Quote (anyd @ Aug 7 2014 11:57am)
lassan felszívódó szénhidrát, + tele van nyomelemekkel és vitaminokkal, magas a fehérjetartalma és nincs benne zsír
mondj valamit ami hasonlo árkategoriában jobb reggeli
A gabonafélék tápanyagtartalma nagyon alacsony, akár zöldségekhez/gyümölcsökhöz, akár húsokhoz/tejtermékekhez/tojáshoz képest
Túl sok az emészthetlen rost bennük ami károsíthatja a bélfalat, illetve gátolhatja néhány vitamin felszívódását
A gabonafélékben található fehérjéknek nagyon szar az aminosav profilja, és mivel általában egy gyárban dolgozzák fel a lisztel glutént is tartalmaz ami szinten károsíthatja a bélfalat.
Az, hogy alacsony a zsírtartalma nem feltétlen jó, a zsírok nem rosszak, csak némelyik (növényi olajok, margarin stb)
Jobb reggeli hasonló ár/érték arányban: 3 főtt tojás, pár szelet gyümölcs, pohár tej