d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Szakmai Gyakorlat > Tapasztalatok
Prev11213141516Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 35,964
Joined: Dec 27 2007
Gold: 0.00
Jun 23 2014 07:51am
Quote (BmA_BeMyAngel @ Jun 23 2014 01:45pm)
http://eduline.hu/felnottkepzes/2013/4/9/Gepeszmernok_friss_diplomas_elhelyezkedes_BWQNE0



ez még nem az, de már ezis mutatja a dolgokat azért. mérnök infos ilyen 20ezerrel volt több max mint ezek


szoval az ilyen 500ezres fizetések az ilyen maximum delusion, max 10 év munka után lehet megkapod ha gecijó vagy, de azért kurvasokat is kell dolgozni


lel, hagyjad már
nagybátyám elvégzed egy főiskolát, pár cisco vizsgát, első munkahelyén (egy autógyártó cég) 500 nettót kapott és semmit nem kellett csinálni kb, azóta átment egy másik céghez és 600 fölött kap
jó helyet kell találni

ja, mellesleg kiment fél évre ausztriába, ahol ugyan ezt csinálta és ott másfél millát kapott

This post was edited by xGurke on Jun 23 2014 07:51am
Member
Posts: 14,979
Joined: Apr 1 2007
Gold: 834.97
Jun 23 2014 07:52am
Quote (Anarkin @ Jun 23 2014 02:50pm)
mindenesetre azt ne felejtsd el, hogy állásinterjún neked kell igényt mondanod -- és akkor lehetőleg gondolj arra, hogy ne ezt mond

btw mi inkább erről beszéltünk:

Az informatikusok közül a tesztelők, a szoftverfejlesztők és a programnyelvek – például a Java, a NET vagy a C++ – fejlesztői a legkeresettebbek. Ők három-négy éves munkatapasztalattal 500–600 ezer forintos havi nettó fizetést is elérhetnek, ha pedig némi vezetői tapasztalatot is fel tudnak mutatni, akár egymilliós havi fixre is szert tehetnek. Az egyik legnagyobb álláskereső portálon az elmúlt két hétben nyolcszáz informatikusi álláshirdetést adtak fel, főleg it-, illetve multinacionális cégek, valamint bankok. Nagy részük fejlesztőket, projektvezető informatikusokat keres.

2013.08.03., 18:08


cool. mondjuk én sose végeznék ennyire lélekölő meg atom stresszes munkát, szóval megis érdemlitek a sok pénzt

Quote (RRC @ Jun 23 2014 02:50pm)
implying minimális angoltudással és frissdiplomásként nem első dolgod külföldre menni ahol ugyanazért jóval többet kapsz


ez alap egyébként, de jó lenne azért ha itthon is lenne jövőd, csak szívesebben maradna az ember itt


Quote (xGurke @ Jun 23 2014 02:51pm)
lel, hagyjad már
nagybátyám elvégzed egy főiskolát, pár cisco vizsgát, első munkahelyén (egy autógyártó cég) 500 nettót kapott és semmit nem kellett csinálni kb, azóta átment egy másik céghez és 600 fölött kap
jó helyet kell találni

ja, mellesleg kiment fél évre ausztriába, ahol ugyan ezt csinálta és ott másfél millát kapott



hát így legyen

This post was edited by BmA_BeMyAngel on Jun 23 2014 07:53am
Member
Posts: 33,712
Joined: Jan 7 2007
Gold: 0.00
Jun 23 2014 07:53am
amúgy az a diploma olyan sokat nem ér magában, ha akarsz valamit akkor úgyis specializálódsz, mint ahogy ace07 is írta, msc helyett inkább megcsinált más dolgokat és most iszonyat jó helye van a 3betűs multinál
Member
Posts: 31,291
Joined: Jun 18 2007
Gold: 280.00
Jun 23 2014 07:54am
Quote (Rawen @ Jun 23 2014 02:53pm)
amúgy az a diploma olyan sokat nem ér magában, ha akarsz valamit akkor úgyis specializálódsz, mint ahogy ace07 is írta, msc helyett inkább megcsinált más dolgokat és most iszonyat jó helye van a 3betűs multinál


Ign?
Member
Posts: 35,964
Joined: Dec 27 2007
Gold: 0.00
Jun 23 2014 07:54am
Quote (anyd @ Jun 23 2014 01:54pm)
Ign?


a másik biztosító cég
Member
Posts: 33,712
Joined: Jan 7 2007
Gold: 0.00
Jun 23 2014 07:54am
Quote (anyd @ 23 Jun 2014 15:54)
Ign?


nem, valami biztosító cég volt
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Jun 23 2014 08:05am
Quote (Senee @ 23 Jun 2014 15:42)
csicska 77k forintért


Ennél többet lehet keresni mérnök gyakornokként 4 órában.
Általában a gyakornokoknak a nagy cégek fizetnek a legszarabbul, mert oda mész a név miatt.

Quote (xGurke @ 23 Jun 2014 15:43)
lol
nem akarok semmi összeget mondani, de ennek kb a dupláját kapom meg azért, hogy bejárok


Jah ez a 4 órás mérnöki fizetések közül is a rosszabb, a nagy cégek adnak ilyen keveset.

