d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar >
Poll > Est-ce Que Tu Est Charlie? > Mit Gondolsz A Szolasszabadsagrol
Prev1121314151643Next
Add Reply New Topic New Poll
  Guests cannot view or vote in polls. Please register or login.
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Jan 17 2015 05:48am
Quote (ZaturekManfred @ 17 Jan 2015 12:46)
Megnyugodtam akkor.

Örülök, hogy ilyen világban élhetek.


nem muszáj :D
Member
Posts: 826
Joined: Sep 9 2014
Gold: 0.00
Jan 17 2015 05:50am
Quote (Cpt_Ghost @ Jan 17 2015 01:48pm)
nem muszáj :D


De én egy ilyen világban akarok, ami össze-vissza van szarva hugyozva, mert szabad. :)
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Jan 17 2015 05:51am
Quote (ZaturekManfred @ 17 Jan 2015 12:50)
De én egy ilyen világban akarok, ami össze-vissza van szarva hugyozva, mert szabad. :)


Ismet csak tudom ajanlani Sziriat / Irakot.
Member
Posts: 826
Joined: Sep 9 2014
Gold: 0.00
Jan 17 2015 05:53am
Quote (josheide @ Jan 17 2015 01:51pm)
Ismet csak tudom ajanlani Sziriat / Irakot.


Nem kell felkapnod a vizet. Azért mert valakibe némi erkölcs is szorult még nem feltétlenül vallási fanatikus. PTDK is vallási fanatikus, mert nem ért veled egyet?

Amúgy érdekelne, hogy az elmondottak alapján te az illem és erkölcstant is törölnéd az oktatásból? Szólásszabadság lévén, ne szabja meg senki, hogyan nyilvánulok meg és ez bizony a politikára is igaz.

This post was edited by ZaturekManfred on Jan 17 2015 05:53am
Member
Posts: 19,410
Joined: Sep 26 2007
Gold: 2,496.00
Jan 17 2015 05:54am
Quote (josheide @ Jan 17 2015 12:41pm)
x ezer ev tudasa ? :DDDD

Semmi tudas nincs a vallas mogott. Spekulacio, hit az egesz. Tudasnak hivni azt ami nem bizonyithato / cafolhato az nagyon meredek.

Az erkolcsi rendszer amit a vallasok fogalmaznak meg egyre kevesbe kompatibilisek a modern tarsadalmunkkal.

Tapasztalat? Hat nem tudom milyen tapasztalatot halmoztak fol a vallasok. Az emberek kihasznalasaban, agymosasaban, feszultseg szitasaban tuti tapasztaltak.

Nem tudom miert kevered ide a Boko haramot. En Europarol beszelek. Afrika nem liberalis.


Valoban a vallasoknak hosszu tortenertuk alatt volt reszuk ebben is. A kapitalizmus es a demokracio jelen formajaban, es a legfeljebb 200 eves tortenete soran pontosan ugyanazt csinalta. Az emberek tovabbra is kihasznaljak egymast, csak mas szabalyok szerint. Agymosasban a teve legalabb olyan hatekony mint az inkvizicio kora, feszultseg szitasban pedig nagyon sokat fejlodtunk mostmar nemcsak falusi progromokat rendezunk hanem 80 eve haborus ovezette nyilvanitottuk a kozel keletet gazdasagi erdekbol es ezt azota is fenntartjuk, hogy mas peldat ne mondjak. Nem lehet hogy az emberben van a hiba, nem az idealokban/vallasokban??

Latom a avallasokrol rendkivul egysiku a velemenyed, igy arra most enis megmondtam a frankot es megse proballak meggyozni semmirol.
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Jan 17 2015 05:56am
Quote (ZaturekManfred @ 17 Jan 2015 12:53)
Nem kell felkapnod a vizet. Azért mert valakibe némi erkölcs is szorult még nem feltétlenül vallási fanatikus.

