d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Mit Eszel éppen > General Food Topic
Prev1121314151648Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 31,291
Joined: Jun 18 2007
Gold: 280.00
Aug 7 2014 03:57am
Quote (championmath @ Aug 7 2014 10:41am)
Miért lenne egészséges?


lassan felszívódó szénhidrát, + tele van nyomelemekkel és vitaminokkal, magas a fehérjetartalma és nincs benne zsír
mondj valamit ami hasonlo árkategoriában jobb reggeli
Member
Posts: 44,578
Joined: Aug 15 2007
Gold: 2.84
Warn: 10%
Aug 7 2014 03:58am
Quote (anyd @ 7 Aug 2014 11:57)
lassan felszívódó szénhidrát, + tele van nyomelemekkel és vitaminokkal, magas a fehérjetartalma és nincs benne zsír
mondj valamit ami hasonlo árkategoriában jobb reggeli


kecskesajt
Member
Posts: 15,772
Joined: Apr 13 2009
Gold: Locked
Aug 7 2014 04:06am
Quote (anyd @ Aug 7 2014 11:57am)
lassan felszívódó szénhidrát, + tele van nyomelemekkel és vitaminokkal, magas a fehérjetartalma és nincs benne zsír
mondj valamit ami hasonlo árkategoriában jobb reggeli


A gabonafélék tápanyagtartalma nagyon alacsony, akár zöldségekhez/gyümölcsökhöz, akár húsokhoz/tejtermékekhez/tojáshoz képest

Túl sok az emészthetlen rost bennük ami károsíthatja a bélfalat, illetve gátolhatja néhány vitamin felszívódását

A gabonafélékben található fehérjéknek nagyon szar az aminosav profilja, és mivel általában egy gyárban dolgozzák fel a lisztel glutént is tartalmaz ami szinten károsíthatja a bélfalat.

Az, hogy alacsony a zsírtartalma nem feltétlen jó, a zsírok nem rosszak, csak némelyik (növényi olajok, margarin stb)

Jobb reggeli hasonló ár/érték arányban: 3 főtt tojás, pár szelet gyümölcs, pohár tej
Member
Posts: 31,291
Joined: Jun 18 2007
Gold: 280.00
Aug 7 2014 04:15am
Quote (championmath @ Aug 7 2014 11:06am)
A gabonafélék tápanyagtartalma nagyon alacsony, akár zöldségekhez/gyümölcsökhöz, akár húsokhoz/tejtermékekhez/tojáshoz képest

Túl sok az emészthetlen rost bennük ami károsíthatja a bélfalat, illetve gátolhatja néhány vitamin felszívódását

A gabonafélékben található fehérjéknek nagyon szar az aminosav profilja, és mivel általában egy gyárban dolgozzák fel a lisztel glutént is tartalmaz ami szinten károsíthatja a bélfalat.

Az, hogy alacsony a zsírtartalma nem feltétlen jó, a zsírok nem rosszak, csak némelyik (növényi olajok, margarin stb)

Jobb reggeli hasonló ár/érték arányban: 3 főtt tojás, pár szelet gyümölcs, pohár tej


árban a duplája de lehet triplája
Member
Posts: 15,772
Joined: Apr 13 2009
Gold: Locked
Aug 7 2014 04:20am
Quote (anyd @ Aug 7 2014 12:15pm)
árban a duplája de lehet triplája


kb 200 forint azért nem egy nagy érvágás szerintem

This post was edited by championmath on Aug 7 2014 04:21am
Member
Posts: 31,291
Joined: Jun 18 2007
Gold: 280.00
Aug 7 2014 04:22am
Quote (championmath @ Aug 7 2014 11:20am)
kb 200 forint azért nem egy nagy érvágás szerintem


jelenleg fogyni szeretnék, szerény véleményem szerint a zabbal jobban járok mint a tojással
Member
Posts: 44,578
Joined: Aug 15 2007
Gold: 2.84
Warn: 10%
Aug 7 2014 04:29am
Quote (championmath @ 7 Aug 2014 12:20)
kb 200 forint azért nem egy nagy érvágás szerintem


200 forintból 3 tojást, gyümölcsöt, meg tejet kihozol?
Member
Posts: 15,772
Joined: Apr 13 2009
Gold: Locked
Aug 7 2014 04:34am
Quote (anyd @ Aug 7 2014 12:22pm)
jelenleg fogyni szeretnék, szerény véleményem szerint a zabbal jobban járok mint a tojással


Sokkal szarabbul jársz a zabbal, kb 150 g szénhidrát minimum ez a reggelid, és túl kevés fehérje+semmi zsír

Fogyni szeretnél szénhidrátot csökkentsd fehérjét emeld és ne félj a jó zsíroktól, csak elősegítik a fogyást.

Quote (RRC @ Aug 7 2014 12:29pm)
200 forintból 3 tojást, gyümölcsöt, meg tejet kihozol?


3 tojás 120 Ft, 250 ml tej 45 Ft, 400 g görögdinnye 35 Ft

This post was edited by championmath on Aug 7 2014 04:35am
Member
Posts: 49,805
Joined: Feb 27 2006
Gold: 3,747.73
Aug 7 2014 04:34am
Member
Posts: 44,578
Joined: Aug 15 2007
Gold: 2.84
Warn: 10%
Aug 7 2014 04:41am
Quote (championmath @ 7 Aug 2014 12:34)
Sokkal szarabbul jársz a zabbal, kb 150 g szénhidrát minimum ez a reggelid, és túl kevés fehérje+semmi zsír

Fogyni szeretnél szénhidrátot csökkentsd fehérjét emeld és ne félj a jó zsíroktól, csak elősegítik a fogyást.



3 tojás 120 Ft, 250 ml tej 45 Ft, 400 g görögdinnye 35 Ft


ilyen árakat bárki ki tud találni
Go Back To Magyar Topic List
Prev1121314151648Next
Add Reply New Topic New Poll