d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Official Politika Topic
Prev1130713081309131013111468Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Jan 11 2022 07:55am
Quote (anyd @ 11 Jan 2022 13:47)
Nem tudok mutatni. Kérdés hogy mit jelent az hogy működik. Én egy meritokráciában élnék szívesen, ahol a teljesítmény alapján rangsoroljuk a társadalom tagjait


Ez nagyon menőn hangzik, nagyon populáris lehet egyes körökben.
Csak azt nem értem teljesen, hogy ez hogyan lenne kivitelezhető bármilyen szinten is.

Mert mondjuk eltöröljük az öröklés, amellett, hogy forradalom törne ki, könnyű lenne kijátszani is. De tegyük fel sikerül.
Akkor még ott van rengeteg egyéb körülmény, amit nem lehet elvenni.

Hogyan fog mindenki egyforma iskolát és otthoni kulturális körülményt kapni?
Ha pedig valaki a mélyszegénységben nő fel, a másik meg egy budapesti polgári családban abból, hogy lesz meritokrácia?

Szerintem még akkor sem lehetne megvalósítani, elemi szinten sem, ha tényleg mindenki akarná és mindent megtennénk, hogy létrejöjjön, akkor sem sikerülne.


Esetleg elég lenne annyi is helyette, ha az nem uram-bátyám, meg okosba mutyi lenne a standard. Az még nem meritokrácia, de már jóval élhetőbb.

Ha meg arra gondolsz, hogy mindenkit az örökölt, kapott és hozzáadott értéke alapján javadalmazunk, akkor az még nem meritokrácia, csak kivontuk a korrupciót és a földesúri lojalitásos mutyit.

This post was edited by CyberPunk666 on Jan 11 2022 07:57am
Member
Posts: 31,291
Joined: Jun 18 2007
Gold: 280.00
Jan 11 2022 08:43am
Quote (CyberPunk666 @ Jan 11 2022 02:55pm)
Ez nagyon menőn hangzik, nagyon populáris lehet egyes körökben.
Csak azt nem értem teljesen, hogy ez hogyan lenne kivitelezhető bármilyen szinten is.

Mert mondjuk eltöröljük az öröklés, amellett, hogy forradalom törne ki, könnyű lenne kijátszani is. De tegyük fel sikerül.
Akkor még ott van rengeteg egyéb körülmény, amit nem lehet elvenni.

Hogyan fog mindenki egyforma iskolát és otthoni kulturális körülményt kapni?
Ha pedig valaki a mélyszegénységben nő fel, a másik meg egy budapesti polgári családban abból, hogy lesz meritokrácia?

Szerintem még akkor sem lehetne megvalósítani, elemi szinten sem, ha tényleg mindenki akarná és mindent megtennénk, hogy létrejöjjön, akkor sem sikerülne.


Esetleg elég lenne annyi is helyette, ha az nem uram-bátyám, meg okosba mutyi lenne a standard. Az még nem meritokrácia, de már jóval élhetőbb.

Ha meg arra gondolsz, hogy mindenkit az örökölt, kapott és hozzáadott értéke alapján javadalmazunk, akkor az még nem meritokrácia, csak kivontuk a korrupciót és a földesúri lojalitásos mutyit.


Soha semmit nem lehet megvalositani szaz szazalekosan, de torekedni lehetne ra mint cel

Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Jan 11 2022 09:13am
Quote (josheide @ 11 Jan 2022 14:02)
Én egy Fully Automated Luxury Gay Space Communism-ban de még pár évszázadra vagyunk attól.


Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Jan 11 2022 09:16am
én egy olyan világban élnék szívesen, ahol nem geci hülye mindenki
rögtön nem éhezne lófasz se, de nem is kéne erőszakkal elvenni a másét hozzá
Member
Posts: 26,899
Joined: Oct 1 2012
Gold: 6,352.66
Jan 11 2022 09:34am
emberek nagyresze total huyle a penzugyekhez, arra keptelen, hogy 1 honapra beossza a penzet, majd biztos jo otlet rajuk bizni a nyugdijat.
Member
Posts: 22,735
Joined: Apr 30 2011
Gold: 122.92
Jan 11 2022 09:44am
Quote (Cpt_Ghost @ Jan 11 2022 04:13pm)