Amúgy érdekelne, hogy az elmondottak alapján te az illem és erkölcstant is törölnéd az oktatásból? Szólásszabadság lévén, ne szabja meg senki, hogyan nyilvánulok meg és ez bizony a politikára is igaz.


Szerintem illemet es erkolcsot nem az iskolaban kene tanitani, hanem a szuleitol tanulja meg ezeket a gyerek.
Member
Posts: 35,546
Joined: Jun 18 2008
Gold: 5,390.00
Jan 17 2015 05:57am
Quote (ZaturekManfred @ Jan 17 2015 12:53pm)
Nem kell felkapnod a vizet. Azért mert valakibe némi erkölcs is szorult még nem feltétlenül vallási fanatikus. PTDK is vallási fanatikus, mert nem ért veled egyet?

Amúgy érdekelne, hogy az elmondottak alapján te az illem és erkölcstant is törölnéd az oktatásból? Szólásszabadság lévén, ne szabja meg senki, hogyan nyilvánulok meg és ez bizony a politikára is igaz.


természetesen
Member
Posts: 826
Joined: Sep 9 2014
Gold: 0.00
Jan 17 2015 05:58am
Quote (josheide @ Jan 17 2015 01:56pm)
Szerintem illemet es erkolcsot nem az iskolaban kene tanitani, hanem a szuleitol tanulja meg ezeket a gyerek.


És ott kezdődik az általad felvázolt liberalizmus, amikor a szülők már erre is képtelenek.

Visszatérve a subtalálkozótokra, gondolom szerinted jarabekg a pofont sem érdemelte meg, mert neki joga volt Vismajort sértegetni.

Quote (jarabekg @ Jan 17 2015 01:57pm)
természetesen


Tőled nem is vártam mást. :D

This post was edited by ZaturekManfred on Jan 17 2015 05:59am
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Jan 17 2015 05:59am
Quote (TresholdOfUniverse @ 17 Jan 2015 12:54)
Valoban a vallasoknak hosszu tortenertuk alatt volt reszuk ebben is. A kapitalizmus es a demokracio jelen formajaban, es a legfeljebb 200 eves tortenete soran pontosan ugyanazt csinalta. Az emberek tovabbra is kihasznaljak egymast, csak mas szabalyok szerint. Agymosasban a teve legalabb olyan hatekony mint az inkvizicio kora, feszultseg szitasban pedig nagyon sokat fejlodtunk mostmar nemcsak falusi progromokat rendezunk hanem 80 eve haborus ovezette nyilvanitottuk a kozel keletet gazdasagi erdekbol es ezt azota is fenntartjuk, hogy mas peldat ne mondjak. Nem lehet hogy az emberben van a hiba, nem az idealokban/vallasokban??

Latom a avallasokrol rendkivul egysiku a velemenyed, igy arra most enis megmondtam a frankot es megse proballak meggyozni semmirol.


Kerlek mutass par peldat arra, hogy milyen tudas / tapasztalat all az egyhazak mogott amiert ertekelni kene oket!

Nem ertem amugy miert nem kell az egyhazaknak adot fizetniuk illetve miert kapnak penzt az allamtol.

Az elso dolgom lenne progressziv ingatlanadot kivetni a templomokra. :DDD

Quote (ZaturekManfred @ 17 Jan 2015 12:58)
És ott kezdődik az általad felvázolt liberalizmus, amikor a szülők már erre is képtelenek.

Visszatérve a subtalálkozótokra, gondolom szerinted jarabekg a pofont sem érdemelte meg, mert neki joga volt Vismajort sértegetni.


Nem ertek egyet a pofonnal, mert szerintem senkinek se kene eroszakhoz folyamodnia.

This post was edited by josheide on Jan 17 2015 06:00am
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Jan 17 2015 05:59am
Quote (jarabekg @ 17 Jan 2015 13:57)
természetesen


De te azért, mert megbuktál volna...
Go Back To Magyar Topic List
Prev1121314151643Next
Add Reply New Topic New Poll