d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Official Politika Topic
Prev1130613071308130913101468Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 31,291
Joined: Jun 18 2007
Gold: 280.00
Jan 10 2022 02:52pm
Quote (Cpt_Ghost @ Jan 10 2022 09:11pm)
mondjuk a leheto legjobb dolog a kkv-k adojat csokkenteni, mert az tenyleg teremt munkahelyet
te meg konnyebben tudsz kerni magasabb fizut az alacsonyabb terhek mellett a jovoben, megha most nem is viszel haza azonnal tobbet
im ok with this

lehetne mondjuk csokkenteni minden adot a gecibe es cutolni a szar semmire se jo allami kiadasokat, mint peldaul a profi sport vagy a komplett kozigazgatas :)



Megfeleloen magas a bruttom, annak örültem volna ha a nettóm nő :D
Mondjuk szerintem benne van a pakliban hogy nem tartja meg a munkáltató, a bérpapíron szerepelnek a csökkentett adónemek
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Jan 11 2022 02:35am
Tudom, én most szörnyű eretnek dolgot mondok, de én hiszek a magas újraelosztásban, ha az jól van megcsinálva.
Most ilyen apró reszeléseket lehet persze csinálni, hogy ne legyen azért 27% mondjuk az áfa, és persze meg kell fontolni az alacsonyabb adók gazdaságfehérítő hatását is (bár szerintem a 2022-es technikai szinten már ez sokszor inkább csak akarat kérdése lenne).

De ha nem stadion és korrupció lenne belőle, akkor lehetne ám azt nagyon hasznosan is költeni, és lenne mire.

Például vissza kellene építeni (nem nulláról kezdeni újra) a magán nyugdíjvagyont az egyéni számlákkal.
Member
Posts: 31,291
Joined: Jun 18 2007
Gold: 280.00
Jan 11 2022 02:39am
Quote (CyberPunk666 @ Jan 11 2022 09:35am)
Tudom, én most szörnyű eretnek dolgot mondok, de én hiszek a magas újraelosztásban, ha az jól van megcsinálva.
Most ilyen apró reszeléseket lehet persze csinálni, hogy ne legyen azért 27% mondjuk az áfa, és persze meg kell fontolni az alacsonyabb adók gazdaságfehérítő hatását is (bár szerintem a 2022-es technikai szinten már ez sokszor inkább csak akarat kérdése lenne).

De ha nem stadion és korrupció lenne belőle, akkor lehetne ám azt nagyon hasznosan is költeni, és lenne mire.

Például vissza kellene építeni (nem nulláról kezdeni újra) a magán nyugdíjvagyont az egyéni számlákkal.



többkulcsos adóra gondolsz, vagy mire?

én személy szerint eltörölném az állami nyugdíjat, és az összes családtámogatást. így sose fogják megtanulni az emberek hogy gondoskodjanak magukról
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Jan 11 2022 02:47am
Quote (anyd @ 11 Jan 2022 09:39)
többkulcsos adóra gondolsz, vagy mire?

én személy szerint eltörölném az állami nyugdíjat, és az összes családtámogatást. így sose fogják megtanulni az emberek hogy gondoskodjanak magukról


Arra is, de úgy általában a magas adókra.
Amúgy a nyugdíjra muszáj kötelezni az embereket, mert az egy dolog, hogy meg kell tanulnia, hogy gondoskodjon magáról, de ha előáll egy hatalmas tömeg, aki már bajban van, akkor oda be is fog törni a populista politika azonnal, és amúgy emberileg sem értek egyet azzal, hogy nézzük őket éhenhalni, mert hát az Ő hibájuk. Még akkor sem, ha tényleg az.

