d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Official Politika Topic
Prev1132513261327132813291468Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Feb 17 2022 03:43am
Quote (Vismajor @ 17 Feb 2022 08:51)
Én úgy voltam vele a friderikusz interjú után h szimpatikus, de be kell látnom hogy fidesz báb ő is.


Ami igazán elszomoritó ebben, hogyha gattyán fidesz báb akkor amit az interjúban elmondott azt tudja a fidesz is-csak éppen szarik rá, avagy tudatosan tartja szar helyzetben az országot


Vannak prioritasok a Fideszben: a hatalom megtartasa, az oligarchak gazdagitasa, utana johet minden mas.

A legszomorúbb az, hogy csomószor a policyk irányával még majdnem egyet is tudnék érteni (pl. a családok lakhatáshoz jutását igenis érdemes lenne támogatni de a CSOK ahogy most létezik a lehető legkontraproduktivabb dolog amit csinálhattak.)

És csomoszór ez van, hogy van egy szikrányi értelem, amire valahogy sikerül felhúzni egy rossz szakpolitikát, amiből aztán végül az utolsó forintot is kilopják.
Member
Posts: 49,807
Joined: Feb 27 2006
Gold: 3,747.73
Feb 17 2022 04:19am
Quote (josheide @ Feb 17 2022 10:43am)
Vannak prioritasok a Fideszben: a hatalom megtartasa, az oligarchak gazdagitasa, utana johet minden mas.

A legszomorúbb az, hogy csomószor a policyk irányával még majdnem egyet is tudnék érteni (pl. a családok lakhatáshoz jutását igenis érdemes lenne támogatni de a CSOK ahogy most létezik a lehető legkontraproduktivabb dolog amit csinálhattak.)

És csomoszór ez van, hogy van egy szikrányi értelem, amire valahogy sikerül felhúzni egy rossz szakpolitikát, amiből aztán végül az utolsó forintot is kilopják.


Én pl nem is értem, hogy rengeteg helyen már szeretnék h kirakják a no vacancy táblát, mert mindenki újépitésűt csinál, mert arra van CSOK meg mindenféle.

Namost nálam ez nem logikus, a pesti lakás helyzetet pont támogadnám a csokkal, vegyen igenis emberek felújitandó házakat és lakásokat. Az aki újat épit az csak azt veszi meg ami már romos.

Ezzel sokat lehetne javitani az átlag ház és lakás állapotokon. Igy meg az történik amit meg tapasztaltam, hogy 90 milliós gyönyörű ház épül Dunaharasztin, vele szembe meg igazi romos disznóolas ludakkal teli tanya. Ki a tököm költözne oda igy?
Member
Posts: 22,635
Joined: Jun 21 2005
Gold: 5,302.77
Feb 17 2022 04:36am
A legtöbb új építésű lakóparkot úgy húzzák fel, hogy semmilyen épkézláb infrastruktúra, várostervezés nincs mögötte.
Ha megnézel egy régi panel lakótelepet: van iskola, óvoda, egészségügyi intézmény, áruházak elérhető közelségben.
A mostani lakóparkokat meg felhúzzák a halál faszán, mert olcsó a telek, az emberek meg jellemzően autóval járjanak majd dolgozni, vigyék a gyereküket a város másik végén lévő iskolákba stb.
És természetesen lakásonként minimum 2 autóbeállóval kell tervezni, mert autón kívül nem lesz más közlekedési alternatíva.
Semmi koncepció nincs ebben az egészben, azon kívül, hogy jó nagyot lehet lopni (amikor kispórolják az anyagot meg a szakértelmet).
Aki pedig megveszi ezeket a lakásokat, jellemzően nem lakni akar majd benne, hanem kiadni, vagyis az egyik lehúzó réteg a másik lehúzó rétegnek építkezik. Pénzcsinálás hozzáadott érték nélkül.

This post was edited by -joey- on Feb 17 2022 04:38am
Member
Posts: 31,291
Joined: Jun 18 2007
Gold: 280.00
Feb 17 2022 05:27am
Quote (-joey- @ Feb 17 2022 11:36am)
A legtöbb új építésű lakóparkot úgy húzzák fel, hogy semmilyen épkézláb infrastruktúra, várostervezés nincs mögötte.
Ha megnézel egy régi panel lakótelepet: van iskola, óvoda, egészségügyi intézmény, áruházak elérhető közelségben.
A mostani lakóparkokat meg felhúzzák a halál faszán, mert olcsó a telek, az emberek meg jellemzően autóval járjanak majd dolgozni, vigyék a gyereküket a város másik végén lévő iskolákba stb.
És természetesen lakásonként minimum 2 autóbeállóval kell tervezni, mert autón kívül nem lesz más közlekedési alternatíva.
Semmi koncepció nincs ebben az egészben, azon kívül, hogy jó nagyot lehet lopni (amikor kispórolják az anyagot meg a szakértelmet).
Aki pedig megveszi ezeket a lakásokat, jellemzően nem lakni akar majd benne, hanem kiadni, vagyis az egyik lehúzó réteg a másik lehúzó rétegnek építkezik. Pénzcsinálás hozzáadott érték nélkül.


