Quote (anyd @ 11 Jan 2022 09:39)
többkulcsos adóra gondolsz, vagy mire?
én személy szerint eltörölném az állami nyugdíjat, és az összes családtámogatást. így sose fogják megtanulni az emberek hogy gondoskodjanak magukról
Arra is, de úgy általában a magas adókra.
Amúgy a nyugdíjra muszáj kötelezni az embereket, mert az egy dolog, hogy meg kell tanulnia, hogy gondoskodjon magáról, de ha előáll egy hatalmas tömeg, aki már bajban van, akkor oda be is fog törni a populista politika azonnal, és amúgy emberileg sem értek egyet azzal, hogy nézzük őket éhenhalni, mert hát az Ő hibájuk. Még akkor sem, ha tényleg az.
De a politikus rémálma lenne egy olyan nyugdíjas tömeg, akinek a havi jövedelme nem függ a politikustól és ezért szabadon dönthet.