d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Official Politika Topic
Prev1138613871388138913901468Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 31,291
Joined: Jun 18 2007
Gold: 280.00
Jul 20 2022 02:24am
Quote (-joey- @ Jul 20 2022 09:12am)
Ma jön hozzánk a Vitézy, hogy tájékoztasson minket arról, hogy kivégzik a cégünket és beolvasztanak minket (már akit nem rúgnak ki) egy ilyen nemzeti közlekedésszervező faszomba, ahol ő lesz majd a kiskirály.



Minden állami, vagy államközeli céggel hasonlót terveznek csinálni, költségeket csökkenetenek, illetve mélyítik tovább a korrupciót
Member
Posts: 22,635
Joined: Jun 21 2005
Gold: 5,302.77
Jul 20 2022 02:36am
Quote (Anarkin @ Jul 20 2022 09:53am)
https://i.imgur.com/8aaDTIV.png
ez?

a mi cégünket is úgy baszták meg 10 éve, hogy
- software oldalról mindenféle pályázat nélkül kiválasztottak a sok szolgáltatóból egyet (akik nem mi voltunk),
- intézményi oldalról meg kitalálták h akkor mostantól KLIK lesz, és a többinek szevasz (mi a fővárosi nonprofitnak csináltuk/árultuk a cuccost)
és akármennyire is értem, hogy a unified olcsóbb, stb., mi bazdmeg 2 nullával kevesebbért objektíven összehasonlíthatatlanul jobbat csináltunk

majd followupold h mit baromkodtak szét ott is


A miniszter a 4. § (3) bekezdésében, az 5. §-ban. az 5/A. §-ban. a 23-32. §-ban, és a 35. §-ban szabályozott feladatait a feladat ellátásához szükséges forrásokkal együtt a magyar állam kizárólagos tulajdonában álló gazdasági társaság, vagy irányítása alatt álló költségvetési szerv formájában működő, a miniszter által rendeletben kijelölt országos közlekedésszervező (a továbbiakban: országos közlekedésszervező) látja el. amely egyidejűleg ellátja a vasúti közlekedésről szóló 2005. évi CLXXXIII. törvény szerinti Vasúti Pályakapacitás-elosztó Szervezet feladatait."

20. A javasolt szabályozás - a Kormány megrendelői feladatainak megerősítése érdekében - az országos közlekedésszervező, mint országos közlekedésszervező hatáskörébe helyezi át a vasúti pályaműködtetési feladatok megrendelésével kapcsolatos feladatokat.

Magyarul, az Európában eddig egyedülálló módon működő független és diszkrimináció-mentes pályakapacitás-elosztás (Svájcban van kb. még hasonló modell), ezentúl nem lesz független, mivel a Kormány fogja megrendelni és kvázi önmagának elosztani (= beleszólhat mindenbe, kicsinálhatja a konkurenciát stb.).
Nekem ez egy kibaszott nagy szakmai presztízs veszteség, erősen gondolkodok azon, hogy otthagyom a faszba, de még várok egy kicsit, hogy mi lesz ebből (semmi jó valszeg).
Member
Posts: 26,899
Joined: Oct 1 2012
Gold: 6,352.66
Jul 20 2022 04:27am
ha joeyt kirugjak, akkor magat fogja lehugyozni?
Member
Posts: 599
Joined: Jul 7 2021
Gold: 0.00
Jul 20 2022 04:33am
Quote (Fej @ Jul 20 2022 08:58am)
relytély miért gondolták a minisztériumnál, hogy jó ötlet arról közleményt kiadni, hogy a korrupció, miért nem korrupció

itt kell élned, hogy elhidd

https://hvg.hu/kkv/20220720_palkovics_meszaros_sarvary_tim_valasz


Vicces h egy multinak nekem (mint egy random noname fejleszto) compliance meg corruption prevention treningre kellett mennem, hogy tudjam szabad e politikusokkal vacsoraznom, meg mekkora osszegu ajandekot fogadhatok el, de azt is hol kell jelentenem, etc
Mert ez nyilvan kurva gyakran elofordul
Itt meg ilyenek mennek xd
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Jul 20 2022 07:15am
Quote (Antarai @ 20 Jul 2022 12:33)
Vicces h egy multinak nekem (mint egy random noname fejleszto) compliance meg corruption prevention treningre kellett mennem, hogy tudjam szabad e politikusokkal vacsoraznom, meg mekkora osszegu ajandekot fogadhatok el, de azt is hol kell jelentenem, etc
Mert ez nyilvan kurva gyakran elofordul
Itt meg ilyenek mennek xd


Azert a jsp talira remelem eljossz
Member
Posts: 599
Joined: Jul 7 2021
Gold: 0.00
Jul 20 2022 09:09am
Quote (josheide @ Jul 20 2022 03:15pm)
Azert a jsp talira remelem eljossz


Balatonon leszek
Amugy se talalkozhatok politikusokkal ugyebar
Member
Posts: 26,899
Joined: Oct 1 2012
Gold: 6,352.66
Jul 21 2022 02:05am
Member
Posts: 22,735
Joined: Apr 30 2011
Gold: 122.92
Jul 21 2022 02:14am
Quote (bazdmegmarnemtudom @ Jul 21 2022 10:05am)


gondolom a villanyba álltak bele a népek a gáznál meg van a gyerekes kedvezmény ugyh mehet a családokat megovjuk etc
Member
Posts: 26,899
Joined: Oct 1 2012
Gold: 6,352.66
Jul 21 2022 02:16am
Quote (cowding @ 21 Jul 2022 10:14)
gondolom a villanyba álltak bele a népek a gáznál meg van a gyerekes kedvezmény ugyh mehet a családokat megovjuk etc


meg gondolom gazbol nagyobb hiany van, mint arambol. lehet utobbibol tobbet is termelunk aranyosan, dunno. cp vagy vki szakertse meg
Member
Posts: 26,899
Joined: Oct 1 2012
Gold: 6,352.66
Jul 21 2022 02:45am
https://www.origo.hu/itthon/20220721-napi-balfekhol-wolt-hol-nem-wolt.html

xDDDDDDDDDDDDDDD
hat de a fidesz + nav engedte evekig, es szart barmit is tenni ellene, mki tudta, hogy a futarok igy dolgoznak lel

es ha mar itt tartunk, akkor a taxis is adocsalo

This post was edited by bazdmegmarnemtudom on Jul 21 2022 02:47am
Go Back To Magyar Topic List
Prev1138613871388138913901468Next
Add Reply New Topic New Poll