d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar >
Poll > Extant
Prev1121314151619Next
Add Reply New Topic New Poll
  Guests cannot view or vote in polls. Please register or login.
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Dec 2 2014 05:49am
Quote (ZaturekManfred @ 2 Dec 2014 12:44)
Az állatoknál a ki épít/csinál6táncol stb. szebbet vonal leginkább a párzáshoz köthető, aki jobban lenyűgözi a nőstényt az tudja továbbörökíteni a génjeit.

Picasso szerintem más indíttatásból kezdett festeni.

Más részről pedig nem minden ember él közösségben, ettől függetlenül az ő reakciójuk sem ösztönös.


Az esztétika érzete megvan a nőstényben meg a hímben is, nem konkrétan azt kell nézni, hogy az állat miért csinálja, meg az ember miért csinálja és azt összehasonlítani, mert az két vég pont, az egyikből indultunk, a másikká lettünk mert egy magasabb szintre fejlődött, egyébként meg minden alkotóban ott van a vágy az elismerésre, ami valahol hajaz arra, mintha a nőstény figyelmét keresnéd. Minden ember él valamilyen közösségben, kivéve ha egyedül van valami lakatlan szigeten (de ott elég hamar meg is bolondul, mert nem bírja a magányt). Lévén, hogy úgy fejlődtünk, hogy közösségeket alakítottunk ez beleépült az ösztöneinkbe, hogy erre kell törekedni, ez olyannyira sikerült, hogy nem is bírja nagyon az ember, ha egyedül van. Mindenki tartozik valahova, senee is, mondjuk a kis guildjébe wowon, vagy valami.
Member
Posts: 43,332
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Dec 2 2014 05:59am
Quote (Cpt_Ghost @ Dec 2 2014 11:49am)
Az esztétika érzete megvan a nőstényben meg a hímben is, nem konkrétan azt kell nézni, hogy az állat miért csinálja, meg az ember miért csinálja és azt összehasonlítani, mert az két vég pont, az egyikből indultunk, a másikká lettünk mert egy magasabb szintre fejlődött, egyébként meg minden alkotóban ott van a vágy az elismerésre, ami valahol hajaz arra, mintha a nőstény figyelmét keresnéd. Minden ember él valamilyen közösségben, kivéve ha egyedül van valami lakatlan szigeten (de ott elég hamar meg is bolondul, mert nem bírja a magányt). Lévén, hogy úgy fejlődtünk, hogy közösségeket alakítottunk ez beleépült az ösztöneinkbe, hogy erre kell törekedni, ez olyannyira sikerült, hogy nem is bírja nagyon az ember, ha egyedül van. Mindenki tartozik valahova, senee is, mondjuk a kis guildjébe wowon, vagy valami.


http://eu.battle.net/wow/en/guild/vashj/Hungary/roster?character=seneditiz
Member
Posts: 44,578
Joined: Aug 15 2007
Gold: 2.84
Warn: 10%
Dec 2 2014 06:00am
Quote (Senee @ 2 Dec 2014 13:59)


lol, saját nyomorék guilded van :D
Member
Posts: 826
Joined: Sep 9 2014
Gold: 0.00
Dec 2 2014 06:00am
Quote (Cpt_Ghost @ Dec 2 2014 01:49pm)
Az esztétika érzete megvan a nőstényben meg a hímben is, nem konkrétan azt kell nézni, hogy az állat miért csinálja, meg az ember miért csinálja és azt összehasonlítani, mert az két vég pont, az egyikből indultunk, a másikká lettünk mert egy magasabb szintre fejlődött, egyébként meg minden alkotóban ott van a vágy az elismerésre, ami valahol hajaz arra, mintha a nőstény figyelmét keresnéd. Minden ember él valamilyen közösségben, kivéve ha egyedül van valami lakatlan szigeten (de ott elég hamar meg is bolondul, mert nem bírja a magányt). Lévén, hogy úgy fejlődtünk, hogy közösségeket alakítottunk ez beleépült az ösztöneinkbe, hogy erre kell törekedni, ez olyannyira sikerült, hogy nem is bírja nagyon az ember, ha egyedül van. Mindenki tartozik valahova, senee is, mondjuk a kis guildjébe wowon, vagy valami.


