pc, 2 laptop, tv, xbox lényegében 24/7 megy (még a tv-t se kapcsoltam ki eddig, csak ment rajta a Plex logo), kurva sokat főzök, a ledek mindig mennek hangulatfénynek, és 20 e forint legyen a villany

This post was edited by Anarkin on Jul 22 2022 04:39am
Member
Posts: 49,805
Joined: Feb 27 2006
Gold: 3,747.73
Jul 22 2022 05:15am
Quote (anyd @ Jul 22 2022 12:28pm)
hőszivattyú mellé minek klíma? Az nyáron is ki tudja cserélni a hűvöset a földből, nem?


Krvara nem tudom h mukodik lel, de padlofutes lesz mindenhol azzal nehez huteni. Meg a hőszivattyú nem tuk gyors, szal ha hirtelen lesz hideg jo lesz piritani kicsit a klimaval.

Quote (SteelMeetsSteel @ Jul 22 2022 12:10pm)
ezt a kulon szaritogep dolgot sose ertettem

kertes hazban meg kulonosen nem


Majd ha lesz gyereked megerted :D

Szaritogep amugyis olyan mint a mosogatogep egyszer van utana nem nezel vissza. Vagy mint az indukcios tuzhely
Member
Posts: 53,925
Joined: Apr 15 2007
Gold: 11,500.00
Trader: Trusted
Jul 22 2022 05:28am
Quote (SteelMeetsSteel @ 22 Jul 2022 12:10)
ezt a kulon szaritogep dolgot sose ertettem

kertes hazban meg kulonosen nem


én felfúrtam a mosógépre, így nem foglal helyet
igazából időt ad, pont, mint minden más gép
nem kell teregetni
nem kell megvárni h a szárító kiürüljön
stb

én nem mosok, szóval csak hearsay írtam a fentit, de tudom h gf kb előbb adná oda a veséjét, mint a szárítógépét

This post was edited by Anarkin on Jul 22 2022 05:35am
Member
Posts: 31,291
Joined: Jun 18 2007
Gold: 280.00
Jul 22 2022 05:29am
Most jött egy villanyszámla, megnéztem összesen havi 89kwh a fogyasztásunk átlagosan, úgy hogy itthonról dolgozom, és megy a légkondi nyáron.
Member
Posts: 2,924
Joined: Jun 25 2017
Gold: 17,767.00
Jul 22 2022 05:37am
Quote (Anarkin @ 22 Jul 2022 13:28)
én felfúrtam a mosógépre, így nem foglal helyet
igazából időt ad, pont, mint minden más gép
nem kell teregetni
nem kell megvárni h a szárítón kiürüljön
stb

én nem mosok, szóval csak hearsay írtam a fentit, de tudom h gf kb előbb adná oda a veséjét, mint a szárítógépét


es a szaritogepbol... nem jonnek ki gyurotten a cuccok?

en vagyok alulkepzett, de nekem ezt az egeszet nehez teregetes nelkul elkepzelni

a legtobb dolgot vasalni is egyszerubb mosas utan, ha nem vasalod is szebben szarad meg a fregolin (marmint gondolom en)

Member
Posts: 22,635
Joined: Jun 21 2005
Gold: 5,302.77
Jul 22 2022 05:46am
Quote (SteelMeetsSteel @ Jul 22 2022 01:37pm)
es a szaritogepbol... nem jonnek ki gyurotten a cuccok?

en vagyok alulkepzett, de nekem ezt az egeszet nehez teregetes nelkul elkepzelni

a legtobb dolgot vasalni is egyszerubb mosas utan, ha nem vasalod is szebben szarad meg a fregolin (marmint gondolom en)


Én sose vennék szárítógépet. Ha jól van ütemezve a mosás, akkor simán lehet nélkülözni a ruhákat arra az időre, amíg száradnak. Ilyenkor nyáron, ha délelőtt kirakom, este már szárazon hozom be.
Member
Posts: 49,805
Joined: Feb 27 2006
Gold: 3,747.73
Jul 22 2022 06:16am
Quote (-joey- @ Jul 22 2022 01:46pm)
Én sose vennék szárítógépet. Ha jól van ütemezve a mosás, akkor simán lehet nélkülözni a ruhákat arra az időre, amíg száradnak. Ilyenkor nyáron, ha délelőtt kirakom, este már szárazon hozom be.


Es telen mit csinalsz, rafagyasztod a fregolira aztan kidobod a masnapos ruhakat?
Member
Posts: 22,635
Joined: Jun 21 2005
Gold: 5,302.77
Jul 22 2022 06:20am
Quote (Vismajor @ Jul 22 2022 02:16pm)
Es telen mit csinalsz, rafagyasztod a fregolira aztan kidobod a masnapos ruhakat?


Télen is kint szárítok.

Go Back To Magyar Topic List
Prev1138913901391139213931468Next
Add Reply New Topic New Poll