d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Mekprogramozzuk Topic
Prev1132133134135136249Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 4,795
Joined: Apr 26 2007
Gold: 289.00
Dec 21 2015 04:21am
Quote (llllllllllll @ 19 Dec 2015 22:42)
életem egy mondatban


Igazából az volt a gondom, hogy a második felének a "jó" megoldása az lenne, ha a program levezetné az "e"-ből a kért szót -- a feladat márpedig környezetfüggetlen (2. nyelvosztály) nyelvtan. Sajnos általános esetben a nyelvtan nem feltételnül egyértelmű, így a biztos találathoz szélességi keresés kell. Ez a megoldás viszont nem túl hatékony, mert ha "e"-ből indulunk, akkor kb 50-100-szorosára növekszik a keresési tér lépésenként. Ez pedig vállalhatatlanul nagy. A visszafele keresésnél sem sokkal jobb a helyzet, ha szélességi kereséssel operálsz. De, mondjuk lehetne mélységi kereséssel (vagy akár backtrack) is lehetne. Na már most, a feladatban egy speciális mélységi keresés/backtrack van, ami feltételezi, hogy minden döntés helyes. Ez véletlen bejött ennél a feladatnál, és fölös átírni jobbra. :P
Persze azt is mondhatnám, hogy itt égetem magam ilyen kóddal, de az adventofcode nem a 100%-os megoldásról szól, hanem a mókáról. :D
Member
Posts: 4,795
Joined: Apr 26 2007
Gold: 289.00
Dec 22 2015 06:12am
Quote (Jason89 @ 21 Dec 2015 19:35)

22. http://pastebin.com/3mpg3cRP

A legbonyolultabb rész talán az volt, hogy a szimuláció darabjait jó helyre tegyem. Ezen kívül nem volt nehéz.
Gyorsítás: a keresési tér kb 99%-át (2. részben kicsit kevesebb) ki lehet vágni ezzel a feltétellel: spent+s.mana<minimal
Mára is jutott egy kis móka: seq<Spell>{} -- ez egy olyan sorozat, amiben Spell-ek nincsenek.
Member
Posts: 14,235
Joined: Apr 20 2007
Gold: 15.00
Dec 24 2015 03:16am
Quote (Jason89 @ Dec 23 2015 09:03am)
23. http://pastebin.com/pk01Bbaw

Eddigi kedvenc feladatom. :D


lemaradtam és nem tudom mikor lesz időm végigcsinálni :( remélem nyitva hagyják
Member
Posts: 35,964
Joined: Dec 27 2007
Gold: 0.00
Jan 15 2016 01:56pm
morgan stanleyről ki mit hallott/tud/etc?
Member
Posts: 17,322
Joined: Apr 29 2007
Gold: 26.00
Jan 15 2016 02:00pm
Quote (llllllllllll @ 15 Jan 2016 20:56)
morgan stanleyről ki mit hallott/tud/etc?


Ha ilyen algo trading reszlegre kerulsz ott 800 bruttot adnak meg kafeteriat. Állítólag faszak a unit teszt cuccaik meg fasza megoldasaik vannak sokmindenre. 3 ismerosom dolgozott nekik, abbol 2 normalis 1 meg ilyen elmebeteg taho fasz.
Member
Posts: 49,807
Joined: Feb 27 2006
Gold: 3,747.73
Jan 15 2016 02:18pm
Quote (ace07 @ Jan 15 2016 09:00pm)
Ha ilyen algo trading reszlegre kerulsz ott 800 bruttot adnak meg kafeteriat. Állítólag faszak a unit teszt cuccaik meg fasza megoldasaik vannak sokmindenre. 3 ismerosom dolgozott nekik, abbol 2 normalis 1 meg ilyen elmebeteg taho fasz.


Ha felveszik ubit akkor legalább mondhatod h egyenlő az arány, 2 normális és 2 tahó elmebeteg tahó fasz
Member
Posts: 35,964
Joined: Dec 27 2007
Gold: 0.00
Jan 15 2016 02:52pm
Quote (Vismajor @ Jan 15 2016 08:18pm)
Ha felveszik ubit akkor legalább mondhatod h egyenlő az arány, 2 normális és 2 tahó elmebeteg tahó fasz


túl nagy a pofád mostanában drága barátom
csak azt nem tudom, hogy mire, amikor megint nem sikerült leírnod normálisan egy mondatot
Go Back To Magyar Topic List
Prev1132133134135136249Next
Add Reply New Topic New Poll