Nem hiszem, hogy állatok esztétikai érzékkel bírnak. Amit csinálnak inkább szükségszerű, azért múlják felül egymást, hogy jobbak legyenek az esélyeik.

Ha egy ösztönlényt megbízol azzal, hogy építsen házat, nem fog tornyot tenni a tetejére és nem díszíti faragott mintákkal.

Amúgy most eszembe jutott az I robot egyik jelenete amikor Will Smith visszaemlékszik a balesetre: a robot kiszámolta, hogy kinek nagyobb az esélye a túlélésre, és azt mentette meg függetlenül attól, hogy az egyik rendőr volt, a másik civil, ráadásul gyerek. Egyedül az ember hozná meg másképpen a döntést, nem véletlenül.

Másik érv: a természet az evolúció során is az egyszerűségre törekszik - mindenből annyit használni, amennyi feltétlenül szükséges. Ezzel szemben az ember továbbmegy, felülmúl, felhalmoz, elvesz, de nem azért hogy túléljen, csak hogy több legyen. Mi szüksége van a természetnek egy olyan szereplőre, aki pusztítja őt,? Nem látom az egyensúlyt.

This post was edited by ZaturekManfred on Dec 2 2014 06:02am
Member
Posts: 43,332
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Dec 2 2014 06:01am
Quote (RRC @ Dec 2 2014 12:00pm)
lol, saját nyomorék guilded van :D


*az összes karakter az enyém a guildben

:XD:X:DX:D

én vagyok saját magam közössége
Member
Posts: 44,578
Joined: Aug 15 2007
Gold: 2.84
Warn: 10%
Dec 2 2014 06:03am
Quote (Senee @ 2 Dec 2014 14:01)
*az összes karakter az enyém a guildben

:XD:X:DX:D

én vagyok saját magam közössége


lehetne a neve Senee Birodalma
Member
Posts: 43,332
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Dec 2 2014 06:03am
Quote (RRC @ Dec 2 2014 12:03pm)
lehetne a neve Senee Birodalma


sene világa

:XD

sene ez a te kis világod
pam pam
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Dec 2 2014 06:19am
Quote (ZaturekManfred @ 2 Dec 2014 13:00)
Nem hiszem, hogy állatok esztétikai érzékkel bírnak. Amit csinálnak inkább szükségszerű, azért múlják felül egymást, hogy jobbak legyenek az esélyeik.

Ha egy ösztönlényt megbízol azzal, hogy építsen házat, nem fog tornyot tenni a tetejére és nem díszíti faragott mintákkal.

Amúgy most eszembe jutott az I robot egyik jelenete amikor Will Smith visszaemlékszik a balesetre: a robot kiszámolta, hogy kinek nagyobb az esélye a túlélésre, és azt mentette meg függetlenül attól, hogy az egyik rendőr volt, a másik civil, ráadásul gyerek. Egyedül az ember hozná meg másképpen a döntést, nem véletlenül.

Másik érv: a természet az evolúció során is az egyszerűségre törekszik - mindenből annyit használni, amennyi feltétlenül szükséges. Ezzel szemben az ember továbbmegy, felülmúl, felhalmoz, elvesz, de nem azért hogy túléljen, csak hogy több legyen. Mi szüksége van a természetnek egy olyan szereplőre, aki pusztítja őt,? Nem látom az egyensúlyt.