De a politikus rémálma lenne egy olyan nyugdíjas tömeg, akinek a havi jövedelme nem függ a politikustól és ezért szabadon dönthet.
Member
Posts: 31,291
Joined: Jun 18 2007
Gold: 280.00
Jan 11 2022 03:39am
Quote (CyberPunk666 @ Jan 11 2022 09:47am)
Arra is, de úgy általában a magas adókra.
Amúgy a nyugdíjra muszáj kötelezni az embereket, mert az egy dolog, hogy meg kell tanulnia, hogy gondoskodjon magáról, de ha előáll egy hatalmas tömeg, aki már bajban van, akkor oda be is fog törni a populista politika azonnal, és amúgy emberileg sem értek egyet azzal, hogy nézzük őket éhenhalni, mert hát az Ő hibájuk. Még akkor sem, ha tényleg az.

De a politikus rémálma lenne egy olyan nyugdíjas tömeg, akinek a havi jövedelme nem függ a politikustól és ezért szabadon dönthet.



Minden ami egy politikus rémálma, csak jó lehet a társadalomnak
(Naiv idealistak kiveve, de az meg nem igazan politikus)
Member
Posts: 22,635
Joined: Jun 21 2005
Gold: 5,302.77
Jan 11 2022 05:20am
Quote (anyd @ Jan 11 2022 09:39am)
én személy szerint eltörölném az állami nyugdíjat, és az összes családtámogatást. így sose fogják megtanulni az emberek hogy gondoskodjanak magukról


Igen, aki ilyen havi 200 nettóból próbálja eltartani a családját bizonyára motivált lesz abban, hogy félretegyen a nyugdíjas éveire. B)

Ja, tényleg, elfelejtettem, hogy ez a hunsub, ahol mindenkinek milliós megtakaritásai vannak, és felsővezetői pozícióban van. B)

This post was edited by -joey- on Jan 11 2022 05:21am
Member
Posts: 31,291
Joined: Jun 18 2007
Gold: 280.00
Jan 11 2022 06:37am
Quote (-joey- @ Jan 11 2022 12:20pm)
Igen, aki ilyen havi 200 nettóból próbálja eltartani a családját bizonyára motivált lesz abban, hogy félretegyen a nyugdíjas éveire. B)

Ja, tényleg, elfelejtettem, hogy ez a hunsub, ahol mindenkinek milliós megtakaritásai vannak, és felsővezetői pozícióban van. B)



Nem 200 netto mert nem kell nyugdijjarulekot fizetni
A nyugdijad nem arra találták ki elenite, hogy mindenki nyugdijba menjen, hanem azok az outlierek, akik eletben maradnak, azokrol gondoskodik a tarsadalom. De azota megnott a varhato elettartam, es csokken a nepesseg, fenntarthatatlan a jelenlegi model

This post was edited by anyd on Jan 11 2022 06:39am
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Jan 11 2022 06:38am
Quote (anyd @ 11 Jan 2022 08:39)
többkulcsos adóra gondolsz, vagy mire?

én személy szerint eltörölném az állami nyugdíjat, és az összes családtámogatást. így sose fogják megtanulni az emberek hogy gondoskodjanak magukról


Mutass egy olyan országot ahol ez működik, mert én nem tudok igy hirtelen egyet se.
Member
Posts: 31,291
Joined: Jun 18 2007
Gold: 280.00
Jan 11 2022 06:47am
Quote (josheide @ Jan 11 2022 01:38pm)
Mutass egy olyan országot ahol ez működik, mert én nem tudok igy hirtelen egyet se.



Nem tudok mutatni. Kérdés hogy mit jelent az hogy működik. Én egy meritokráciában élnék szívesen, ahol a teljesítmény alapján rangsoroljuk a társadalom tagjait
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Jan 11 2022 07:02am
Quote (anyd @ 11 Jan 2022 12:47)
Nem tudok mutatni. Kérdés hogy mit jelent az hogy működik. Én egy meritokráciában élnék szívesen, ahol a teljesítmény alapján rangsoroljuk a társadalom tagjait


Én egy Fully Automated Luxury Gay Space Communism-ban de még pár évszázadra vagyunk attól.
Go Back To Magyar Topic List
Prev1130613071308130913101468Next
Add Reply New Topic New Poll