d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Mekprogramozzuk Topic
Prev1137138139140141249Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 35,964
Joined: Dec 27 2007
Gold: 0.00
Feb 1 2016 05:16pm
Quote (Szerintem @ Feb 1 2016 10:39pm)
A max értékeket ismerem és vannak köztük olyanok, amik nem lehetnek minden cuccon.


hát neked ezzel több dolgod lenne mint nekem amúgy
össze kéne szedni ilyen listába, hogy:
amulet : (mit tudom én, mondjuk) 3 féle statot adhat : max dmg %, crit %, min dmg és ezeknek a min-max értékeit amik lehetnek + ha lehet bele valamit rakni (gem?) akkor mennyit és milyet és azok mit adhatnak etc

vagy ha ezek megvannak valami oldalon, akkor az is jó
aztán ki kell találni, hogy mit számoljunk meg hogyan, de most feküdnöm kell, mert korán kelek

This post was edited by llllllllllll on Feb 1 2016 05:19pm
Member
Posts: 34,867
Joined: Sep 21 2006
Gold: 2,650.01
Feb 7 2016 02:53am
Milyen nehéz megírni egy olyan appot telefonra, ami valós időben navigál egy épületben és a pozíciót wifi-n keresztül határozza meg?
Member
Posts: 20,826
Joined: Feb 8 2012
Gold: 1,630.69
Feb 7 2016 10:37am
Quote (Akizk @ Feb 7 2016 09:53am)
Milyen nehéz megírni egy olyan appot telefonra, ami valós időben navigál egy épületben és a pozíciót wifi-n keresztül határozza meg?


Ha jol tudom guglinak volt valami hasonlo nagyobb projectje, szoval nem lehet piskota.
Member
Posts: 35,964
Joined: Dec 27 2007
Gold: 0.00
Feb 7 2016 10:42am
Quote (Akizk @ Feb 7 2016 08:53am)
Milyen nehéz megírni egy olyan appot telefonra, ami valós időben navigál egy épületben és a pozíciót wifi-n keresztül határozza meg?


nálunk volt ilyen diplomamunka
kell az épület alaprajza
teljes wifi lefedetség
a routerek helye
mérni mindegyinek a jelerősségét és háromszögeléssel meghatározni
hát nem egy hétvégés feladat valszeg
Member
Posts: 19,410
Joined: Sep 26 2007
Gold: 2,496.00
Feb 7 2016 12:19pm
Quote (llllllllllll @ Feb 7 2016 05:42pm)
nálunk volt ilyen diplomamunka
kell az épület alaprajza
teljes wifi lefedetség
a routerek helye
mérni mindegyinek a jelerősségét és háromszögeléssel meghatározni
hát nem egy hétvégés feladat valszeg


a teljes wifi lefedettseg keves, mindenutt legalabb ket wifi jel kell

lehet egyszerubb lenne lerakni harom adot az epuletben, ami x masodpercenkent kozvetiti az idot(es megvan a szukseges jelerosseg) aztan szevasz
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Feb 7 2016 02:16pm
Quote (TresholdOfUniverse @ 7 Feb 2016 20:19)
a teljes wifi lefedettseg keves, mindenutt legalabb ket wifi jel kell

lehet egyszerubb lenne lerakni harom adot az epuletben, ami x masodpercenkent kozvetiti az idot(es megvan a szukseges jelerosseg) aztan szevasz


A wifi alaphelyzetben eléggé alkalmatlannak tűnt nekem ilyen feladatokra, csak ilyen brutál szopós megoldások jutottak szembe és végül kiderült, hogy tényleg úgy kell, mint amire gondoltam, és tényleg van olyan állat, aki azt végigcsinálja.

Felbasznak wifiket és mindenhol lemérik a jelerősséget! Egy teljes jelerősség térképet csinálnak.
Ezután tudják ezekből megtalálni, hogy egy adott pont hol lehet. (elérhető egységek és jelerősségek kombinációja)

Na most a wifi jelerősség eléggé tud ugrálni egyébként is, csak elhalad valami sok vizet tartalmazó dolog (pl egy ember) az útban és máris esett a jelerősség (2.4 GHz a wifi, ami elég közel van a víz sajátfrekvenciájához (ezért van ezen a frekvencián a mikrohullámú sütő is)).
Mondjuk egy plázában, amikor leengedik a fém rácsokat, az már egy durva behatás a rendszerre, mert a hullámhossz ~12cm...
Felhasználták a telefon gyorsulásérzékelőjét is, hogy szűrjék a hibákat, meg sok egymást követő mérésnél többségi szavazás van.