Quote (BmA_BeMyAngel @ 23 Jun 2014 15:42)
kétlem hogy annyira nagy variancia lenne az átlagtól, mert akkor ha valaki 500ezret keres akkor senki se menne szarér hugyér 70ezerért dolgozni ugyanazzal a diplomával hogy kijöjjön az átlag


Nagy a variancia, mert vidéken tényleg sokan dolgoznak a semmiért, még a szakmában is. Meg a közigazgatásban. Meg a műszaki felsőoktatásban dolgozók is lehúzzák az átlagot, meg a doktoranduszok.
Valamint nem szabad elfelejteni a frissdiplomások esetében, hogy keveredik a bsc és msc.
Bsc-vel frissdiplomásként a nettó 200-250 reális. Msc végére meg általában van már 2-3 év szakmai tapasztalata is sokaknak. Ott már eléggé szétnyílhat az olló az egyéni képességek alapján.
Infos területen és kis cégeknél sok a borítékos megoldás.

Meg nagyon sokat számít, hogy üzemeltetés vagy fejlesztés. A fejlesztésen sokkal izgalmasabb a munka, de sokkal szarabb a fizetés.
Az üzemeltetés meg egy nagy szar, de sokkal többet fizet. :/

Quote (BmA_BeMyAngel @ 23 Jun 2014 15:42)
most gecire nem találom, de volt 1 ilyen rangsor felvin vagy valahol hogy bme szie oe villamos infos gepesz etc frissdiplomás kezdőfizuk, 250 fölött nem volt egyik se átlag bruttóban, talán az infos bme volt a legnagyobb de nem sokkal


250 fölött nettóban nincs nagyon inkább, nem bruttóban.
250 bruttó meglenne egy jobb gyakornoki fizetés is, ha 40 órában tolnád.

Nálunk a fölöttünk lévő évfolyamban senki nem kapott 200 nettó alatt a frissek közül. Nem egy tanár sírta el, hogy keres 170 ezer nettót 30 év munkaviszonnyal az egyetemen, a diákja meg 200 felett kap az első munkahelyén.

This post was edited by CyberPunk666 on Jun 23 2014 08:07am
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Jun 23 2014 08:11am
Ezek mondjuk átlagnál jobb fizetések, de a habzsi-dőzsitől nagyon messze van.
Kb annyival jár egy kezdő mérnök az átlag előtt, hogy egyedül is képes fenntartani egy olcsó lakást vagy albérletet a fizetéséből.

Mert ez sajnos a legtöbb szakról nem mondható el. Ráadásul az árak hatszor gyorsabban emelkednek, mint bérek.
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Jun 23 2014 08:16am
Az arcoskodókat ki kell szűrni, de ez szerintem közelebb van a valósághoz, mint a ksh.

http://www.mennyitkeresel.hu/forum/neked-mennyi-fizetsed

Itt is látszik egyébként, hogy pest-vidék viszonylatban 1,5-2x-es fizetések vannak.

This post was edited by CyberPunk666 on Jun 23 2014 08:21am
Member
Posts: 35,964
Joined: Dec 27 2007
Gold: 0.00
Jun 23 2014 08:23am
Quote (CyberPunk666 @ Jun 23 2014 02:05pm)
Ennél többet lehet keresni mérnök gyakornokként 4 órában.
Általában a gyakornokoknak a nagy cégek fizetnek a legszarabbul, mert oda mész a név miatt.



Jah ez a 4 órás mérnöki fizetések közül is a rosszabb, a nagy cégek adnak ilyen keveset.



Nagy a variancia, mert vidéken tényleg sokan dolgoznak a semmiért, még a szakmában is. Meg a közigazgatásban. Meg a műszaki felsőoktatásban dolgozók is lehúzzák az átlagot, meg a doktoranduszok.
Valamint nem szabad elfelejteni a frissdiplomások esetében, hogy keveredik a bsc és msc.
Bsc-vel frissdiplomásként a nettó 200-250 reális. Msc végére meg általában van már 2-3 év szakmai tapasztalata is sokaknak. Ott már eléggé szétnyílhat az olló az egyéni képességek alapján.
Infos területen és kis cégeknél sok a borítékos megoldás.

Meg nagyon sokat számít, hogy üzemeltetés vagy fejlesztés. A fejlesztésen sokkal izgalmasabb a munka, de sokkal szarabb a fizetés.
Az üzemeltetés meg egy nagy szar, de sokkal többet fizet. :/



250 fölött nettóban nincs nagyon inkább, nem bruttóban.
250 bruttó meglenne egy jobb gyakornoki fizetés is, ha 40 órában tolnád.

Nálunk a fölöttünk lévő évfolyamban senki nem kapott 200 nettó alatt a frissek közül. Nem egy tanár sírta el, hogy keres 170 ezer nettót 30 év munkaviszonnyal az egyetemen, a diákja meg 200 felett kap az első munkahelyén.


Napi 8 ora, heti 40+ra mennyit lehet kerni szerinted gyakornokkent egy nagy cegnel?
Go Back To Magyar Topic List
Prev11213141516Next
Add Reply New Topic New Poll