d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Official Politika Topic
Prev1130313041305130613071468Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 26,899
Joined: Oct 1 2012
Gold: 6,352.66
Jan 9 2022 03:11am
Quote (Cpt_Ghost @ 9 Jan 2022 09:41)
ez annyiban elszomorít, hogy itt azért értelmesebb emberek vannak mint az átlag és még itt is bizonytalanságot okoz gattyán, akkor az kurva nagy baj


engem az szomorit el, ha vismajort az ertelmesebbek koze sorolod
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Jan 9 2022 03:56am
Quote (Cpt_Ghost @ 9 Jan 2022 08:41)
ez annyiban elszomorít, hogy itt azért értelmesebb emberek vannak mint az átlag és még itt is bizonytalanságot okoz gattyán, akkor az kurva nagy baj


++++++++++
Member
Posts: 14,020
Joined: Oct 14 2006
Gold: 0.92
Jan 9 2022 04:15am
Quote (bazdmegmarnemtudom @ Jan 9 2022 10:11am)
engem az szomorit el, ha vismajort az ertelmesebbek koze sorolod



Engem az egész élet elszomorít
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Jan 9 2022 05:19am
Alapvetően, aki nincs az adott csoporttal, az akkor a másikkal van.
Ha a két nagy tábor egyikét sem erősíted, akkor mindkettőnek az ellensége vagy és ofc a másik embere vagy.

Amúgy nem hiszem, hogy Gattyán ennyi idő alatt bármi érdemeset tudna csinálni, tudtommal még nem húzott elő semmit a kalapból. Az idő rövidsége miatt valami nagyon durvát kellene csinálnia, hogy a legkisebb kis érdemi ráhatása is legyen.
Mondjuk nyilvánosságra hozza, hogy melyik politikus melyik tündérkét támogatja.

Ha nem valami mesterdisznóságra készülnek, akkor kb olyan szintű lehet a hatásuk, mint a Seres Mária féle pártoknak, akik 0.5%-t sem kaptak.
Illetve én nem látom azokat a fideszes vagy ellenzéki szavazókat, akiket el tudna csábítani (inb4 majd a tündérek), és mennének rá szavazni.
Mert a véletlenül szív el 0.5% szavazót az ennyi erővel véletlenszerűen szív el bárhonnan. Miért pont az ellenzéktől szívna el 0-0.5%-t?

Még nem teljesen értem, hogy ez mire lehet jó egyáltalán.

This post was edited by CyberPunk666 on Jan 9 2022 05:24am
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Jan 9 2022 05:49am
Quote (CyberPunk666 @ 9 Jan 2022 11:19)
Alapvetően, aki nincs az adott csoporttal, az akkor a másikkal van.
Ha a két nagy tábor egyikét sem erősíted, akkor mindkettőnek az ellensége vagy és ofc a másik embere vagy.

Amúgy nem hiszem, hogy Gattyán ennyi idő alatt bármi érdemeset tudna csinálni, tudtommal még nem húzott elő semmit a kalapból. Az idő rövidsége miatt valami nagyon durvát kellene csinálnia, hogy a legkisebb kis érdemi ráhatása is legyen.
Mondjuk nyilvánosságra hozza, hogy melyik politikus melyik tündérkét támogatja.

Ha nem valami mesterdisznóságra készülnek, akkor kb olyan szintű lehet a hatásuk, mint a Seres Mária féle pártoknak, akik 0.5%-t sem kaptak.
Illetve én nem látom azokat a fideszes vagy ellenzéki szavazókat, akiket el tudna csábítani (inb4 majd a tündérek), és mennének rá szavazni.
Mert a véletlenül szív el 0.5% szavazót az ennyi erővel véletlenszerűen szív el bárhonnan. Miért pont az ellenzéktől szívna el 0-0.5%-t?

Még nem teljesen értem, hogy ez mire lehet jó egyáltalán.


Csak az állami kampánytámogatás 600 millió + jelöltenként 1 millió.