Aztán ha jó hatásfokot akarsz, akkor sok kis jelerősségű adóval érdemes teleszórni a helyet, hogy ne tévedhess nagyot, és már a befogott állomások alapján jó becslést tudj adni.

Az ilyen rendszerek ilyen 10 méteres pontosságról beszéltek, ami beltéren szerintem nem valami jó, kb két a szomszéd lakás itt nálunk. Nyilván egy utcai navigációhoz ez elég, de bent? Erősen környezetfüggő, hogy ez hol elegendő szerintem.


Amit te mondasz, hogy sugározza az idejét, az egy létező rendszer és GPS-nek hívják. Egyetlen problémája, hogy a wifi erre ebben a formában nem alkalmas.
Ráadásul a távolságot a fénysebességgel terjedő idők különbségéből kell meghatározni.
a fény 300 millió métert tesz meg egy másodperc alatt, a normális pontosság eléréséhez nagyon pontos szinkront kell tartani az egységek idejében, gps esetében atomórákat használnak, amiket kb 1-2 naponta össze kell hangolni, mert a nagy sebességük miatt másként jár az idejük. Pedig azért az idődilatáció azért baromi aprócska ezen a szinten, de már ez is számít.

Vannak egyébként ilyen lokális rendszerek célhardverrel. Hídépítéseknél és ilyeneknél használják őket, nagyon drága.



Nagy feladat szerintem egy ilyen rendszert csinálni. Meg lehet oldani, csak kérdés, hogy tényleg van-e értelme és van-e aki kifizeti ezt.

Ha nem feltétlen muszáj a wifit használni, akkor egy célmegoldás jobb lehet, vagy ha nagyon muszáj wifivel és lehet csak emiatt telepíteni egységeket, akkor kis jelerősségű irányított sugárzási irányú eszközökkel nagyságrendileg le lehetne egyszerűsíteni szerintem.
Ha egy adott egységnek csak kis hatósugara van, akkor a szimpla vétele is már egy aránylag kis területet jelent.
Persze ehhez sok eszköz kell, hiszen kis lépésekben kell lefedni a területet.
Előnye, hogy ebben az applikáció és a megvalósítás tulajdonképpen triviálisan egyszerű, ellenben a sok eszköz drága, sokat fogyaszt, szerelés szívás, szóval nagy a folyamatos fenntartási költsége.
A másik módszernél is van amire figyelni kell, de csak egyszer kell igazán komoly befektetést csinálni, de ez baromira nem triviális.


A hagyományos már felszerelt wifik felkészítése ilyen feladatra egy öntökönszúrás szintje lehet kb.
Néztem egy-két szakdogát meg tanulmányt a témában, mert eléggé kíváncsivá tett, hogy vannak-e ilyen elmebetegek.
Szerintem ez ilyen mérnökpornónak jó.

This post was edited by CyberPunk666 on Feb 7 2016 02:18pm
Member
Posts: 19,410
Joined: Sep 26 2007
Gold: 2,496.00
Feb 7 2016 02:27pm
Quote (CyberPunk666 @ Feb 7 2016 09:16pm)
A wifi alaphelyzetben eléggé alkalmatlannak tűnt nekem ilyen feladatokra, csak ilyen brutál szopós megoldások jutottak szembe és végül kiderült, hogy tényleg úgy kell, mint amire gondoltam, és tényleg van olyan állat, aki azt végigcsinálja.

Felbasznak wifiket és mindenhol lemérik a jelerősséget! Egy teljes jelerősség térképet csinálnak.
Ezután tudják ezekből megtalálni, hogy egy adott pont hol lehet. (elérhető egységek és jelerősségek kombinációja)

Na most a wifi jelerősség eléggé tud ugrálni egyébként is, csak elhalad valami sok vizet tartalmazó dolog (pl egy ember) az útban és máris esett a jelerősség (2.4 GHz a wifi, ami elég közel van a víz sajátfrekvenciájához (ezért van ezen a frekvencián a mikrohullámú sütő is)).
Mondjuk egy plázában, amikor leengedik a fém rácsokat, az már egy durva behatás a rendszerre, mert a hullámhossz ~12cm...
Felhasználták a telefon gyorsulásérzékelőjét is, hogy szűrjék a hibákat, meg sok egymást követő mérésnél többségi szavazás van.