10
Member
Posts: 7,447
Joined: Jun 15 2021
Gold: 1,780.00
Jan 11 2022 10:03am
Quote (anyd @ 10 Jan 2022 21:52)
Megfeleloen magas a bruttom, annak örültem volna ha a nettóm nő :D
Mondjuk szerintem benne van a pakliban hogy nem tartja meg a munkáltató, a bérpapíron szerepelnek a csökkentett adónemek


Mennyi a bruttód?
Member
Posts: 2,924
Joined: Jun 25 2017
Gold: 17,767.00
Jan 11 2022 10:31am
Quote (CyberPunk666 @ 11 Jan 2022 14:55)
Ez nagyon menőn hangzik, nagyon populáris lehet egyes körökben.
Csak azt nem értem teljesen, hogy ez hogyan lenne kivitelezhető bármilyen szinten is.

Mert mondjuk eltöröljük az öröklés, amellett, hogy forradalom törne ki, könnyű lenne kijátszani is. De tegyük fel sikerül.
Akkor még ott van rengeteg egyéb körülmény, amit nem lehet elvenni.

Hogyan fog mindenki egyforma iskolát és otthoni kulturális körülményt kapni?
Ha pedig valaki a mélyszegénységben nő fel, a másik meg egy budapesti polgári családban abból, hogy lesz meritokrácia?

Szerintem még akkor sem lehetne megvalósítani, elemi szinten sem, ha tényleg mindenki akarná és mindent megtennénk, hogy létrejöjjön, akkor sem sikerülne.


Esetleg elég lenne annyi is helyette, ha az nem uram-bátyám, meg okosba mutyi lenne a standard. Az még nem meritokrácia, de már jóval élhetőbb.

Ha meg arra gondolsz, hogy mindenkit az örökölt, kapott és hozzáadott értéke alapján javadalmazunk, akkor az még nem meritokrácia, csak kivontuk a korrupciót és a földesúri lojalitásos mutyit.


Napoleonnal is mukodott, amig nem

ez az orokleses dolog honnan jon. a meritokraciaban is emberek elnek.

nyilvan anyad sem egy olyan rendszerre gondol ahol pl nem erdeked tovabb adni tudast, mert azzal masok is erhetnek el eredmenyeket. oh wait
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Jan 11 2022 11:21am
Quote (SteelMeetsSteel @ 11 Jan 2022 17:31)
Napoleonnal is mukodott, amig nem

ez az orokleses dolog honnan jon. a meritokraciaban is emberek elnek.

nyilvan anyad sem egy olyan rendszerre gondol ahol pl nem erdeked tovabb adni tudast, mert azzal masok is erhetnek el eredmenyeket. oh wait


Oké, de ha szocializálódsz valahova, születési jogodtól függ az oktatásod minősége stb, akkor hol lesz az meritokrácia?
Mert értem, hogy budapesti fiatal diplomásként az egy meritokrácia, hogy te kapsz több esélyt, de közben a társadalom jelentős része a születés jogán nem tudja vinni semmire. Ez hol lenne meritokrácia?

a privilegizáltak meritokráciája... ez olyan mint a fidesz kereszténysége.
Member
Posts: 31,291
Joined: Jun 18 2007
Gold: 280.00
Jan 11 2022 11:41am
Quote (Ethreain @ Jan 11 2022 05:03pm)
Mennyi a bruttód?



Szia te ki vagy?

Quote (CyberPunk666 @ Jan 11 2022 06:21pm)
Oké, de ha szocializálódsz valahova, születési jogodtól függ az oktatásod minősége stb, akkor hol lesz az meritokrácia?
Mert értem, hogy budapesti fiatal diplomásként az egy meritokrácia, hogy te kapsz több esélyt, de közben a társadalom jelentős része a születés jogán nem tudja vinni semmire. Ez hol lenne meritokrácia?

a privilegizáltak meritokráciája... ez olyan mint a fidesz kereszténysége.


Biztositani kellene megfelelő alapszintű oktatást az egész országban, illetve olcsó kollégiumokat az egyetemi városban, ez már jó lépés lenne

This post was edited by anyd on Jan 11 2022 11:43am
Go Back To Magyar Topic List
Prev1130713081309131013111468Next
Add Reply New Topic New Poll