Nem kell minden körzetben bezavarnia Gattyánnak, csak abban a kb. 30 billegő körzetben amin eldőlnek a választások. Ehhez hozzácsapsz egy kis saját pénzt amiért majd kompenzálva lesz, és el tudok képzelni valami nagy dobást, ami pár kevésbé tájékozott, MZP-ben és az ellenzéki összefogásban kevésbé biztos szavazót elbizonytalanít. Lehet nem 0.5% lesz belőle csak 0.25. Még így is lehet 1-2 körzet, ahol pont az a 0.25% fogja eldönteni a választást,

Most konkrétan 1 mandátumon múlik a Fidesz kétharmada. Nem akarom, hogy idén 1 mandátumra legyünk a leváltásuktól...
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Jan 9 2022 07:23am
Quote (josheide @ 9 Jan 2022 12:49)
Csak az állami kampánytámogatás 600 millió + jelöltenként 1 millió.

Nem kell minden körzetben bezavarnia Gattyánnak, csak abban a kb. 30 billegő körzetben amin eldőlnek a választások. Ehhez hozzácsapsz egy kis saját pénzt amiért majd kompenzálva lesz, és el tudok képzelni valami nagy dobást, ami pár kevésbé tájékozott, MZP-ben és az ellenzéki összefogásban kevésbé biztos szavazót elbizonytalanít. Lehet nem 0.5% lesz belőle csak 0.25. Még így is lehet 1-2 körzet, ahol pont az a 0.25% fogja eldönteni a választást,

Most konkrétan 1 mandátumon múlik a Fidesz kétharmada. Nem akarom, hogy idén 1 mandátumra legyünk a leváltásuktól...


Az alvó ügynököktől nem féltek? Vagy a fidesz zsarolási potenciáljától?
Gondolok itt arra, hogy ha tényleg pár emberen fog múlni, akkor hirtelen előkerülnek dolgok, meg vannak bekészítve emberek, akik lemondanak azonnal, ha arra van szükség?

Anno is volt 1-2 ilyen, hogy a választás után felállt azonnal pár ember.
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Jan 9 2022 07:29am
Quote (CyberPunk666 @ 9 Jan 2022 13:23)
Az alvó ügynököktől nem féltek? Vagy a fidesz zsarolási potenciáljától?
Gondolok itt arra, hogy ha tényleg pár emberen fog múlni, akkor hirtelen előkerülnek dolgok, meg vannak bekészítve emberek, akik lemondanak azonnal, ha arra van szükség?

Anno is volt 1-2 ilyen, hogy a választás után felállt azonnal pár ember.


Mármint arra gondolsz, hogy vmelyik OEVK-ban visszalép valaki a választások előtt?
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Jan 9 2022 07:30am
Quote (josheide @ 9 Jan 2022 14:29)
Mármint arra gondolsz, hogy vmelyik OEVK-ban visszalép valaki a választások előtt?


Igen.
Annak mi a hatása, ha mondjuk a választás után mond le egy egyéni jelölt?
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Jan 9 2022 07:34am
Quote (CyberPunk666 @ 9 Jan 2022 14:30)
Igen.
Annak mi a hatása, ha mondjuk a választás után mond le egy egyéni jelölt?


időközit kell kiírni
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Jan 9 2022 07:36am
Quote (CyberPunk666 @ 9 Jan 2022 13:30)
Igen.
Annak mi a hatása, ha mondjuk a választás után mond le egy egyéni jelölt?


Ha a választás után, akkor időközi választást kell kiírni az adott körzetben. Mivel a legtöbb körzetben legalább 2-3 pártnak volt jelöltje, ez lenne a kisebb probléma.

Ha a jelöltállítás végeztével, de a választások előtt történne visszalépés az a problémásabb esett. Ugyanis a kampánytámogatás sávos rendszerben működik, és elég egyetlen jelöltnek visszalépnie, az ellenzék hirtelen 150 millióval kevesebb pénzből gazdálkodik.

Ez ellen csak belső szűréssel és az előválasztással lehetett védekezni.

Persze ez nem 100%-os garancia, de én szeretnék hinni abban, hogy a 106 jelölt között nem maradt para arc.
Go Back To Magyar Topic List
Prev1130313041305130613071468Next
Add Reply New Topic New Poll