Aztán ha jó hatásfokot akarsz, akkor sok kis jelerősségű adóval érdemes teleszórni a helyet, hogy ne tévedhess nagyot, és már a befogott állomások alapján jó becslést tudj adni.

Az ilyen rendszerek ilyen 10 méteres pontosságról beszéltek, ami beltéren szerintem nem valami jó, kb két a szomszéd lakás itt nálunk. Nyilván egy utcai navigációhoz ez elég, de bent? Erősen környezetfüggő, hogy ez hol elegendő szerintem.


Amit te mondasz, hogy sugározza az idejét, az egy létező rendszer és GPS-nek hívják. Egyetlen problémája, hogy a wifi erre ebben a formában nem alkalmas.
Ráadásul a távolságot a fénysebességgel terjedő idők különbségéből kell meghatározni.
a fény 300 millió métert tesz meg egy másodperc alatt, a normális pontosság eléréséhez nagyon pontos szinkront kell tartani az egységek idejében, gps esetében atomórákat használnak, amiket kb 1-2 naponta össze kell hangolni, mert a nagy sebességük miatt másként jár az idejük. Pedig azért az idődilatáció azért baromi aprócska ezen a szinten, de már ez is számít.

Vannak egyébként ilyen lokális rendszerek célhardverrel. Hídépítéseknél és ilyeneknél használják őket, nagyon drága.



Nagy feladat szerintem egy ilyen rendszert csinálni. Meg lehet oldani, csak kérdés, hogy tényleg van-e értelme és van-e aki kifizeti ezt.

Ha nem feltétlen muszáj a wifit használni, akkor egy célmegoldás jobb lehet, vagy ha nagyon muszáj wifivel és lehet csak emiatt telepíteni egységeket, akkor kis jelerősségű irányított sugárzási irányú eszközökkel nagyságrendileg le lehetne egyszerűsíteni szerintem.
Ha egy adott egységnek csak kis hatósugara van, akkor a szimpla vétele is már egy aránylag kis területet jelent.
Persze ehhez sok eszköz kell, hiszen kis lépésekben kell lefedni a területet.
Előnye, hogy ebben az applikáció és a megvalósítás tulajdonképpen triviálisan egyszerű, ellenben a sok eszköz drága, sokat fogyaszt, szerelés szívás, szóval nagy a folyamatos fenntartási költsége.
A másik módszernél is van amire figyelni kell, de csak egyszer kell igazán komoly befektetést csinálni, de ez baromira nem triviális.


A hagyományos már felszerelt wifik felkészítése ilyen feladatra egy öntökönszúrás szintje lehet kb.
Néztem egy-két szakdogát meg tanulmányt a témában, mert eléggé kíváncsivá tett, hogy vannak-e ilyen elmebetegek.
Szerintem ez ilyen mérnökpornónak jó.


nem wifire gondoltam hanem egy fapados jelado rendszerre

egy nehany meteres pontossagu rendszerhez egy nehany szazx nehany szaz meteres helyen nem biztos hogy atomora kell, es egy ekkora epuletben a harom cucc mehet kozos orarol vagy direktbe ossze lehet kotni oket
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Feb 7 2016 02:48pm
Quote (TresholdOfUniverse @ 7 Feb 2016 22:27)
nem wifire gondoltam hanem egy fapados jelado rendszerre

egy nehany meteres pontossagu rendszerhez egy nehany szazx nehany szaz meteres helyen nem biztos hogy atomora kell, es egy ekkora epuletben a harom cucc mehet kozos orarol vagy direktbe ossze lehet kotni oket


Igen, csak az a baj, hogy a fény 3.3*10^-8 sec alatt tesz meg 10 métert. Azaz minden 33 ns-es tévedés 10 méteres eltérést jelent.
Habár ilyen méretekben egymás jelét is tudják venni és ezzel mondjuk meg lehet oldani a szinkronizálást, ha pontosan ismerik egymás távolságát. ez most jutott eszembe. A másik vett idejéből és a távolságból tudnak szinkronizálni.