Már hogyne rendelkeznének, másképp mi alapján döntenék el, hogy melyik párzási tánc, fészek, vagy kinek szebb a tolla?
Az csak egy film, nem garancia arra, hogy ez így történne, az ember azért a gyermeket mentené meg, mert nagyobb potenciállal rendelkezik, mint mondjuk az a felnőtt aki már rendőrként dolgozik. De van példa az ellenkezőjére is. Volt valami afrikai törzs, ahol először a gyerekeket küldték oda az idegenekhez, majd az asszonyokat, és aztán jöttek csak elő a felnőtt harcosok. Hogy miért? mert a gyerekből lehet újat csinálni, gyermeknemzésre alkalmas asszony is előbb lesz, egy felnőtt harcost kinevelni meg legalább 20 év és sok munka, tehát a felnőtt férfi nagyobb értéket képvisel nálunk, mint egy gyermek, ők így rendezkedtek be, mi meg úgy, hogy a gyerek meg lehet a rák feltalálója lesz ergo fontosabb lehet, mint az a "mezei rendőr".
A természet nem arra törekszik, hogy valami egyszerű legyen, hanem arra, hogy működjön valami szerintem. De ha kicsit körülnézel, a természetben sincs mindig feltétlenül egyensúly. Mondjuk vegyük a nyulakat, vagy egy csomó más állatot (vagy akár valami vírust), felzabál mindent meg ész nélkül szaporodik és tönkreteszi a környezetét, ez csak akkor áll meg, ha valami természetes ragadozója megritkítja. Na most az embernek már nincs nagyon természetes ragadozója, de mi is, ha tönkretesszük az élőhelyünket kifogunk pusztulni (mi mondjuk már látjuk, hogy hogyan kellene ezt elkerülni, és hogyan "éljük túl saját magunkat"). Arra akarok kilyukadni, hogy a természetben sem az adott faj balanszolja ki magát, hanem a külső hatások, amik ha eltűnnek elbúrjánzik és tönkretesz mindent.
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Dec 2 2014 06:22am
Quote (Cpt_Ghost @ 2 Dec 2014 13:19)
Már hogyne rendelkeznének, másképp mi alapján döntenék el, hogy melyik párzási tánc, fészek, vagy kinek szebb a tolla?
Az csak egy film, nem garancia arra, hogy ez így történne, az ember azért a gyermeket mentené meg, mert nagyobb potenciállal rendelkezik, mint mondjuk az a felnőtt aki már rendőrként dolgozik. De van példa az ellenkezőjére is. Volt valami afrikai törzs, ahol először a gyerekeket küldték oda az idegenekhez, majd az asszonyokat, és aztán jöttek csak elő a felnőtt harcosok. Hogy miért? mert a gyerekből lehet újat csinálni, gyermeknemzésre alkalmas asszony is előbb lesz, egy felnőtt harcost kinevelni meg legalább 20 év és sok munka, tehát a felnőtt férfi nagyobb értéket képvisel nálunk, mint egy gyermek, ők így rendezkedtek be, mi meg úgy, hogy a gyerek meg lehet a rák feltalálója lesz ergo fontosabb lehet, mint az a "mezei rendőr".
A természet nem arra törekszik, hogy valami egyszerű legyen, hanem arra, hogy működjön valami szerintem. De ha kicsit körülnézel, a természetben sincs mindig feltétlenül egyensúly. Mondjuk vegyük a nyulakat, vagy egy csomó más állatot (vagy akár valami vírust), felzabál mindent meg ész nélkül szaporodik és tönkreteszi a környezetét, ez csak akkor áll meg, ha valami természetes ragadozója megritkítja. Na most az embernek már nincs nagyon természetes ragadozója, de mi is, ha tönkretesszük az élőhelyünket kifogunk pusztulni (mi mondjuk már látjuk, hogy hogyan kellene ezt elkerülni, és hogyan "éljük túl saját magunkat"). Arra akarok kilyukadni, hogy a természetben sem az adott faj balanszolja ki magát, hanem a külső hatások, amik ha eltűnnek elbúrjánzik és tönkretesz mindent.



Cpt lement 40 % ra es megtwnult ervelni

Son i m proud!
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Dec 2 2014 06:26am
Quote (josheide @ 2 Dec 2014 13:22)
Cpt lement 40 % ra es megtwnult ervelni

Son i m proud!


?_?
eddig sem volt semmi problemam azzal, hogy erveljek, ha volt ertelme
Go Back To Magyar Topic List
Prev1121314151619Next
Add Reply New Topic New Poll