a legnagyobbat azok lopnak rajta akik átminősítik a telkeket hogy építkezni lehessen rajta
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Feb 17 2022 09:18am
tbh a pesti/nagyvárosi lakásárakat úgy lehetne fixálni, ha valahogy preventálnánk, hogy külföldi csilliárdos oligarchák(vagy belföldi w/e) komplett lakóparkokat vegyenek meg befektetési célra, mert az azért eléggé feltolja az árakat, meg azzal nyilván nem tud versenyezni a magánember, az meg szerintem fontos, hogy lehessen az embereknek saját lakása, meg az is rendben van, ha 1-2 lakásra mondjuk összespórol az ember és befektetésnek megveszi
másik meg, hogy ne legyen muszáj a belvárosba költözni, ha nem akarsz órákat ingázni minden nap, amit meg egy szuperturbó tömegközlekedéssel, bővített metróhálozattal lehet megoldani
nem csokokkal, mert az csak simán feltolja az alkalmas lakások árát pont a támogatás mértékével azt cső
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Feb 17 2022 10:46am
Quote (Cpt_Ghost @ 17 Feb 2022 15:18)
tbh a pesti/nagyvárosi lakásárakat úgy lehetne fixálni, ha valahogy preventálnánk, hogy külföldi csilliárdos oligarchák(vagy belföldi w/e) komplett lakóparkokat vegyenek meg befektetési célra, mert az azért eléggé feltolja az árakat, meg azzal nyilván nem tud versenyezni a magánember, az meg szerintem fontos, hogy lehessen az embereknek saját lakása, meg az is rendben van, ha 1-2 lakásra mondjuk összespórol az ember és befektetésnek megveszi
másik meg, hogy ne legyen muszáj a belvárosba költözni, ha nem akarsz órákat ingázni minden nap, amit meg egy szuperturbó tömegközlekedéssel, bővített metróhálozattal lehet megoldani
nem csokokkal, mert az csak simán feltolja az alkalmas lakások árát pont a támogatás mértékével azt cső


Erről sokszor írtam a FB oldalamon, vannak jó minták erre:

- x év az országban töltött időhöz kötik az ingatlanvásárlást
- progresszív jövödelemadó az ingatlankiadásra (ne érje meg senkinek, se cégeknek se egyéneknek ingatlanokat felhalmozni)
- az airbnb korlátozása
- állami bérlakásépítési programok, az ingatlanpiacról teljesen kivont alapítványi kézben lévő ingatlanok (és így megfizethető lakhatás pl tanároknak, orvosoknak, stb)
- A CSOK-ot erősen át kéne gondolni.
- Az ingatlanokon lévő Áfát alacsonyan kell tartani
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Feb 17 2022 11:16am
Quote (josheide @ 17 Feb 2022 17:46)
Erről sokszor írtam a FB oldalamon, vannak jó minták erre:

- x év az országban töltött időhöz kötik az ingatlanvásárlást
- progresszív jövödelemadó az ingatlankiadásra (ne érje meg senkinek, se cégeknek se egyéneknek ingatlanokat felhalmozni)
- az airbnb korlátozása
- állami bérlakásépítési programok, az ingatlanpiacról teljesen kivont alapítványi kézben lévő ingatlanok (és így megfizethető lakhatás pl tanároknak, orvosoknak, stb)
- A CSOK-ot erősen át kéne gondolni.
- Az ingatlanokon lévő Áfát alacsonyan kell tartani


mondjuk nemtom mennyire befolyásolja az arab olajherceget hogy 10 20 30%-os adót kell-e fizetni amikor lakópark tételekben fektetnek be végtelen pénzből amúgyis; előbb utóbb úgyis megtérül : D
sztem egyszerűen korlátozni kéne a befektetési célra vásárolható ingatlanok számát azt cső kinda a termőföldek mintájára
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Feb 17 2022 11:33am
Quote (Cpt_Ghost @ 17 Feb 2022 17:16)
mondjuk nemtom mennyire befolyásolja az arab olajherceget hogy 10 20 30%-os adót kell-e fizetni amikor lakópark tételekben fektetnek be végtelen pénzből amúgyis; előbb utóbb úgyis megtérül : D
sztem egyszerűen korlátozni kéne a befektetési célra vásárolható ingatlanok számát azt cső kinda a termőföldek mintájára


Hidd el érzékenyek a profit marginra. Miért fektetnél be ha csak 2%-os hozamot tudsz belőle kisajtolni ha máshol 7-10 is megvan?
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Feb 17 2022 11:34am
Quote (josheide @ 17 Feb 2022 18:33)
Hidd el érzékenyek a profit marginra. Miért fektetnél be ha csak 2%-os hozamot tudsz belőle kisajtolni ha máshol 7-10 is megvan?


hát azért ez kicsit más sztem mint államkötvényt venni :D
de igazából w/e csak vmit csinálni kell ezzel
Member
Posts: 22,635
Joined: Jun 21 2005
Gold: 5,302.77
Feb 18 2022 01:48am


Vegyétek!
Go Back To Magyar Topic List
Prev1132513261327132813291468Next
Add Reply New Topic New Poll