Ellenben a feldolgozás így is kritikus, mert a 33ns az az áramkörök késleltetésével bőven összemérhető, bár ez tényleg megoldható ma már, csak ennek tervezési szempontnak kell lennie és az ilyen rendszerek egy speciális területet jelentenek a szakmában. Szóval célzottan olyan cég kell, aki nagyfrekvenciás nyákokkal foglalkozik és pontos időzítésű eszközöket csinál. A késleltetésnek nagyon pontosan és lemértnek kell lennie. Vissza is jutottunk arra, hogy ez viszont drága mulatság.


ellenben erre céleszközöket kellene használni, amit nem fog tudni minden mobil amit csak előkapnak és feltesznek az emberek rá egy appot a google playből, ezért gondolom nem jó neki, de elméleti fejtegetésnek jó.
Member
Posts: 19,410
Joined: Sep 26 2007
Gold: 2,496.00
Feb 7 2016 03:15pm
Quote (CyberPunk666 @ Feb 7 2016 09:48pm)
Igen, csak az a baj, hogy a fény 3.3*10^-8 sec alatt tesz meg 10 métert. Azaz minden 33 ns-es tévedés 10 méteres eltérést jelent.
Habár ilyen méretekben egymás jelét is tudják venni és ezzel mondjuk meg lehet oldani a szinkronizálást, ha pontosan ismerik egymás távolságát. ez most jutott eszembe. A másik vett idejéből és a távolságból tudnak szinkronizálni.

Ellenben a feldolgozás így is kritikus, mert a 33ns az az áramkörök késleltetésével bőven összemérhető, bár ez tényleg megoldható ma már, csak ennek tervezési szempontnak kell lennie és az ilyen rendszerek egy speciális területet jelentenek a szakmában. Szóval célzottan olyan cég kell, aki nagyfrekvenciás nyákokkal foglalkozik és pontos időzítésű eszközöket csinál. A késleltetésnek nagyon pontosan és lemértnek kell lennie. Vissza is jutottunk arra, hogy ez viszont drága mulatság.


ellenben erre céleszközöket kellene használni, amit nem fog tudni minden mobil amit csak előkapnak és feltesznek az emberek rá egy appot a google playből, ezért gondolom nem jó neki, de elméleti fejtegetésnek jó.


akkor hogy veglegesen megszakertsuk - harom helyett legyen TIZENOT jelado es a "felesleg" alapjan helyesbit(megint, mint GPSnel), lehet nagyobb az elteres es voila

15 egymashoz nem tud szinkronizalni gondolom, de valasztunk egy jelado generalist es majd igazodnak ahhoz - a generalis jelet meg figyelmen kivul hagyjuk es bebasszuk kozepre
Member
Posts: 34,867
Joined: Sep 21 2006
Gold: 2,650.01
Feb 8 2016 01:54am
Quote (llllllllllll @ 7 Feb 2016 18:42)
nálunk volt ilyen diplomamunka
kell az épület alaprajza
teljes wifi lefedetség
a routerek helye
mérni mindegyinek a jelerősségét és háromszögeléssel meghatározni
hát nem egy hétvégés feladat valszeg


Ja vágom, Cisconak van linuxon futó applikációja, ami mutat real time locationt, de nem a jelerősségből 3szögell, hanem időeltérésbő l és hasonló pontosabb technológiák segítségével határoz meg helyet pontosan. Nem tudom, hogy ki lehet-e nyerni ezeket az adatokat, de sajna nincs natív appjuk.

Mivel ez egy elég nagy projekt most nálunk és jelenleg egy melyik IP subneten van a client helymeghatározás történik (ami több szempontból is fos) ezért lenne rá pénz, hogy független fejlesztőt felbéreljünk aki ír IOS/Android appot.

Gondolom ha a szervertől nem lehet lekérniba location adatokat,akkor a telefonra írt appnak kell tudnia a helymeghatározási technológiát és kiszámolni a locationt, ugye?
Go Back To Magyar Topic List
Prev1137138139140141249Next
Add Reply New Topic New Poll