d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Official Politika Topic
Prev1138813891390139113921468Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 49,805
Joined: Feb 27 2006
Gold: 3,747.73
Jul 22 2022 02:27am
Quote (Anarkin @ Jul 22 2022 10:14am)
ez jó amúgy https://www.money.hu/rezsi-kalkulator
megírtam excelben is, és matchel rá


Azt hittem már kiszámolja a fogyasztásomat is

Érdekel mennyi lesz majd, de mivel most épül a ház fingom sincs
Member
Posts: 26,899
Joined: Oct 1 2012
Gold: 6,352.66
Jul 22 2022 02:27am
Quote (Vismajor @ 22 Jul 2022 10:27)
Azt hittem már kiszámolja a fogyasztásomat is

Érdekel mennyi lesz majd, de mivel most épül a ház fingom sincs


megis mibol szamolna ki
Member
Posts: 22,635
Joined: Jun 21 2005
Gold: 5,302.77
Jul 22 2022 02:31am
Quote (Vismajor @ Jul 22 2022 10:24am)
Eleve wtf piaci ár? Az max az amit importálsz, hát minden országban másra jön ki, attól függően hol mennyibe kerül előállitani az áramot, jórészt te csinálod magadnak.


A fidesztől ne várd el, hogy igazat mondjanak.
Alapból azért hergeltek ilyen magas számokkal, hogy a hivatalos bejelentés után megkönnyebbüljenek a parasztok: mégsem lesz annyira rossz.
Member
Posts: 49,805
Joined: Feb 27 2006
Gold: 3,747.73
Jul 22 2022 02:39am
Quote (bazdmegmarnemtudom @ Jul 22 2022 10:27am)
megis mibol szamolna ki


Hát h megadom neki mindenféle szirszart ami áramot fogyaszt, meg fűtésnél is a KWh/nm energiatanusitvány szerinti fogyasztást etc
Quote (-joey- @ Jul 22 2022 10:31am)
A fidesztől ne várd el, hogy igazat mondjanak.
Alapból azért hergeltek ilyen magas számokkal, hogy a hivatalos bejelentés után megkönnyebbüljenek a parasztok: mégsem lesz annyira rossz.


Nyilván. Amúgyis most belengették ezt a 250 forintos hülyeséget és mindenki izomból elkezdett pánikolni, mostmeg "najüvan skacok jófejek leszünk és csak 70 ft lesz...de szavazzatok ránk legközelebb is", majd jön a KATA is h végülis nem úgy gondoltuk bocsika, gimmie vote
Member
Posts: 22,635
Joined: Jun 21 2005
Gold: 5,302.77
Jul 22 2022 02:41am
Quote (Antarai @ Jul 20 2022 12:33pm)
Vicces h egy multinak nekem (mint egy random noname fejleszto) compliance meg corruption prevention treningre kellett mennem, hogy tudjam szabad e politikusokkal vacsoraznom, meg mekkora osszegu ajandekot fogadhatok el, de azt is hol kell jelentenem, etc
Mert ez nyilvan kurva gyakran elofordul
Itt meg ilyenek mennek xd


https://www.facebook.com/vekehu/posts/pfbid0NtDxY6jmaK5EXzo5YnieJvbh91bikKY7RWGXCxroaLig31kBnY6JqHjqLyJTQyHSl

Member
Posts: 2,924
Joined: Jun 25 2017
Gold: 17,767.00
Jul 22 2022 03:45am
Quote (Vismajor @ 22 Jul 2022 10:39)
Hát h megadom neki mindenféle szirszart ami áramot fogyaszt, meg fűtésnél is a KWh/nm energiatanusitvány szerinti fogyasztást etc


nagyfogyasztokbol konnyen kiszamolod magadnak is

nincs rola kismillio leiras az interneten
Member
Posts: 26,899
Joined: Oct 1 2012
Gold: 6,352.66
Jul 22 2022 03:49am
Quote (SteelMeetsSteel @ 22 Jul 2022 11:45)
nagyfogyasztokbol konnyen kiszamolod magadnak is

nincs rola kismillio leiras az interneten


erre gondoltam en is.
amugy ha nem egetsz 50 db 100 wattos izzot, meg nem porszivozol napi 15orat, akkor nincs mitol felni.
igy saccra mondanam hogy 10-15k, de ez csak hasrautes, en egyedul elek, 5-6k korul szokott lenni, van klima, sokat megy a gepem, neha tvzek, van mosogatogep, ilyenek
Member
Posts: 49,805
Joined: Feb 27 2006
Gold: 3,747.73
Jul 22 2022 03:59am
Quote (bazdmegmarnemtudom @ Jul 22 2022 11:49am)
erre gondoltam en is.
amugy ha nem egetsz 50 db 100 wattos izzot, meg nem porszivozol napi 15orat, akkor nincs mitol felni.
igy saccra mondanam hogy 10-15k, de ez csak hasrautes, en egyedul elek, 5-6k korul szokott lenni, van klima, sokat megy a gepem, neha tvzek, van mosogatogep, ilyenek


Jóhát nálam be se lesz kötve a gáz,

És nehéz pontos fogyasztást mérni mert fingod nincs mennyit fogod használni, pontosan. Márpedig eléggé pontosan tudni kéne, hogy nekem megéri e 300 ezerért D-s energiaosztályú hűtőt venni vagy 200é jó az E is? Mondjuk a hűtő az pont szar példa mert az mindig megy, de mosógép, száritógép, sütő etc.

Hőszivattyú is áramról megy, HMV is áramról megy, klimák is áramról mennek. Nekem hmv+fűtés 6 hónappal számolva már 6 ezer kW egy évben és akkor még nem csináltam semmit mást. :D elektromosautó, mosógép, száritógép, 2x hűtő, 2x nagy tv, szgép, etc.
Member
Posts: 26,899
Joined: Oct 1 2012
Gold: 6,352.66
Jul 22 2022 04:03am
Quote (Vismajor @ 22 Jul 2022 11:59)
Jóhát nálam be se lesz kötve a gáz,

És nehéz pontos fogyasztást mérni mert fingod nincs mennyit fogod használni, pontosan. Márpedig eléggé pontosan tudni kéne, hogy nekem megéri e 300 ezerért D-s energiaosztályú hűtőt venni vagy 200é jó az E is? Mondjuk a hűtő az pont szar példa mert az mindig megy, de mosógép, száritógép, sütő etc.

Hőszivattyú is áramról megy, HMV is áramról megy, klimák is áramról mennek. Nekem hmv+fűtés 6 hónappal számolva már 6 ezer kW egy évben és akkor még nem csináltam semmit mást. :D elektromosautó, mosógép, száritógép, 2x hűtő, 2x nagy tv, szgép, etc.


akkor sokat fogsz fizetni, en klimaval csak hutok.
Member
Posts: 2,924
Joined: Jun 25 2017
Gold: 17,767.00
Jul 22 2022 04:10am
ezt a kulon szaritogep dolgot sose ertettem

kertes hazban meg kulonosen nem
Go Back To Magyar Topic List
Prev1138813891390139113921468Next
Add Reply New Topic New Poll